Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

Buda' benden
d769007e9ca388479d0ed16d7913b675.jpg
edc7713d193a7560d2ba9306fc1c11a4.jpg
mangal kömürü yanıyor

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Abi biz 1 yıl aycicek 1 yıl buğday ekiyoruz sapları temizledik yağmur yağsa kültivatörle sürecektik önden 1 kere ama daha beklemedeyiz☺
Abi sürekli 1 sene aycicek 1 sene bugday eksen tarla iyice ölmezmi tarlayı ne ile destekliyorsun? Bide abi neden azot bağlayıcı ürünler ekmeyi tercih etmiyorsun mesela nohut mesela fiğ de azot bagliyormus diye duydum balyalayıp satabilirsin

• Beğen
Abi sürekli 1 sene aycicek 1 sene bugday eksen tarla iyice ölmezmi tarlayı ne ile destekliyorsun? Bide abi neden azot bağlayıcı ürünler ekmeyi tercih etmiyorsun mesela nohut mesela fiğ de azot bagliyormus diye duydum balyalayıp satabilirsin
Sürekli ayçiçek ekilirse tarla hastalık yapar kardeşim. Kuru tarlalara buğday ayçiçek ekildigi için başka susuz olacak ürün yok ve nohut bölgemizde olmuyor

Anladım abi sağol ayıp sorması verimleriniz dekara kac kg buğday ve ayciceginde
Verimler yağmura bağlı kardeşim malum çukurova burası bilirsin sürekli yaz :) yağmur zamanında yağarsa buğday da 500 600 e kadar veriyor en kötü 250 300 verir yağmur olmazsa.
Ayçiçeğinde herşey tarlaya bağlı hiç gübre atılmayıp ara çapa dahi olmayan tarladan 305 kg ayçiçek biçildi, gübre ve ara çapa uygulanan diğer tarla dan 250 kg verim alındı 😀

Verimler yağmura bağlı kardeşim malum çukurova burası bilirsin sürekli yaz :) yağmur zamanında yağarsa buğday da 500 600 e kadar veriyor en kötü 250 300 verir yağmur olmazsa.
Ayçiçeğinde herşey tarlaya bağlı hiç gübre atılmayıp ara çapa dahi olmayan tarladan 305 kg ayçiçek biçildi, gübre ve ara çapa uygulanan diğer tarla dan 250 kg verim alındı 😀
Valla abi maşallah gene verimlerinizin en düşük hali bile güzel. Çukurova dedimi akan su durur:) Allah kolaylık versin abi saygılar

• Beğen