dönerli pullukdamı yoksa normal pullukdamı daha fazla yakıt gider?

degerli trakklup uyelerı ben bu işi pek çözemedim gerçi her faktör yakıtı etkılerde normal pulluga göre biraz daha fazla yakmaz mı acaba yakıtıı ileri geri çiziye gir falan benı bu konuda bilgilendirebılırmısınız?

degerli trakklup uyelerı ben bu işi pek çözemedim gerçi her faktör yakıtı etkılerde normal pulluga göre biraz daha fazla yakmaz mı acaba yakıtıı ileri geri çiziye gir falan benı bu konuda bilgilendirebılırmısınız?

bu çok göreceli .. tarlanda kaç evlek açtığınla alakalı .. misal olarak ben 135 dekar yerde 3 evlek açıyordum tarla bozulmasın diye dolayısıyla düz pullulkta çok yakıyordum .. senin tarlanın bozulması umrunda olmaz 20 metreye evlek açarsın evleğide çukur açıp kapatmazsın düz pulluk daha az yakar .. tarlanı bozmadan sürmek istiyorsan dönerli pulluk her zaman daha az yakar velhasıl kelam ..

Dönerli pullugun dadı basga şahsen işlediğin tarlayı aşkla sevkle isliyorsun iş bitiminde tarlaya baktığında kitap gibi düm düz islenilen yer özellikle pancar ekip salma sulama yapanlar için bire bir dönerli pulluk evlek cizileri sulama yaparken su oraya düşüp gidiyor nekadar kapatsanda iz kalıyor yakıt konusu yakıyor gülü seven dikenine katlanır

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Dönerli pullugun dadı basga şahsen işlediğin tarlayı aşkla sevkle isliyorsun iş bitiminde tarlaya baktığında kitap gibi düm düz islenilen yer özellikle pancar ekip salma sulama yapanlar için bire bir dönerli pulluk evlek cizileri sulama yaparken su oraya düşüp gidiyor nekadar kapatsanda iz kalıyor yakıt konusu yakıyor gülü seven dikenine katlanır
Döner kulaklı pulluk almayaydın, herg etmek sana zor nasip olurdu Hacı :D Tadını çıkar hayatın, hemde öğretme Mustafa Amca ya.

Donerli pulluğun daha çok yakacağını duşunmuyorum.normal profil bir pullukla açma veya davlum atıldığında davlum atılırsa sınır boylarına açmada yapılırsa ortada biteceği için ileri geri yapma olasılığı veya çoğunluğu surulmuş çiziye birdaha girme olasılığı doğar,ayrıca tarlanın yastıklaması surulurkende bu önemli.tesviyenin bozulmaması için yastıklamanında tek bir yöne surulmesi gerekir ve yine ileri geri olur.doner kulakta bu sorunda ortadan kalkıyor.benim şahsi fikrim normal profil pulluk daha çok yaktırır