En ideal 65bg-75bg arası guce sahip 4x4 traktör hangisi????

Ynt: En ideal 65bg-75bg arası guce sahip 4x4 traktör hangisi????

Salihe katılıyorum bence de 70-66.Modası da geçmez,arkadaşların önerdikleri diğer traktörler kadar işin görür,daha az yakar bile diyebilirim.Çiftçi için ideal traktörlerden biridir diyebilirim.Ama yeni olsun istersen,bence özellikle dört silindir tercih etmelisin.Performans ve iş kolaylığı bakımından daha yararlı olur diye düşünüyorum...

alipasalierkan link=topic=11243.msg114835#msg114835 date=1229794310' Alıntı:
Bana göre 70-66 DT, Celtis 426 yada AXOS 310 çok uygun traktörler. 4 silindir olmaları ve performansları gerçekten çok güzel. Yakıtlarıda az. Celtis ve AXOS vites sayısından, mekanik ve hidrostatik modelleri ve konforları açısından daha çekiciler. Zaten 70-66 DT ' yi değiştirecek olsam Celtis veya AXOS ' tan birini seçerdim...

[size=10pt]tesekkur ederim herkese yorumlarınız için.. peki arkadaslar axos 310 veya celtis 426 kullanan varmı cevrenizde bunların fiyatları konusunda bi fikri olan varmı ?? yedek parca konusu nasıl teknik özelliklerine baktım cok fark yaratacak bişey gözüme çarpma.. tn serisini inceledim hakkaten guzel traktörler en ideal e en yakın traktör bence.. erkunt 70likte cok lux degil ama kullananlar cok memnun cok seri ve gücunun üzerinde işler yapıyormuş yakıtıda azmış.. açıkcası zetor u da inceledim de bilmiyorum baya cekici bi broşör hazırlamışlar zetor kullanan varmı bilmiyorum hiç buralarda görmedim ama katalogda baya artısı vardı.. tabi kullanıcıdan duymak en guzeli.. 70-66 biraz agır kalıyor bunların yanında sanki..[/size]

ceya023 link=topic=11243.msg115565#msg115565 date=1229821113' Alıntı:
[size=10pt]tesekkur ederim herkese yorumlarınız için.. peki arkadaslar axos 310 veya celtis 426 kullanan varmı cevrenizde bunların fiyatları konusunda bi fikri olan varmı ?? yedek parca konusu nasıl teknik özelliklerine baktım cok fark yaratacak bişey gözüme çarpma.. tn serisini inceledim hakkaten guzel traktörler en ideal e en yakın traktör bence.. erkunt 70likte cok lux degil ama kullananlar cok memnun cok seri ve gücunun üzerinde işler yapıyormuş yakıtıda azmış.. açıkcası zetor u da inceledim de bilmiyorum baya cekici bi broşör hazırlamışlar zetor kullanan varmı bilmiyorum hiç buralarda görmedim ama katalogda baya artısı vardı.. tabi kullanıcıdan duymak en guzeli.. 70-66 biraz agır kalıyor bunların yanında sanki..[/size]

Şuan için AXOS 310 kullanan tanıdığım yok. 2009 model olarak ülkemize yeni gelecek. Celtis 426 kullanan ve Celtis serilerini kullanan çevremde birçok tanıdık var. Gerçekten kullananlar memnun yakıt ve parça konusunda sıkıntı çeken hiç kimseye rastlamadım. Zaten parça deposunu biliyorum. Ne istersen anında elinde oluyor. Çekişleri gerçekten çok güzel. Eğer imkanınız varsa hidrostatik modelleri gerçekten çok güzel 20ileri/20geri vites ve elden debriyaj sistemi var. Tarif etmek gerekirse NH' nin T 5000 serisinin ayarında oluyor. Mekanik modelleri ise yine 20 ileri/ 20 geri vites ben hidrostatikten anlamam diyenler için seçilebilecek makinalar. 4 silindir olmalarıda performans açısından ek bir avantaj diye düşünüyorum. Fiyatları şuan ne civarda bilmiyorum. Ne desem yalan olur. Bayadır yetkililerle Celtis konusunda görüşmedim. Bilgi edinmek isterseniz. Web site adresleri www.megaziraat.com.tr buradan ulaşabilirsiniz. TN serisinden bizim ilçemizde bildiğim sadece bir adet var. O traktörde sadece ilaç, gübre ve ekim işinde kullanılıyor. Zaten sürekli ince lastik takılı olarak duruyor. Zetor modellerinden ilçemizde satın alan hiç yok. 70-66 DT' yi ikinci el seçilecekse tercih edilebilir bir model diye söyledim.

