Yüklü rampa çıkma

Bizim burda çok dik bir yokuş var . Traktörü yükledik ve yokuştan kalkmaya çalıştım ama kalkamadım abi bile zar zor çıktı. Yüklü rampa çıkmak hakkında bilgi verirmisiniz (birde abi hidrolik kolları indirdi yararı varmı ve neden)

Kardws
Bizim burda çok dik bir yokuş var . Traktörü yükledik ve yokuştan kalkmaya çalıştım ama kalkamadım abi bile zar zor çıktı. Yüklü rampa çıkmak hakkında bilgi verirmisiniz (birde abi hidrolik kolları indirdi yararı varmı ve neden)
Çıkacağın rampanın tabanında en güçlü vitese tak rampada vitesle uğraşma vitese takazmasan ve fren de iyi değilse geri kaçar Allah korusun Şakası olmaz bu işin
Traktörler dalgın ve acemi adam arar öldürecek

Yükün şakası olmaz, Allah(c.c.) Korusun.
Zemin, kuru,ıslak,çamur,çimen,buzlu olabilir.
Römork tek dingil olursa yük traktöre biraz daha iyi biner, Römork arışı bağlantı şekli önemlidir.
Rampanın uzunluğu, aşağıdan hızlı geliş ile rampayı vites düşerek geçme veya rampa başında max çeki vitesine takıp hidrolikle arış kasılarak ( pehlivan demiriyle tutma veya dokuz delik demirle arışa basma) rampa tırmanılır.
Çift çeker traktörün tutunması kendine göredir.
Ağır yüklerde düşük vitesle çıkarken römork arkasında takozla gezilir.
Mecbur kalmadıkça tek traktörle yük çıkarmaya uğraşmayınız, iki traktörle çıvgar yapınız.
Bilen kişinin yanında görerek öğrenmenizi tavsiye ederiz.