erkunt nimet new holland tn75 aynı eşit şartlarda fark ortada !!

Ynt: erkunt nimet new holland tn75 aynı eşit şartlarda fark ortada !!

serkanarslan link=topic=39818.msg418128#msg418128 date=1308334643' Alıntı:
bakın o kompresör işi erkuntta daha dünkü iş bizde 2000 li yılların başlarından beri var traktörlerimizde şuan dağa başlamadık ama t5050 ye de taktık bizim römorkumuzda as600 dingili var 2.35 m genişlik 4 m uzunluk ve havalı fren mevcut zaten erkunttaki kompresör tüpü küçücük bişey biz dağdan 14-15 ton yükle........ o çıkılan rampaları iniyoruz bazı 45 ' 50 ' dereceye kadar dikleşen yollardan iniyoruz birkaç videoda çekmiştim ama siteye nasıl atılıyor bilmiyorum hiç öyle yükleme yapmadım... fren diyorsan havalı fren nh dımızda var gelin bakın orjinalden daha iyi olduğunu görünce erkunttaki sistemi bile beğenmezsin burda iki tane lüx var :) .. ben fren deyince motor frenine bakarım 4 tekerlekte disk merkezli fren varsa söyle................ daha iyi olduğunu değil onun kadar iyi de...
erkunt ta disk fren gerekmez hangi kompresorlu erkuntun freni çakınca hangi tekerinin kaçırdıgını desene bi bana olay sadece kompresor değil yokus aşşagı inince diyosunya agır motormu arkasındaki ramork u daha iyi indirir yoksa hafif motor mu? bence agır motor freni basınca oldugu yere çakılır ama hafif motoru ramork ittirebilir erkuntun frenleri kaçırmadıgına gore yani kendinden hafif makina ilede bu kadar kıyas etmen yokus inerken fren konusunda saçma ok-*-s
nuribeyli link=topic=39818.msg418276#msg418276 date=1308345704' Alıntı:
arkadaşlar bizim kasabadada 15 in üzerinde erkunt vardı ama şimdi 2 tane kaldı hep değiştirdiler nedendir bilmem
dogrudur bizim koydede new holland dolu ama eskileri td serisi tt serisi girdi kaç tane alındıysa çogu satıldı alan adam hantal diyo çekmiyo mazotuda içiyo diyo ki bunuda td leri kullananlar hep soyluyo % 80 i

ya anlamadın galiba traktörün kendi freni çok iyi ve yükün bir kısmı traktöre biniyor ve traktörün ağırlığı artıyor.... kompresorün traktör frenine bi katkısı yok römork freninde kullanılıyor okadar..zaten o ağır yükün altında kompresörsüz traktörler inemez.......... varsa inerim diyenleri davet ediyorum sadece indiğim yeri görsünler yeter denemeyeceklerine hertürlü iddaya girerim.......... bizde tn75a hafif diye değiştirdik büyüğünü aldık eğer erkuntda t5050 den ağır diyeceksen ben daha ne diyim.... bu arada nh ın yerli modellerinden memnun olanlarda çok isyan edenlerde çok o yüzden ithal motora bakıyoruz erkuntta düşünmüştük ama işte birkaç tane erkunt beni vazgeçirmeye yetti.. herkes iyi diyorsa bi motora o motora sıcak bakarım...

serkanarslan link=topic=39818.msg418317#msg418317 date=1308379177' Alıntı:
ya anlamadın galiba traktörün kendi freni çok iyi ve yükün bir kısmı traktöre biniyor ve traktörün ağırlığı artıyor.... kompresorün traktör frenine bi katkısı yok römork freninde kullanılıyor okadar..zaten o ağır yükün altında kompresörsüz traktörler inemez.......... varsa inerim diyenleri davet ediyorum sadece indiğim yeri görsünler yeter denemeyeceklerine hertürlü iddaya girerim.......... bizde tn75a hafif diye değiştirdik büyüğünü aldık eğer erkuntda t5050 den ağır diyeceksen ben daha ne diyim.... bu arada nh ın yerli modellerinden memnun olanlarda çok isyan edenlerde çok o yüzden ithal motora bakıyoruz erkuntta düşünmüştük ama işte birkaç tane erkunt beni vazgeçirmeye yetti.. herkes iyi diyorsa bi motora o motora sıcak bakarım...
biz new hollandt 5050 ile karşılaştırma yapmıyoruz erkunt nimetle new holland tn75 i kıyaslıyoruz ki erkunt çadırlı zf 3800 geliyo kabinlisi 4 ton geliyo tn 3 ton 3200 3400 gelir max geçmez yani bu durumda erkunt daha iyi olacagı açık belli t5050 ninde erkunttan iyi olacagı belli ona iddamız yok zaten ok-*-s :8 *098*-

tamam yine aynı konuya geldik bende 70lık erkuntun bazı yönlerinin tn75a dan daha iyi olduğunu söylemiştim ama her yönde değil dedim... sorun yok :D ok-*-s

A var sonra BL var sonra BH var sonra C var yani 4 kademeli 4 ileri levyeli ........ A sürüngen vites BL ile BH birbirine çok yakın hızla gidiyor BH nin buçuğu BL gibi düşün ok. çift sürmede vites kademesi çok iyi her hız aralığına göre vites bulursun... çok küçük hız farkı yükseltmek iste yada düşürmek iste hiç problem değil yani. . . şety*-*

walla orasını bilemem ben bir tek sürüngeni kullanma gereği duymadım diğerlerinin hepsini az yada çok kullandım hatta o seri dediğin 4. vitesi çok ama çok kullandım. işe yaramayan bişeyi oraya koymazlar sanıyorum........

