Buğday'da Yabancı Ot İlaçlaması Hakkında Bilgi

Merhaba Arkadaşlar Bu Ayın Başlarında Bizim Ekinler Daha Hiç Yağmur Yağmadığı İçin Çok Zayıflardı İlaç İşini Aradan Çıkartmak İçin Atalım Dedik Ama Bizim Köyde %99 İlaç Kullanmaz Bizede Kızanlar Oldu Ekin Çok Zayıf Bide İlaç Atıyosunuz Diye Aklımıza Takıldı Acaba Bu İlacın Zayıf Veya Hiç Daha Yağmur Görmemiş Bi Ekinde Bi Zararı Olurmu Diye Bilen Arkadaşlar Yardım Ederlerse Teşekkür Ederim Bu Arada Ekin Boyları İlaç Attıgımızda Bu Boydaydı Ve Gübrede Atılmamıstı İlaçtan 1 hafta Sonra Yağmur Geldi Çimen Gübreleride Atıldı

Ynt: Buğday'da Yabancı Ot İlaçlaması Hakkında Bilgi

Teşekkür Ederim Abilerim Biz Aslında Her Depoda 1 Ltde Ester Koymayı Düşünüyoduk Bereket Tv ' den Gördüğümüz Şekilde Ama Bizim Burdaki Kooperatif ' de Uyardı Ester Felan Kullanmayın Deyince Kullanmadık Ayrıyetten Ester ' in Doğaya Ne Kadar Zararlı Olduğunu Biliyoruz Ama Babam Demişti Çok Az Bi Miktar Bi Zararı Olmaz Demişti Ama Kullanmadık Yinede

Ynt: Buğday'da Yabancı Ot İlaçlaması Hakkında Bilgi

Bir ziraatcinin bana verdigi bilgi : esteri üzerinde yazdığı ölçülerde kullanınız. Fazlası zararlı az kullanincada yabancı otlara hormon vazifesi gösteriyor ve otları coşturuyor dedi. İlk kez duydum böyle birşey.