2014 Kırsal Kalkınma Hibe Makina Ekipman Destekleri Açıklandı ...

Ynt: 2014 Kırsal Kalkınma Hibe Makina Ekipman Destekleri Açıklandı ...

Inşallah bu sene birşey alabiliriz. Elin oğlu TDK ipart falan hepsinden alıyor bize sadece bu var bundanda çıkmıyor.

şu destekler kaldırılsın artık kardeşim. boşu boşuna sanayici zengin ediyoruz. 5000liralık malı çıkarıyolar 10000tl ye yarısını devlet ödüyor sözde ama yine aynı fiyata alıyorsun. ya destekler kalkacak yada bu fiyatlara birileri dur deyecek. böyle hiçbir anlamı yok..

Nobran link=topic=75391.msg889591#msg889591 date=1399759283' Alıntı:
şu destekler kaldırılsın artık kardeşim. boşu boşuna sanayici zengin ediyoruz. 5000liralık malı çıkarıyolar 10000tl ye yarısını devlet ödüyor sözde ama yine aynı fiyata alıyorsun. ya destekler kalkacak yada bu fiyatlara birileri dur deyecek. böyle hiçbir anlamı yok..
Aynen dedigin gibi biz 3 yıldır gubre romorkuna yazıliyoruz bir turlu çikmıyor.Fiyat olarakta desteklerden önce 20000 olanmakina artık 30000 den fazla desteklemeye girince fiyatı sisiriyorlar.

Tebliğe de baktım ama 'bahçe traktörü' tanımının altını doldurmamışlar. Kaç hp, kaç ton, çift çeker durumu vs hiçbir bilgi yok.

Tahminim Kubota serileri, Kaan A250, Taral 818, Başak 17, Antonio Carroro 24-32 gibi 40 hp altı traktörleri kapsar.

Aslında Erkunt Meyveci, Hattat B serisi gibi 50-80hp aralığındaki gerçek bahçe traktörlerini de kapsasa çok iyi olur.

Bu sene güzel eklemeler olmuş. Fiyatları arttırmazlarsa güzel şeyler alınabilir. Özellikle bahçe traktörü, römork, dip kazan gibi şeyler çok iyi olmuş. Yalnız bazı aa bb gibi maddeler var. Onlar için ayrı birşey mi istenecek acaba? Birde tebliğin şartları gösteren full hâlini bulabilen var mı acaba? Ben aradım bulamadım. Asıl önemli olan o... :)

Bu hibe desteklerini tarim reformu genel mudurlugu isimli bir birim yonetiyormus. Adresi soyle:

http://www.tarim.gov.tr/TRGM/Sayfalar/AnaSayfa.aspx

Hibe destekleri ile ilgili guncel uygulama rehberine buradan ulasabiirsiniz:

http://www.tarim.gov.tr/TRGM/Lists/Duyuru/Attachments/139/2014%208%20May%c4%b1s%20uygulama%20rehberi%20.doc

resmi gazetede yayimlanan teblig:

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/05/20140510-17.htm

bunlari nicin soyle yerlere sakliyorlar anlamiyorum, bakanligin sitesinde ana sayfadan duyursalar ne olur?

bahçe traktörü;
en az 18BG (en az 13.43 kw)
motor gücünde olmalıdır.

MİNİ YÜKLEYİCİ

En az 50 dekar kendi arazisi olan veya en az 50 adet BB veya
500 adet KB hayvanı olanlar bu
makineye ba3vuru yapar.
•
Makine Motor gücü en az 20 en fazla 30 BG (14.93KWD22.
39 KW)’ye kadar olan makinelere
destek verilir
•

RÖMORK

Tarımda çok amaçlı kullanılan makinelerdir. 3 tondan 6 tona kadar
ta3ıma kapasitesi olan ve
en az bir yöne devirmeli römorklar için ba3vuru yapılabilir.
Yanında hiçbir aparata destek
verilmez.
•
En az 30 dekar kendi arazisi olan veya 30 BB hayvanı olan v
eya 300 KB hayvanı makineye
ba3vuru yapabilir

alipasalierkan link=topic=75391.msg889670#msg889670 date=1399807000' Alıntı:
Bu sene güzel eklemeler olmuş. Fiyatları arttırmazlarsa güzel şeyler alınabilir. Özellikle bahçe traktörü, römork, dip kazan gibi şeyler çok iyi olmuş. Yalnız bazı aa bb gibi maddeler var. Onlar için ayrı birşey mi istenecek acaba? Birde tebliğin şartları gösteren full hâlini bulabilen var mı acaba? Ben aradım bulamadım. Asıl önemli olan o... :)
http://www.tarmakbir.org/haberler/kkydprehber2014.pdf

Ağır Abi link=topic=75391.msg890240#msg890240 date=1399970654' Alıntı:
10 MAYIS 10 HAZİRAN
bayileri aradım da önümüzdeki hafta içi başlanacak dediler. daha kapsam hakkında kesin yazı gelmedi bize diyorlar.