Elektrikli Sulama Motoru

10 hp (Domak sdm325 380 v) su motoru aldım ancak aldığım su motoru 7 dönüm mısır sulaması için 2.6lt/s lik damlama sistemine yüksek basınç üretiyor. Basınç 2 barı görünce damlama boruları patlıyor. Basıncı 1 veya 1,5 bar aralığında tutmak için motor ile filtre sistemi girişi vanasını kısıyorum motorun çıkışı daraldığından motor randımanlı olmuyor.
Filtre sistemindeki gübre tankı çıkışındaki 3/4" lik vanayı açıp dışarıya akıtınca 1,5 bar basınç oluyor. Bu seferde motor bedavaya aldığının 3/1 ini su kanalına geri veriyor.
Sorum şu bu basıncı ana giriş vanasını kısmadan, tahliye vanasını açmadan nasıl 1 veya 1,5 bar aralığında tutabilirim (Motor hız kontrolünü sağlayan sürücüler var ancak pahalı)

• Beğen
Tepkiler: bahadır26
Aynı motor bendede var 20 tabanca bağlayınca motor sıkıştırdı basınçtan12 amper çeken motor 14 amper çekiyordu ısınıyodu. Bende yağmurlama memelerini değiştirdim şimdi iyi. Ana giriş vanasını kısma motor sıkışır çıkışa by pass sistemi yap işinizi görür
pancar kooperatifinden aldigim 25 tabancayı çok rahat calistiriyo sıkışma olmuyor ama damlamayada çok yüksek geliyor bypass sistemi nasıl birşey oluyor acaba

• Beğen
Tepkiler: bahadır26