case jx65c almayı dusunuyorum lutfen yardım

Ynt: case jx65c almayı dusunuyorum lutfen yardım

60-66 S-DT link=topic=77951.msg1020231#msg1020231 date=1440742434' Alıntı:
İlginiz için teşekkür ederim.
Traktörü fazla düşünmeye vakit kalmadan aldık. Dün gece eve götürdüm. Haliyle fazla yorum yapmam imkansız.
4 lü 11 numara pulluk var. Hiç zorlanmadan çekeceğini tahmin ediyorum.
Sürüngen vites seçeneği yok aldığımız modelde.
Zannediyorum bizim işimiz için gerekte yok.
Ancak şanzıman konusunda 66 serisinin daha çok seçenek sunuyor olması beni düşündürüyor. Ama 4 silindir olmasının avantajı var, bunu ilk andan hissettirdi.
Traktörü aldığım bayinin akaryakıt istasyonu var. Zaten aynı yerde faaliyet gösteriyor. Oradan depoyu doldurdum. 250 TL mazot aldı. (5 kuruşluk indirimden faydalanamadık ama :) ) Yaklaşık 16 km kadar yürüterek köye en yakın akaryakıt istasyonundan tekrar mazot aldım. 14 tl mazot aldı. Bana fena değil gibi geldi ama bilemiyorum. Tabi daha 1,8 saat oldu. :)
Bu arada 24,5 gaz yiyor. Fazla yemiyor. Normalmi bilemiyorum. 24,5 gazda da navigasyon ile ölçtüğümde 32 km hıza çıktı.Rakam fena değil.
Lastikleri 14.9 r30 galiba. Ya da 16.9 r30. Kleber marka radyal lastik.
Teyp değişmiş, Grundig marka flash disk, sd kart destekleyen bir teyp takmışlar. ama kullanımı inanılmaz zor. Düğmeleri çok küçük. Traktör sallandığı için elini asla istediğin yere denk getiremiyorsun.
Ön farları da güzel ama arka aydınlatmasına bayıldım. Gündüz gibi yapıyor.
Manevra konusunda 60-66 dan daha iyi dedi babam ama bana mantıklı gelmedi. Kendim de bir değerlendirme yapmadım. Amcam ' ın 60-66 sı ile bi karşılaştırma yapacağım.
Koltuk ayarını yapamadım. Yapacak daha doğrusu uğraşacak vaktim olmadı. Gece 9 gibi falan getirdim. Misafir falan ilgilenemedik.
Şimdi güzel de bir plaka ayarlayabilirsem güzel olacak.
Şimdilik anlatabileceklerim bu kadar.
Not olarak mekanik shuttle koyarak traktörü rezil kepaze etmiş Case. Hidrolik shuttle koysaymış çok daha konforlu, çok daha elit bir traktör olacakmış.
Artı olarak hidrolik kolları ile damper kollarının yerlerinin değiştirilmesi gerekli, genelde hidrolik kolları damper kollarından daha çok kullanılıyordur diye düşünüyorum. Hidrolik kollarına ulaşmak sanki biraz zor.
Hayırlı uğurlu olsun. Lift omatik düğmesi 70 Fiat serisi gibi olsa çok iyi olurdu.Teyp kontağa bağlı kontağı tam açmadan teyp dinleme şansı yok kontağı kapatınca teypteki bütün ayarlar sıfırlanıyor. Bende döner tepe lambasına gelen kablodan elektrik aldım şu an kontaktan bağımsız :)) Sigorta kutusu teybin altında bulunan vidayı sökünce hemen orda.En alttaki beyaz +/- yazan düğmeden koltuk yükseklik ayarı yapılıyor minderin hemen altında sağda kol var ileri geri için biraz altta ortada bulunan kolda kilo ile alakalı.Solda düğme koltuğun sırt kısmını ayarlamak için.Ayriyeten koltukta sensör var kiloya göre uyarı verir arka tarafta kablo giriş var.

Evet ne yazık ki hidrolik shuttle yok. Ama gayet yumuşak, hidrolik kadar değil elbette ama gerçekten yumuşak.
Vites geçişleri de oldukça yumuşak ama hem çok sesli, (metal sesi geliyor şak şuk, çat çut gibi) hem de yumuşaklığın dışında traktörde alışkın olmadığım şekilde gevşek.
60-66 da da, TT 55 te de, yine komşuların kullandığımız bazı traktörlerinde de vitesi geçirmek için ciddi güç kullanman gerekirken bunda hemen geçiyor.

60-66 S-DT link=topic=77951.msg1020536#msg1020536 date=1441000840' Alıntı:
Evet ne yazık ki hidrolik shuttle yok. Ama gayet yumuşak, hidrolik kadar değil elbette ama gerçekten yumuşak.
Vites geçişleri de oldukça yumuşak ama hem çok sesli, (metal sesi geliyor şak şuk, çat çut gibi) hem de yumuşaklığın dışında traktörde alışkın olmadığım şekilde gevşek.
60-66 da da, TT 55 te de, yine komşuların kullandığımız bazı traktörlerinde de vitesi geçirmek için ciddi güç kullanman gerekirken bunda hemen geçiyor.
Evet vitesler gayet iyi geçiyor.Lift omatik ' ten kastım hidrolik kaldırma indirme resimdeki gibi önde olsaydı daha kullanışlı olurdu.Bizimkilerde arkaya doğru almışlar.Önceki modellerde arka taraftan hidrolik kaldırma kolu varmıydı benmi yanlış hatırlıyorum acaba?Bide kalorifir ısıtma konumunda klima kompresörü devreye girmese daha iyi olurdu.Ayrı olarak bi A/C düğmesi olsa imiş.