tn 75 da dan daha iyi bişey istiyorsan o zaman t4030 alıcaksın tip aynı ama özellikler az buçuk farklı
özellik konusunda:
*tier 3 emisyon değerlerinde
*turbo-intercooler motor
*330 nm tork %39 tork rezervi
*debriyajsız ileri-geri rezervi
*16ileri-16geri vvites
*elektro-hidrolik çiftçeker ver difransiyel kilidi
*çift hızlı kuyruk mili
*super dumenleme opsiyonu
*on hidrolik ve kuyruk mili opsiyonu
http://www.newholland.com.tr/ NEWHOLLANDın resmi veb sitesidir girişte ana sayfada önemli derecede reklamı yapılmaktadır diğer özellikleride ayrıntılı biş şekilde yazıyor

t4030 pahalı biraz ikinci elide bulunmaz :)
tn75da dt ile tn75a dt arasında ne fark var fiatları:
TN75 A 48,005.00 YTL

TN 75A 12.4R36 48,005.00 YTL

TN75A DT 57,773.00 YTL

TN75A DT 12.4R36 57,773.00 YTL

TN75D A DT KLI. KAB. 64,459.00 YTL

TN75D A DT 12.4R36 KLI.KAB. 64,459.00 YTL

T4030 DT KLI. KAB. 40,522.00 EUR
erkunt nimet 70t sıfır fiatları:
Güneşlikli Model Fiyatı : 48.400 YTL
Kabinli Model Fiyatı : 53.800 YTL
Kompresörlü, Klimalı, Kabinli Model Fiyatı : 57.900 YTL
erkunt ikinci elde hesaplı baya ama tn nin ikinci eli pek yok olanda baya pahalı yazmıs bitane ilan gördum adam 70bin ytl yazmış :):) bayi fiyatı 64 :D

tn75da lar ın td lere göre baya artısı var neden fiyatları bu kadar yakın birbirine hatta td ler daha pahalı..???

TD 75D DT 40KM KAB.KLI. 14X30 (SC16) TIER2 69,364.00 YTL

tn75da larla tn75a lar arasında sanırım dijitalgösterge paneli haricinden bi fark yok

arkadaslar bide bu hattat a68 i soracagım varmı kullanan fiyatı baya uygun görünüşüde guel 40ytl fiyatı kabinsiz 4x4

ceya023 link=topic=11243.msg116487#msg116487 date=1229889444' Alıntı:
tn75da larla tn75a lar arasında sanırım dijitalgösterge paneli haricinden bi fark yok

arkadaslar bide bu hattat a68 i soracagım varmı kullanan fiyatı baya uygun görünüşüde guel 40ytl fiyatı kabinsiz 4x4
sen bu traktörlerin sıfırınımı soruyon yoksa sen ikinci el fln alcan ondan mı bu kadar araştırıyorsun :)
tşk

nh link=topic=11243.msg116510#msg116510 date=1229890319' Alıntı:
sen bu traktörlerin sıfırınımı soruyon yoksa sen ikinci el fln alcan ondan mı bu kadar araştırıyorsun :)
tşk
valla acıkcası ben sık sık traktör degiştiren biri degilim iyice arastırmadan traktör almak istemiyorum td85 almıştım 2003 model ondan hiç memnun degildim sattım bide 640 var elimde 15yıldır.. şimdi 640da satıp guel bi 4x4 almak istiyorum 65-75bg gucunde.. ben sıfır veya ikinci el fark etmez önemli olan verdigim parayı hak etsin ve akıllıca bi secim olsun tabi limitlerimde var.. bu piyasada ikinci el cok avantajlı fiyatlar baya düşük piyasada cok durgun... hattat için diyosan onun ikinci eli yok sıfırını görmüştüm motoru perkis o yuzden biraz ilgimi cekmişti ve fiyatı cok uygun.. bu yuzden sordum .. ama şuan aklımda erkunt ve tn var acıkcası.. bilmiyorum ben yeniliklere acıgım daha guzel daha ideal traktörde olursa düşünürüm.. arkadaslar celtis ve axos uda önerdi ama bunlar hakkında fiyat ve performansı konusunda cok bilgi sahibi degilim biraz daha yaygın marka olması daha avantajlı olur.. hem bu konuyu acmasebebim bi tartışma platformu olsun herkesin bu bg aralıgındaki en ideal düşündügü traktör hangisi fikirlerini ögrenelim.. benim alıp almamam cok önemli degil muhabbet ve paylaşım olsun hem..

TNA 75 serisinin yerine genelde TD 75D alıyorlar. Benim bir arkadaşım geçen sene yeni traktör alacaktı. Kendisi baya bu TNA ile TDD arasında araştırma yaptı. Son olarak TD75D ' de karar kıldılar. TDD ' yi seçmelerinin sebebi 4 silindir olmasından kaynaklanıyor. TNA 3 silindir Turbo olduğu için pek cazip gelmedi. TDD ' nin yerli ve parça sıkıntısı olmadığı için onu tercih ettiler. Bu anketoduda konuyla ilgili olduğu için söylemek istedim....