Merhaba Arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum. traktör almak istiyorum ve 75 lik düşünüyorum Fakat karasız kaldım New holland Tn 75 Dt Avrupa modelini düşünü yorum çok hoşuma gitti fakat kullanan ve bilen arkadaşlar varsa Yorumlarını bekliyorum

sana önerebileceğim bi model fakat onun yerine case jx80 83 hp yada nh td80d 83 hp olanı al keyfine bak derim ne arkunta bak ne tn75a ya nede başka bi motora ama tabi karar senin. kullanıcıları çok çok memnun ben kullanmadım ama keşke o 2 modelden birini alsaydık diyorum şimdi.

Kardeş akrabalarımdan TT55 serisinden alanlar oldu ve 14.numara 3. pulluk takıp traktör sonrada çok yakıyo felan diye söyleniyolar tt 55 serileri için 3 .lü pulluk fazla bizim buralarda çekmez başka yerleri bilmemTraktöre yazık değilmi Zaten Frez yerini sürer ken traktör ken dini parçalıyo Kullanmadım ama Kısmet olursa TN 75 3 lü pulluğu rahat çeker. dört çeker şart olu artık Geçen yıl pancar tarlada çamurda kalınca iyice anladım

doğrudur. yakıt konusunda tn75a dan memnun kalmayabilirsin. biz 3 lü 9 numara pulluk alplerin pulluğunu kullanıyoruz dönümde 2.5 litre yakıyordu ama yine de sen bilirsin. benim favorim td80 ile jx80. ama ithal motor olsun diyorsan deutz 77 lik yada 87 lik al derim. ben bunların içinde en çok 87 liğe hastayım. ama servis olarak sizi oralarda nasıldır bilmiyorum. keşke zaman geriye gelse t5050 yerine agroplus 87 lik alsam diyorum ama artıkk çook geçç. duva*-*0

Kardeşim yani senin demek istediğin ithal olduğu için parça sıkıntısımı yok sa bazen insan rastlıyo ustayım diyo herif Başak traktörün Ayna dişlisinde kaç diş olduğunu bilimiyo yani bu gibi ustalar düzgün çalışan makinayıda bozar

cazgin0020 link=topic=39818.msg356876#msg356876 date=1299768964' Alıntı:
tam bişey diyemem ama td 75 s kullanıcısı var 3 takviye levyeli vites motor güzel iş yapıyo 4 14 pulluk arkasına bakmıyo fakat td 75 zor çekiyo ve yakıtı digerlerinden az parça sıkıntısı yok her tarafta ucuz parça tn ler dedigin gibi parça pahalı kaçar biraz birde bazı parçası elbette avrupa oldugu için siparişle gelebilir yerli serisi gibi olmaz ve yanlış bilmiyorsam ikisininde kuyruk devirleri 540 750 devir tds nin de tn a nında yanlışmıyım aynı çalışır die dusunuyorum pek gozle gorulcek bi farkı olacagını sanmıyorum yinede
yaw arkadaşım saçma sapan şeyler yazmayın allahınızı severseniz neymiş erkunt daha iyi cekiyomuşta nh cekemiyomuş nh bu piyasada kaç senedir var ?? Daha şurda 4 5 yıllk motor yapanlara kafa tutamıyacak kadar motor yapamıyorsa nh yazıklar olsun nh 70 66s vardı bizde 75 onlarınki daha ayaklı duruyordu bizim nh 10 senelikti ama bizim nhnin yaptı işi hiç bi zaman yapamadı yapamazda erkunt nerde nh nerde sende git valtrayla bir tut tümosanla tut adamlar dünya markası yaptıkları traktörler şuanda sınfında bir numara neymiş parça sıkıntısı varmış geçin bu ayakları nh ' yle erkunt asla bir olamaz bunu kafanıza güzelce yazın biri ithal biri yerli adamlar herşeyini düşünüyor yani sonuçta ama erkunt tutuldu nie parçası ucuz eline anahtarı alıp ben ustayım diyen adam söküp takabilecek kadar basit bi motor ama nh öyle deqil farkta burda bu kadar yani kafa tutma boşa

saçmalama yerli modelleri hiç bi b.. yaramıyor ayrıca 46-56-66 serilerine kimse laf öylemiyor söyleyemezde o zaman yapmış adamlar nh avrupa modelleride güzel yerli üretime geldimi istediğimi söylerim abicim 1130 jd daha iyidir yerli üretimden bak söyledim işte kandırmasın milleti nh firması diğerleri olmasa piyasada vay halimize..............