geometrisi iyi olan bakabilirmi :)

Ynt: geometrisi iyi olan bakabilirmi :)

saim kardeşim sorular çok aşırı kolay bence böle baside kaçma başkalarına çözdürmek yerine kendin azıcık ugraş üstünde ögren şu konuları ögrenince nekadar basit şeyleri sorudunu anlayacaksın.. geometri bakmak işidir soruya dikalice bak bi çözüm yolu ara şekli tekrar çiz olmadı mı illaki aklına bişeyler gelecektir soruyu çözeceksindir.. yanlız sabırlı ol ve ugraş kuralları ögrendikten sonra.. sana tavsiyem bunlar..

ceya023 link=topic=54871.msg582427#msg582427 date=1334780316' Alıntı:
saim kardeşim sorular çok aşırı kolay bence böle baside kaçma başkalarına çözdürmek yerine kendin azıcık ugraş üstünde ögren şu konuları ögrenince nekadar basit şeyleri sorudunu anlayacaksın.. geometri bakmak işidir soruya dikalice bak bi çözüm yolu ara şekli tekrar çiz olmadı mı illaki aklına bişeyler gelecektir soruyu çözeceksindir.. yanlız sabırlı ol ve ugraş kuralları ögrendikten sonra.. sana tavsiyem bunlar..
dediğine katılıyorum abide bn yarından sonra teslim edeceğim ödevi bi yandan uraşıyorum dier yandan yazıyorum bnmde kafam karıştı zaten geometriden bişeyde anlamıyorum son sınavdan bile 30 aldım :)

sin150=cos30 dur O da kök3bölü2 dir, Yani D Şıkkı...
2. Soru da tahminimce a ve d şıkları değil, onun cevabı köklü bi ifade ;)
3. soru ise formülü 90bölü2 + karşıdaki açı(yani 55) den cevap 100 yani A Şıkkı Çıkıyor ;)

saolasın abi ALLAH sizden razı olsun bu ödev bitmezdi :) sabahtan 40 soruya yakın hatta geçik vardı şimdi 8 soru var çözemediğim dierlerini çözdüm
dier sorularla biraz daha uğraşayım 1 ni çözdüm zaten :)