alipasalierkan link=topic=11243.msg116663#msg116663 date=1229897549' Alıntı:
TNA 75 serisinin yerine genelde TD 75D alıyorlar. Benim bir arkadaşım geçen sene yeni traktör alacaktı. Kendisi baya bu TNA ile TDD arasında araştırma yaptı. Son olarak TD75D ' de karar kıldılar. TDD ' yi seçmelerinin sebebi 4 silindir olmasından kaynaklanıyor. TNA 3 silindir Turbo olduğu için pek cazip gelmedi. TDD ' nin yerli ve parça sıkıntısı olmadığı için onu tercih ettiler. Bu anketoduda konuyla ilgili olduğu için söylemek istedim....
paylaşımın için sağol alipaşalı erkan ...
tn75 lerde parça sıkıntısı olmadı diye duşunuyorum ama tabiki herkesin kendi duşuncesi herkes uygun kafasına yatanı yapıyo
bu sitede böyle herşeyi paylaşarak guzel bilgiler elde ediyoruz ...

...
tn75 lerde parça sıkıntısı olmadı diye duşunuyorum ama tabiki herkesin kendi duşuncesi herkes uygun kafasına yatanı yapıyo
bu sitede böyle herşeyi paylaşarak guzel bilgiler elde ediyoruz ...

mancax cok haklısnm tn75 kullanıcısı olarak parca ıle ılgılı bır problem kesınlıkle yoıktur ceya sana ozelden mesajlar ıle ılettım zaten konunun aslını sunu belırtıyım bak kuyucaklı26 dıye bır uyemız var tl100a kullanıcısı gecenlerde tn75da resımlerı yollamıstı kesdıs 2 motr olarak erkunt 70 alcaktı tarlada gordukten sonra suan oda tn75da alma kararı almıslar tn75da bence senın ıcın en ıdealı olcaktır yolda yakjıtı az ve cok serı td75d den performans ve yakıt olarak cok ustun konforuda oyle ama 2 elını bulurmusun oralı supelı

mancax link=topic=11243.msg116677#msg116677 date=1229898232' Alıntı:
ewet salih dediklerin son derece doğru katılıyorum sayglar ...
evet salih bende cok tesekkur ederim beni baya aydınlattın acıkcası şuan tn serisi cok ilgimi cekiyor benimde.. :)
arkadaslar peki erkuntun 80liginin yakıtı nasıl oda 74bg ve iyi diyorlar cekisi.. acıkcası şuan uygun bi tn75da bulsam alırım sanırım :)

mancax link=topic=11243.msg116648#msg116648 date=1229897160' Alıntı:
2003 model td 85 te turbo yok sanırım bi bilginiz varsa aydınlatırmısın paylaşalım
evet turbosuz tekçekerdi ben patinaj etmesinden rahatsızdım hiç verim alamadım ondan cok iyide cekmiyordu..gecen 2007 bitaneye bindim turbolu 4x4 harikaydı acıkcası td85 ama artık 75bg usttu düşünmüyorum hem yakıt hem serilik acısından daha uygun olacagını düşünüyorum.. radial lastik atmak biraz işe yarıyormuş.. ama ben ugrasamadım onunla okadar :)

mancax link=topic=11243.msg115784#msg115784 date=1229849317' Alıntı:
ewet 70 66 tı artık eski kalıyo ama traktöre diyeceğim yok çıktığı zamanlar emsallerine gore çok iyidi

biz 2000 yılında 70-66yı aldığımızda 5. sınıfa gidiyordum okulda 3. dersin tenefüsünde top oynayken bizim motoru arkasındaki 2 çuval yemden tanıdım... arkadaşlara dedim bizim motor geliyor herkes hayranlıkla bakıyordu köydeki 2. çift çeker ve ilk orjinal kabinli motor olma özelliğine sahipti öğle molasında okuldaki arkadaşların hepsi motoru görmeye bize gelmişti hey gidi günler hey... ozamanlar çift çeker motor alma bizim köyde hayaldi...

motor eve geldi 1.5-2 saat sonra tarlaya kavun ekmeye gitti, motora anca ertesi gün 5 dk. bakabildim... hergün tarlayadan gelince yıkarlardı hatta bi gün tarladan geldi yıkadılar petrole gidip geldi çamur olmuş tekrar yıkadılar...

ozamanlar FIAT ' lar efsaneydi 5-6 ay sonra dayımgilde 3 milyara 185i verip 9 milyara 1996 model 80-66 aldılar (80-66 salihgilin köyden geldi) ondan sonra çift çeker 4 sene sonra köye girmeye başladı...

vaybe salih ne olaymış :D aynen bizimde böyle şeyler olmuştu bizim köye ilk olarak l85 yada premium 1050 ler girmiş asıl anlamıyla çift çeker orjinal kabin :D ama çiftçeker vardı çok :D ben hatırlıyorum :D ama guzel gunlerdi ...

şuan tn 75 te kullanıyorun td de yakıtlar bence ikisninde az ikisde 2007 model bence iyi traktörler ...

evet salih kardeş baya duygulu özelm dolu günler yasamıssın yani :) ee 70-66 senin için bi efsane olmasında ne olsun .. ama hakkaten fena traktörler degil..