Hububat ve Yem Bitkileri Destek Ödemeleri Başladı

Bakan Pakdemirli, yaptığı açıklamada 1 milyar 262 milyon liralık hububat ve yem bitkileri desteklerinin ödemelerine bugün başladıklarını ifade etti.

“Hububat (buğday) desteği çerçevesinde, 155.179 çiftçimize yaklaşık 762 milyon 500 bin TL, Yem Bitkileri Desteği kapsamında, 226.070 çiftçimize yaklaşık 500 milyon TL, bugün (12 Şubat) itibarıyla hesaplara yatırılmaya başlandı. Tüm bu ödemeler kapsamında çiftçilerimize yaklaşık 1 milyar 262 milyon TL ödeme yapılacaktır. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun”

1613162762911.png

2019 yılının kasım ayında ektiğimiz 2020 yılı sertifikalı tohum destekleri diye bildiğimiz desteklemeleri henüz alamadığımız doğrudur. Devletimiz sertifikalı tohum ekimini desteklemek istiyor. Bu da çok güzel . Burada unutulmaması gereken biz üreticiler sertifikalı tohumlarının ücretlerini aldığımız gibi ödemekteyiz. Yani 2019 Ekim ayında ödediğim sertifikalı tohumların desteğini 2021 Şubat ayında hala alamadığımız için alım gücümüzün düştüğü daha yüksek maliyetlerle üretebildiğimiz gübre mazot gibi girdileri de peşin para ile alamamızın başlıca sebeplerinden biri de bu yüzdendir. Tarım bakanlığında çalışan kişiler çiftçilerin sorunlarına çözüm bulmak istiyorlarsa sesimizi duymalı sorunlarımızı dinlemeliler.Eğer dinlemezler ise gıda enflasyonunun önüne geçemezler .

• Beğen
Tepkiler: okkangal
çiftçi ne zaman lazım , ya sandıkta ya tarlada .Ama çiftçi dolar 8.50 ağustos da iken üre 2,50 du şimdi dolar 7 tl üre 3,10..... dolar yine 8,50 olursa takk 4 tl bizim suçumuz ne .Damatı başa getir sonra al .Deneme tahtası değiliz

• Beğen
Tepkiler: ciftci25
çiftçi ne zaman lazım , ya sandıkta ya tarlada .Ama çiftçi dolar 8.50 ağustos da iken üre 2,50 du şimdi dolar 7 tl üre 3,10..... dolar yine 8,50 olursa takk 4 tl bizim suçumuz ne .Damatı başa getir sonra al .Deneme tahtası değiliz
Bu girdilerden sikayet eden kirsal kesimin %70 iktidara oy veriyor sonucta bu adamlari biz seciyoruz en son belediye secimlerinde buyuksehir merkezlerini chp ilce ve koyleri akp kazandi bence koylu iktidardan memnun

• Beğen
Tepkiler: 1011011
Hububat farklarını alan arkadaş oldu mu destekler artık ıyıden ıyıye gecikti arkadaşlar bide ziraat odaları size şu destek icmali yayınlandı felan dıye bilgilendirme mesajı atıyor mu bizimkinden hiç mesaj gelmiyorda
2-4-6 olanlar için 12 şubat diye söyleniyordu dün baktım yatan para yok hesap hareketlerine baktım orada'da hareket yok destekten hak alamadım desem mazot ve gübre desteği icmallerinde adım geçiyor