Dikkat!.. Tarlaların üstünde uçan İHA'lar..

21.12.2020
1,458
2,218

Geçen yaz köyümüzün üstünde İHA'lar uçmuş bir kaç kez. Tarlaların ne ekildiğini çekmişler. ÇKS kayıtları ile tarlada ekilen ürünlerin farklı olduğu durumlarda bazı kişilerde destekler kesildi. Uyanıklık yapayım derken destekten mahrum oldular.

Aman dikkat. Artık İHA'lar taımda da kullanılıyor. Ne ektiyseniz onu gösterin ÇKS'de..

Son düzenleme:
Geçen yaz köyümüzün üstünde İHA'lar uçmuş bir kaç kez. Tarlaların ne ekildiğini çekmişler. ÇKS kayıtları ile tarlada ekilen ürünlerin farklı olduğu durumlarda bazı kişilerde destekler kesildi. Uyanıklık yapayım derken destekten mahrum oldular.

Aman dikkat. Artık İHA'lar taımda da kullanılıyor. Ne ektiyseniz onu gösterin ÇKS'de.. Bu sene daha çok kişinin canı yanmasın diye söylüyorum.
Bunun boku çıkacagı belliydi bizim burda ekmese yıne bugday arpa gösteriyor destegı tam alıyoruz

Can yanması değil ki bu. Apaçık hırsızlık. İyi olmuş. 80 milyonun vergileriyle alıyorsun o desteği. Ne cesaret böyle bir kul hakkına giriyorsun. Keşke 5 sene destekten falan men etseler.

Ona can yanması değil sahtekarlığın sonu denir

Düzelttim. Bilerek yapanlar tabiki sahtekardır, kul hakkına girer. Lakin bazı kişiler dönümü tıpatıp girmiyor sisteme. Dönüm toplamları doğru ama parseller farklı olabiliyor. Onların canı yanmasın kastettiğim.

İkinci kısım üreyi de bugün attım. Cumartesi az da olsa yağış var diye attık,kısmet.

Resimler ve ekler

• IMG_20210304_174243.jpg
    IMG_20210304_174243.jpg
    236.2 KB · Görüntüleme: 17

Aman dikkat. Artık İHA'lar taımda da kullanılıyor. Ne ektiyseniz onu gösterin ÇKS'de..
Topram Bütün destekler mi sadece yanlis yazılan parsele ait desteklermi kesildi ?

Ceza kontrat yapılmadıysa direkt tarla sahibine geliyor
Aslında anlatmak istediğim o değilde uzun mesele formda anlatmak biraz zor şöyle söyleyim bizim 335 tapulu biz ekıyoruz 700 bir sene mahsul öbur sene nadas yapsan tarlalar nadas olduguna mahsulu desteksiz satmak zorunda kalırız yanı ıkı yerden zarar olur az gıbı görunsede kuru tarımda zaten kazanç az bu destek olmasın yarısı kar çok aşırı azalır aslında bunu devlet de biliyor aynı hep zarar gösteren esnaf gıbı düşün

1000 dekar yer ekiyoruz aldığımız destek 250 dekar neden tapu yok hazine. Şimdide onun peşine düşmüşler beklenilen hareket. Kiralama yapıyon tarla sahibi desteği alıyor desteği sen istediğin zaman araziyi başkasına veririm diyor sistem böyle gelmiş gidiyor. Bence bütün desteği kesmeleri lazım milletn eline çerez parası destek geçiyor şehirde yaşayanda çiftçiye nankör diyor kime ne faydası var bu desteklerin? Bana destek vereceğine o parayı gübre piyasasını düzenlemeye harca bir şekilde gübreyi düşür.

1000 dekar yer ekiyoruz aldığımız destek 250 dekar neden tapu yok hazine. Şimdide onun peşine düşmüşler beklenilen hareket. Kiralama yapıyon tarla sahibi desteği alıyor desteği sen istediğin zaman araziyi başkasına veririm diyor sistem böyle gelmiş gidiyor. Bence bütün desteği kesmeleri lazım milletn eline çerez parası destek geçiyor şehirde yaşayanda çiftçiye nankör diyor kime ne faydası var bu desteklerin? Bana destek vereceğine o parayı gübre piyasasını düzenlemeye harca bir şekilde gübreyi düşür.
Aslında küseceksın toprağa hayvancılar küstü gıbı birşey sonu nolacak merak edıyorum şahsen