İktidar Ortağı MHP'den Mecliste Tarım Eleştirisi

Şu anki tarım politikasimi???
Yahu politika vardida bizmi görmedik, mevcut hükumet bu ülkeye çağ atlatti, hatta cumhuriyet tarihinin en iyi hukumetidjr fakat tarimda politikasi yok ve tarımı kesinlikle dusunmemistir. Bu arada şunu da belirteyim her ne kadarda çiftçi olarak bu hukumetten zarar gorsemde kesinlikle Şu anda başka bir partiyede oy vermem.ozellikle millet ittifakindan uzak dururum,
ülkemin çıkarları benim cikarlarimdan üstündür
Peki bu akp dışında başka bir parti başa gelince ülke satılacak mi ne olacak ben anlamıyorum bu düşünceyi, ben kimsenin hangi partiye oy attığına bişey diyemem fakat sanki ülkemizi ayakta tutan tek şey cumhurbaskani gibiymis gibi yorumlar oluyor her zaman,bizim için önemli olan şahıslar değil devlettir, devletin başına kim gelirse yönetir Allahın izniyle

Reis gübre desteğini yüzde yüz artırdı buğday desteğini de artırdı hadi hayırlısı
Çiftçiler desteği artirsin istemiyor girdi maliyetlerine müdahele etsinler istiyoruz. Desteği artirsa nolcak gubrede artıyor tohumda artıyor hepsi artıyor, buğday fiyatı suan 2,05 kuruş iki gün önce sattı birisi bakalım sezonda kaç lira açıklayacaklar, zor bir dönem geçiyor allah yardımcısi olsun herkesin

Çiftçiler desteği artirsin istemiyor girdi maliyetlerine müdahele etsinler istiyoruz. Desteği artirsa nolcak gubrede artıyor tohumda artıyor hepsi artıyor, buğday fiyatı suan 2,05 kuruş iki gün önce sattı birisi bakalım sezonda kaç lira açıklayacaklar, zor bir dönem geçiyor allah yardımcısi olsun herkesin

Çiftçiler destek artsın ister her sekilde. Ama çiftçinin rahatlaması tüketiciyi rahatlatmıyor maalesef. Aslında kim ne derse desin çiftçi kendi ürettiğinde 2 2 3 senedir sıkıntı yaşamıyor. Ama üretmediği diğer ürünlerde tüketici olarak sıkıntı yaşıyor. Böyle enflasyonla mücadele ne kadar olur bilemem. Biz bir kisi olarak seviniyoruz ama bizim ürettiğimizden faydalanan binlerce tüketici üzülüyor.

Benim kullandigim 55 kg gubrenin 5.16 kg mi veriyor buna da sukur. Yarisi bizden diyorlar dalga mi geciyor ciftciyle diyecem koskoca cumburbaskani yapmaz herhalde paramiz yok kriz var deseler onuda istemiyoruz 5 kg gubre vermiyor diye tarlalari bos birakacak halimiz yok yeter ki devlet var olsun

Şu anki tarım politikasimi???
Yahu politika vardida bizmi görmedik, mevcut hükumet bu ülkeye çağ atlatti, hatta cumhuriyet tarihinin en iyi hukumetidjr fakat tarimda politikasi yok ve tarımı kesinlikle dusunmemistir. Bu arada şunu da belirteyim her ne kadarda çiftçi olarak bu hukumetten zarar gorsemde kesinlikle Şu anda başka bir partiyede oy vermem.ozellikle millet ittifakindan uzak dururum,
ülkemin çıkarları benim cikarlarimdan üstündür
Ülkenin çağ atlaması için ihracatının ithalatından daha fazla olması gerekiyor sanırım. Kendi cikarlarimi düşünmem ülkenin çıkarlarını düşünürüm demişsin. Tarımda dünyaya kafa tutabilecek potansiyeli bulunan ülkemiz neden bu durumda peki? Bu ülkenin çıkarı değil mi kardeşim? Covid boyunca gözümüzün içine baka baka yalan söylediler be. Bu kadar kör olmayın. Milli ekonominin temeli tarımdır. Madem Sivas merkezdesin git İl tarım binasına da memleket nasıl kalkinir Atatürk'ün tarıma bakış açısı ve sözleriyle öğren. Sonra gel burda çağ atladığımızdan bahset. Adam cebimizdeki 2bin liralık telefonu 50 liralık interneti çok görüyor biz çiftçilere. Bu mu çağ atlamak?