Resimler ve ekler

• big_227735099huv.jpg
    big_227735099huv.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 1,059
  • big_227735099huv.jpg
    big_227735099huv.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 193

Kaloriferde klima çalışmıyorki zaten.
Ya da ben öyle biliyorum.
Kaloriferi açma düğmesine (1-2-3-4 diye artan düğme) içeri doğru bastığınızda hemen yanda yeşil bir ışık yanıyor, o klima kompresörünün çalıştığını gösteriyor. Tekrar basarsanız sadece fan çalışıyor, klima çalışmıyor diye biliyorum.

60-66 S-DT link=topic=77951.msg1020694#msg1020694 date=1441099783' Alıntı:
Kaloriferde klima çalışmıyorki zaten.
Ya da ben öyle biliyorum.
Kaloriferi açma düğmesine (1-2-3-4 diye artan düğme) içeri doğru bastığınızda hemen yanda yeşil bir ışık yanıyor, o klima kompresörünün çalıştığını gösteriyor. Tekrar basarsanız sadece fan çalışıyor, klima çalışmıyor diye biliyorum.
Teşekkürler.Evet dediğin gibi bugün evi aradım klima tuşun ortaya basınca devreye girip çıkıyormuş.

60-66 S-DT link=topic=77951.msg1020231#msg1020231 date=1440742434' Alıntı:
İlginiz için teşekkür ederim.
Traktörü fazla düşünmeye vakit kalmadan aldık. Dün gece eve götürdüm. Haliyle fazla yorum yapmam imkansız.
4 lü 11 numara pulluk var. Hiç zorlanmadan çekeceğini tahmin ediyorum.
Sürüngen vites seçeneği yok aldığımız modelde.
Zannediyorum bizim işimiz için gerekte yok.
Ancak şanzıman konusunda 66 serisinin daha çok seçenek sunuyor olması beni düşündürüyor. Ama 4 silindir olmasının avantajı var, bunu ilk andan hissettirdi.
Traktörü aldığım bayinin akaryakıt istasyonu var. Zaten aynı yerde faaliyet gösteriyor. Oradan depoyu doldurdum. 250 TL mazot aldı. (5 kuruşluk indirimden faydalanamadık ama :) ) Yaklaşık 16 km kadar yürüterek köye en yakın akaryakıt istasyonundan tekrar mazot aldım. 14 tl mazot aldı. Bana fena değil gibi geldi ama bilemiyorum. Tabi daha 1,8 saat oldu. :)
Bu arada 24,5 gaz yiyor. Fazla yemiyor. Normalmi bilemiyorum. 24,5 gazda da navigasyon ile ölçtüğümde 32 km hıza çıktı.Rakam fena değil.
Lastikleri 14.9 r30 galiba. Ya da 16.9 r30. Kleber marka radyal lastik.
Teyp değişmiş, Grundig marka flash disk, sd kart destekleyen bir teyp takmışlar. ama kullanımı inanılmaz zor. Düğmeleri çok küçük. Traktör sallandığı için elini asla istediğin yere denk getiremiyorsun.
Ön farları da güzel ama arka aydınlatmasına bayıldım. Gündüz gibi yapıyor.
Manevra konusunda 60-66 dan daha iyi dedi babam ama bana mantıklı gelmedi. Kendim de bir değerlendirme yapmadım. Amcam ' ın 60-66 sı ile bi karşılaştırma yapacağım.
Koltuk ayarını yapamadım. Yapacak daha doğrusu uğraşacak vaktim olmadı. Gece 9 gibi falan getirdim. Misafir falan ilgilenemedik.
Şimdi güzel de bir plaka ayarlayabilirsem güzel olacak.
Şimdilik anlatabileceklerim bu kadar.
Not olarak mekanik shuttle koyarak traktörü rezil kepaze etmiş Case. Hidrolik shuttle koysaymış çok daha konforlu, çok daha elit bir traktör olacakmış.
Artı olarak hidrolik kolları ile damper kollarının yerlerinin değiştirilmesi gerekli, genelde hidrolik kolları damper kollarından daha çok kullanılıyordur diye düşünüyorum. Hidrolik kollarına ulaşmak sanki biraz zor.
hayırlı olsun gule gule kullanın dogru tercıh yapmıssnızz ıslerın yogunlugundan sıteye bakamadım ama aklına herhangı bırsey takılırsaa sorabılırsınnn. saglamlıktan yana suphen olmasınn 3 bın saatte 65c gordum sahıbıyle epey muhabbet ettık traktore hıc acımadan kullanmıss 2 senede 3 bın saatı gecırmıs hıc bır arıza sorun cıkartmamamıss halada devam edıyor kullan mayaa

• Beğen
Tepkiler: Muhammet_68