640 damper cikisi

Merhaba arkadaşlar 640 traktörün damper çıkisinin basınç ayarı nasıl yapılır çıkışın biri hızlı diğeri çok yavaş
IMG_20200414_171428.jpg

Kolu yukarı kaldırdığınız tarafa bağlı çıkış daha yavaş sanırım, aşağı basarak kullandığınız çıkış ondan daha hızlı olmalı.

Eğer öyleyse bu hidrolik çıkış kitinin kolunun yukarıya tam çekemeyip, musluğu tam açamamaktan dolayı oluyor. Yukarı çekmek zor, aşağı basarken sıkıntı olmuyor musluk tam açılıyor.

Bizim 640 ta var benzer bir sistem, dönüşünü kullanmadığımız için tapa ile körledik, yalnız, sadece kolu yukarı kaldırdığınız tarafı yağ basıyor, bazen kolu tam kaldıramayınca yağı yavaş basıyor. Kol zaten sert, yukarı tam kalkmıyor her zaman.

Kolu yukarı kaldırdığınız tarafa bağlı çıkış daha yavaş sanırım, aşağı basarak kullandığınız çıkış ondan daha hızlı olmalı.

Eğer öyleyse bu hidrolik çıkış kitinin kolunun yukarıya tam çekemeyip, musluğu tam açamamaktan dolayı oluyor. Yukarı çekmek zor, aşağı basarken sıkıntı olmuyor musluk tam açılıyor.

Bizim 640 ta var benzer bir sistem, dönüşünü kullanmadığımız için tapa ile körledik, yalnız, sadece kolu yukarı kaldırdığınız tarafı yağ basıyor, bazen kolu tam kaldıramayınca yağı yavaş basıyor. Kol zaten sert, yukarı tam kalkmıyor her zaman.
Bu tam tersi kolu aşağı basınca yavaş yukarı çekince hızlı

Ekli dosyayı görüntüle 47457Arkadaşlar fotoda okla gösterdiğim yere rakor hortum taktığımızda çıkışlar çift yönlü mü oluyor
Evet, biri gidiş, diğeri dönüş oluyor.

Fiat 450-480-540-640 yada Universal 445, 550, 640 gibi traktörler için en yaygın olan damper yada hidrolik çıkış kiti bunlar.

Piyasada farklı kitler daha var, onlar ile 2 gidiş, 2 dönüş olmak üzere toplamda 4 soket eklenebilir arka tarafa.

Evet, biri gidiş, diğeri dönüş oluyor.

Fiat 450-480-540-640 yada Universal 445, 550, 640 gibi traktörler için en yaygın olan damper yada hidrolik çıkış kiti bunlar.

Piyasada farklı kitler daha var, onlar ile 2 gidiş, 2 dönüş olmak üzere toplamda 4 soket eklenebilir arka tarafa.
Teşekkür ederim, hortum yaptırıp takayım arada ihtiyaç oluyor kullanamıyoruz

Teşekkür ederim, hortum yaptırıp takayım arada ihtiyaç oluyor kullanamıyoruz
Hortum ile de olur, lakin metal boru kadar sağlam ve kalıcı olmaz.

Size tavsiyem; Körleme tapasını atmayın, takım sandığında bulundurun, olur ya hortum ile bir sorun olur, zaman içinde çatlar, olmadık yerde yağ kaçırır. İptal edip tapasını takıp körlersiniz.

Gerçekten başımıza geldi, kaç yıl önce, birinin 285 ile. Hidrolik çıkış kol tarafından kaçırdı, tapa vardı, iptal ettik. Olacak şey değil belki yüz yılda denk gelir ama oldu işte.