Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

biçim sonrası hemen sürmek gerekiyor.
yolsa yağmur bekleyip çiğ toprağa ekim yapılıyor.
70bc8bd2970de6bd508fbf013cf14d31.jpg

yazı boyu böyle bekledi.
Abi biz 1 yıl aycicek 1 yıl buğday ekiyoruz sapları temizledik yağmur yağsa kültivatörle sürecektik önden 1 kere ama daha beklemedeyiz☺

• Beğen
Tepkiler: srtys
Abi biz 1 yıl aycicek 1 yıl buğday ekiyoruz sapları temizledik yağmur yağsa kültivatörle sürecektik önden 1 kere ama daha beklemedeyiz☺
önceki yıllarda sürekli geçe kalıyordum.
yazdan sürünce ürün kesinlikle daha güzel oluyor.
bende tavsiyeler üzerine yazdan sürmeye başladım.
o yüzden yazdan sür demiştim.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
önceki yıllarda sürekli geçe kalıyordum.
yazdan sürünce ürün kesinlikle daha güzel oluyor.
bende tavsiyeler üzerine yazdan sürmeye başladım.
o yüzden yazdan sür demiştim.
Buğday haziranda biçiliyor abi yerine 2018 martta aycicek ekilecek o tarlaları sürdük pullukla. Aycicekler temmuzda bicilmisti buğday kasım ayında ekiliyor burada, iki kere kültivatör çekip ekiyorduk önceki yıllarda mibzerle bu yıl sıkıntılı biraz

• Beğen
Tepkiler: wallace22
  • Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
Sayın abim,
Senin de pancarın vardı söküm yapabildin mi verim polar durumun nedir hangi makinaya söktürdün söküm maliyeti ne kadara geldi bunlardan bahsedersen yada söküm yapmadıysan ilerki günlerde konu açarsan sevinirim..saygılar
Bizim bölge de yağış sıkıntısı yok vede bu mevsimde aşırı olmaz 300 dönüm pancarim var verim ve polardan memnunum makina bizim kendimizin dekara 2.5 ile 3.5 litre yakıt var tarlanın eğimi ve toprağın tavına göre makinanın ağırlığı 4 ton ve depo hacmi de 4ton makinamız dünmak traktör valtra a85

Hayır makina ile sokuyorum traktör tekeri biraz kalın olduğundan biraz orseliyor ama çok önemli değil pancarın cinsine göre yerde gelişen çeşitte sıkıntı yok

Makine ile pancar sökümünü bilmeyen biri olarak emin olmak için bir kez daha sormak istedim :)

Traktörün hem ön hem de arka tekerleklerini genişliği 22 cm olan ince tekerlek ( Buğdayda süne ilacı atmak için kullanılan ) kullansak ve bu makine ile söküm yapsak hem tarlanın sıra başlarını hem de tarlanın ortasını ve ya kenarlarını el ile söküm yapmaya gerek yok değil mi?

Makine ile pancar sökümünü bilmeyen biri olarak emin olmak için bir kez daha sormak istedim :)

Traktörün hem ön hem de arka tekerleklerini genişliği 22 cm olan ince tekerlek ( Buğdayda süne ilacı atmak için kullanılan ) kullansak ve bu makine ile söküm yapsak hem tarlanın sıra başlarını hem de tarlanın ortasını ve ya kenarlarını el ile söküm yapmaya gerek yok değil mi?
Evet aynen öyle dúnmak ile