120 DEKAR ARAZİ İÇİN SULAMA KUYUSU AÇTIRMAK İSTİYORUM.

SELAMÜN ALEYKÜM TRAKKÜLÜP AİLESİ SİZLERE BİR KAC SORUM VAR CEVAPLARSANİZ COK SEVİNİRİM.

120/da arazim için Sulama kuyusu açtırmak İstiyorum.

ARAZİMİZİN ÖZELLİKLERİ KISACA : Eğim yok denilecek kadar Az. ortalama 150 metre den su çıkıyor. ÇEVREMİZDE ELEKTRİK DİREKLERİ MEVCUT COK YAKIN.

TOPLAM'DA FİYATI NE KADAR TUTAR ?

SULAMA KUYUSU İÇİN DEVLET TARAFINDAN DESTEKLEME YADA HİBE VARMI ?

IMG_20190718_125301_770.jpg

SELAMÜN ALEYKÜM TRAKKÜLÜP AİLESİ SİZLERE BİR KAC SORUM VAR CEVAPLARSANİZ COK SEVİNİRİM.

ARAZİMİZİN ÖZELLİKLERİ KISACA : Eğim yok denilecek kadar Az. ortalama 150 metre den su çıkıyor. ÇEVREMİZDE ELEKTRİK DİREKLERİ MEVCUT COK YAKIN.

Ekli dosyayı görüntüle 43575

O direklerden enerji alamazsınız bunu göz önüne alarak maliyet hesaplayın

O direklerden enerji alamazsınız bunu göz önüne alarak maliyet hesaplayın

İlgili Kuruma müracaat yapılarak izin alınır. Yetkili personelin eline ulaşan ''İş Emri'' ne göre de Aynı direklerden geçen hattın altından abonman hattı çekilir. Bazı bölgelerde elektrik denetimi gerçekten zor olduğu için farklı uygulamalar olabilir. Büyük ihtimal ile Tomarza'da çiftçiyi mağdur etmezler. Hepsi iki satır yazıya bakar.

• Beğen
Tepkiler: 7066
İlgili Kuruma müracaat yapılarak izin alınır. Yetkili personelin eline ulaşan ''İş Emri'' ne göre de Aynı direklerden geçen hattın altından abonman hattı çekilir. Bazı bölgelerde elektrik denetimi gerçekten zor olduğu için farklı uygulamalar olabilir. Büyük ihtimal ile Tomarza'da çiftçiyi mağdur etmezler. Hepsi iki satır yazıya bakar.
İşleyiş öyle olabilir mehmet abi ama o görünen hat 3/0 hattı delinmez bölünmez şalt sahasından indirici merkezine gider onu delebilmebiz musade etseler dahi kabin kurup kesici kabin kurman lazım kaldiki müsade alabilirsen

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN

Ekli dosyayı görüntüle 43575
Bir ay önce 240 metre kuyu kazdırdık, 17,5 matkapla mazotu bize ait metresini 80 TL ye kazdılar. Mazot metreye 20 TL yaktı. 10 luk kılıf borusunun metresi 135 TL.
Pompa 102 metreye kurulacak. Motor, kademe, kolon borusu, kablo 35 bin TL tutuyor. Elektrik hariç şuana kadar 95 bin gitti.

Bizim burada 14 lük kuyu 1m 200 tl her şey kuyucuya ayit <tunca sondaj<Keşan,
50 veya60 mt istediğn kadar su çıkıyorçeltik suluyorlar
ilce tarım müd, de derilik durumuna göre rusat fiyatı belirleniyor
pompanın gücüne göre trafo koyuyorsun
öyle uçuk rakamlar yok

• Beğen
Tepkiler: 7066 ve wallace22