2020 harman dönemi Çeltik fiyat ve verimleri hakkında

Anladım dostum bende o kırıklı olan celtigi düşünüyorum zaten [emoji1] onun hesabını çıkarmaya çalışıyorum büyük yemek fabrikaları büyük toptancılar a vs satılabilir belki diye düşünüyorum şimdi 100 ton çeltik fabrika ya versen 500 lira yapar bunu kendin işleyip kırıklı olanı da satsan belki 700 lira civarına satican arada çok fark var sanki
100 tonda 10 ton kıriklı desek piyasayi bilmiyorum fakat %5 kirigi zaten katiyolar icine kalan %5 ide yari fiyatina satar tuccar kabugu bile sunta fabrikalarina kumes altliklarina satılir, 10 ton kirikli princ yine 30.40 bin yapar, kanimca 100 ton celtikte fabrikaci 100 bin kazanir, musterisini bulabilursen kendinde tabiki malini degerlendirebilirsin, biz bu yolu seçmiyoruz bransımız farklı biz ciftciyiz yalan konusamayiz beceremeyiz böyle devam ediyoryuz beya[emoji4]

100 tonda 10 ton kıriklı desek piyasayi bilmiyorum fakat %5 kirigi zaten katiyolar icine kalan %5 ide yari fiyatina satar tuccar kabugu bile sunta fabrikalarina kumes altliklarina satılir, 10 ton kirikli princ yine 30.40 bin yapar, kanimca 100 ton celtikte fabrikaci 100 bin kazanir, musterisini bulabilursen kendinde tabiki malini degerlendirebilirsin, biz bu yolu seçmiyoruz bransımız farklı biz ciftciyiz yalan konusamayiz beceremeyiz böyle devam ediyoryuz beya[emoji4]
Bende o aradaki 100 u düşünüyorum [emoji6] bence büyük para zaten bu dünyada başımıza ne geldiyse dürüstlük ten geldi yine de Allah yolumuzu şaşırtmasın

Bu arada haberi gördüm, biraz geç oldu :)

Şimdi piyasayı düşürmek icin her ürüne ihale açarlar dolar da düştü enflasyon u düşük göstermek için ne yapacakları belli değil