2014 Kırsal Kalkınma Hibe Makina Ekipman Destekleri Açıklandı ...

Ynt: 2014 Kırsal Kalkınma Hibe Makina Ekipman Destekleri Açıklandı ...

Bizde silaj makınasına yazılmayı düsünüyoruz
Erkunt yetkilileri tınaz tarımın sırabağımsızında randımanlı çalıştığını söylediler bakalım..

Abiler bişey sorucam biz 5 kişi yazılıyoruz önceki sene iki tane ilaçlama çıktı geçen sene çapa makinası bu sene de mibzerle gübre kufasına yazılmayı düşünüyoruz veya balya makinasına fakat bizde hayvan yok çıkma şansı az oluyormuş çıksa diyelim büyük balya 6 ipli claasa yazıla biliyormuyuz bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim ?

REBEL22 link=topic=75391.msg890513#msg890513 date=1400014583' Alıntı:
Abiler bişey sorucam biz 5 kişi yazılıyoruz önceki sene iki tane ilaçlama çıktı geçen sene çapa makinası bu sene de mibzerle gübre kufasına yazılmayı düşünüyoruz veya balya makinasına fakat bizde hayvan yok çıkma şansı az oluyormuş çıksa diyelim büyük balya 6 ipli claasa yazıla biliyormuyuz bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim ?
Hayvan yoksa balya makinasi cikmasi zayif ve ithal makinalara destek cikmiyor.Birde yilda en fazla destek alinabilecek tutar var bu makinada o tutarı asar.

kubota bahçe serisi 1820 ye yazılacaktım.detayları biraz okudum.ilk başta iyi sevinmiştim de son anda küçük ayrıntalarda bu modelin yazılma şartlarına uygun olmadığını fark ettim.mesala istenilen şartlardan birisi 20 dönümden az kendi bahçenizin olmaması tamam bu tutuyor da mesala tutmayan iki ayrıntıyı sizinle paylaşayım.birinde traktörün boş ağırlığı 600 kilodan hafif olmayacak demiş.malesef 1820 nin boş ağırlığı 570 kilo.30 kilo eksikle kaybediyor.birde kuyruk mili gücü 11 kw dan az olmayacak demiş.oda kubota 1820 nin ki 10.7 kw.buda malesef çok az farkla olmuyor.ne saçmalık anlamadım.ha eğer 1820 ye yazılabilseydim diyelim ki çıksaydı.20 bin olan traktöre cebimizden 12 bin tl gibi bir para çıkacaktı.adı, 100 de 50 hibe ama % 18 kdv yi biz ödüyoruz.ha kubota nın diyer bir modeli olan 2530 da şartlar tutuyor.ama bu seferde cebimizden kdv de dahil 18 bin para çıkacak.yani devlet 12 bin destek verecek.18 bini ben nakit ve tek seferde ödeyecem.onu da malesef şimdi ödemem zor.ha zaten 22-23 e çok temiz 2530 ikinci el alınır.ama şartlar uysaydı gönlümden bir 1820 geçiyordu.arkadaşlar biraz uzun yazdım kusura bakmayın , bahçe serisi traktöre yazılmayı düşünenler okursa şayet faydalı olur diye düşünerek bildiğim tüm detayları yazmak istedim.ha bide 18 beygirin altına yazılma yok.en az 18 beygir sanırım en fazlada 40(üst sınırda kesin bir bilgi yok sadece tahmin).bahçe traktörleri hakkında özelliklede 1820 nin yazılmaya uygun olup olmadığını bilen varsa lütfen yazsın.takipteyim...şayet 1820 ye yazılabilirsin diyen biri çıkarsa yazılacağım...

Gökhan ÖZKAN link=topic=75391.msg890555#msg890555 date=1400044580' Alıntı:

oda tabi bi ihtimal ama pahalı.bide tam olarak değermi değmez mi ona emin olamıyorum.kullanacağımız iş çok kısıtlı.sadece uzun şeftali sıralarından kasalarda şeftali çekecek vede kivi ağacı bilirsiniz talvarda olur.dolayısı ile altında çalışmak zordur.yine uzun sıraların altından kivi sandıklarını çekecek.yanı sıra da hayvan gübresi dağıtımı , kimyasal gübre dağıtımı vs işlerde de kullanılabilir.

baba540 link=topic=75391.msg890563#msg890563 date=1400048696' Alıntı:
oda tabi bi ihtimal ama pahalı.bide tam olarak değermi değmez mi ona emin olamıyorum.kullanacağımız iş çok kısıtlı.sadece uzun şeftali sıralarından kasalarda şeftali çekecek vede kivi ağacı bilirsiniz talvarda olur.dolayısı ile altında çalışmak zordur.yine uzun sıraların altından kivi sandıklarını çekecek.yanı sıra da hayvan gübresi dağıtımı , kimyasal gübre dağıtımı vs işlerde de kullanılabilir.
25000 listesi var.cebinden 13-14 para çıkar maksimum.o paraya değer bnce.

aslında 23 bin gibi bıraksalar olabilir.yani cebimden sizinde dediğiniz gibi 13-14 arası para çıkar.aslında şuda var 25 bin lik makineyi 13 e 14 e almak tabiki müthiş bir olay.birde okuduğuma göre 2 yıl sonra satabilme hakkımızda oluyormuş.bilenlere soruyorum.bu 13-14 bini 3-4 taksitte ödeme şansımız yok sanırım dimi ???

araştırmalarım devam etmekle birlikte yeni bilgiler edindim.bir yanlışımı düzeltmek istiyorum.sıfır traktör de kdv 100 de 8 miş.ben devletin vereceği desteği hesap ederken hep 100 de 18 gibi hesaplıyordum.öyle olunca hesap biraz daha iyi bir hale geldi.mesala 30 bin tl lik bir kubota 2530 alacaz diyelim.100 de 8 kdv sini direk biz ödediğimiz için devlet kdv siz 100 de 50 hibe veriyor.yani 30 bininin 100 de 8 i 2400 tl yi çıkınca geriye 27.600 kalıyor.kalan 27600 ün 100 de 50 sini devlet veriyor.yani 13,800 tl sini bize devlet veriyor.traktörün parasından yani 30.000 binden de kaba taslak 13.500 ü çıkardıkmı geriye bizim ödeyeceğimiz para 16.500 tl oluyor.yani uzun lafın kısası ,şayet çıkarsa , 30 bin tl lik kubota 2530 a 16.500 tl ye sahip oluyoruz.buda tabi süper.şartnameyi okudum.2 yıl sonra satabiliyormuşuz.şayet aldık kullandık memnun kalmadık veya pek işimize yaramadı diyelim , hangi bayiye götürseniz çok az saatte olursa 24-25 bin gibi geri satarız.çıkarsa şayet çok iyi...

konu için teşekkürler ben 2012de turbo almıştım agrotek 1600lt şimdide yazılmayı düşünüyoruz romork yada dal parçalama arasında kaldım :(