2020 BUĞDAY FİYATI TAHMİNLERİ

2020 Yılında harmanda buğday fiyatları nasıl olur güzel insanlar. Hadi tahminleri alalım. Kim tutturacak, kim en yakınını söyleyecek. Tahmininizi yazarken İlinizi, Buğday türünü (kırmızı ekmeklik veya beyaz ekmeklik veya makarnalık) olarak belirtirseniz daha güzel olur. Ben kendi tahminimi yazayım;
Manisa da Kırmızı ekmeklik türü 1400 TL/Ton olacağını düşünüyorum. Sizlerden bekliyorum tahminleri?

Vallaha açıklama felan hava cıva açıklıyor almıyor neymiş şöyleymiş böcekliymiş ulan aynı benım bugdayı göturuyor tüccar satıyor bugday alma konusunda çok kızıyoruö
Kesinlikle katılıyorum söyledğinize sonuna kadar destekliyorum. Eveli sene ot tohumu var diye 1. sınıf buğdayı yemlik sınıfına sokmak istedi kızdım satmadım

Vallaha açıklama felan hava cıva açıklıyor almıyor neymiş şöyleymiş böcekliymiş ulan aynı benım bugdayı göturuyor tüccar satıyor bugday alma konusunda çok kızıyoruö
Bende de arpa vardı topraklı diye ofis almadı, aynı biçerin aynı bölgenin arpalarını aldı. Napcz dedim eletde getir dedi. Sonra da tüccarı gösterdi. 1.20 yerine 10.05 sattım. Sonuç olarak ister se 5 Tl desin bişey bulup almıyolar.

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı
Makro ekonomik tahminlere göre yıl sonu dolar kuru 6,60 tl an itibariyle. Tahminlere faydası olur, buğday takip etmiyorum. Dünya buğday borsası ile döviz kuru, alım fiyatı esas alınır tahminim.
Buna rağmen TMO nun fiyatı hükümetin hasat zamanındaki moral motivasyona göre değişiyor malesef, fabrikatorlere çok çok avanta mi, veya sadece çok avanta mı...

• Beğen
Tepkiler: MURTKAYA
Makro ekonomik tahminlere göre yıl sonu dolar kuru 6,60 tl an itibariyle. Tahminlere faydası olur, buğday takip etmiyorum. Dünya buğday borsası ile döviz kuru, alım fiyatı esas alınır tahminim.
Buna rağmen TMO nun fiyatı hükümetin hasat zamanındaki moral motivasyona göre değişiyor malesef, fabrikatorlere çok çok avanta mi, veya sadece çok avanta mı...
Dolar şuan 5.90 civarında 6.60 I nerden çıkarttınız

TRAKYA SON 10 YILIN EN KURAK MEVSİMİNİ YAŞIYOR.BÖYLE GİDERSE BU YIL BUĞDAY KIT OLACAĞA BENZİYOR.O BAKIMDAN FİYATLAR YÜKSEK OLABİLİR.TABİ DIŞARIDAN İTHAL RAKAMLARI ARTIRILMAZSA. BUĞDAY OLMADIKTAN SONRA FİYAT OLSA NE OLUR OLMASA NE OLUR.

• Beğen
Tepkiler: wallace22