İktidar Ortağı MHP'den Mecliste Tarım Eleştirisi

@darende44

Burda ne demişler bana bı açıklarmısın ?
Şalvarlı zat nerenin neyiimiş ?

Kürdistan filan diyorlar kulaklarım ağır işitiyor... Ne demişler? Kimi kürsüye çıkarıp alkışlamışlar ?

Tam anlaşılmıyor...

😅 İşte ozaman yanlış yapıyorlardı anladılar onlara da mayası bozuk hamurdan ekmek olmacagını
Kişilerin ne dediğine takılma yaptıklarına bak
Birde muharemi dinle ne demiş
Hayır,yanlış yoktu,
O bir stratejik oyundu,
Elini,uzattı,
Tatlı dille yaklaştı,
Gel canım,gel cicim,
Gel,Aha sana bunu vadettim,
Bak şuda sana imtiyaz,
Derkennnnnnn,
"Devlet affetmezzzz,"
"Devlet unutmazzz,"efendilerrr,
Ve 15.000 leş,,,,,
Sen kiminle oyun oynuyorsun...
1000 yıllık devlet geleneği olan Türk ilemiii.

Sizi selamlıyorum arkadaşlar.

bir problem var ortada ve yine aptal halk bir birine düşüyor yok o parti böyle bu parti böyle kardeşim parti değil konu konu halkın kullanılması hangi parti olursa olsun bu ülkede kişiler değişir partiler değişir ama sistem değişmez bizde yalama seven bazı halk kesimi oldukça sistem aynı kalır sizden ricam almanya daki sistemi benimsemeniz çok partili iktidar.
demokrasi olduğu sürece sistem daima hayatta kalır ek olarak geçmişi mana ederek olmaz diyecek olanlar okusun araştırsın sonra konuşsun bu 21 yüzyıl partilerin değil ülkelerin ve şirketlerin yüzyılı siz demokrasiyi sağlayamaz iseniz üçün birini alırsınız ekonomik olarak.

Hayır,yanlış yoktu,
O bir stratejik oyundu,
Elini,uzattı,
Tatlı dille yaklaştı,
Gel canım,gel cicim,
Bak şuda sana imtiyaz,
Derkennnnnnn,
"Devlet affetmezzzz,"
Ve 15.000 leş,,,,,

Hayır,yanlış yoktu,
O bir stratejik oyundu,
Elini,uzattı,
Tatlı dille yaklaştı,
Gel canım,gel cicim,
Bak şuda sana imtiyaz,
Derkennnnnnn,
"Devlet affetmezzzz,"
Ve 15.000 leş,,,,,

koskoca Türkiye Cumhuriyeti terör örgütü ile anlışıyor güzel güzel karşılanıyor bir şenlik nir düğün havası sen gelmişin burada canım cicim demiş alttan almış diyorsun bu nasıl bir savunmadır pes doğrusu birisini savunacam diye bu kadar düşmeyin derim. Bak 13 şehit var kaçırılma tarihleri belli neye denk geliyor bak bakalım hemdek operasyonlarına denk geliyor e buda ne oluyor örgüt ile anlaşmanın acısı halen çıkıyor.

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti terör örgütü ile anlaşmaz. O dönem barış süreci olsun denen bir dönemdi ve de barış süreci kabul edildi. Bunların barışla falan işlerinin olmadığı da biliniyordu. Bu süreci bozan kim oldu? Tabiki terör örgütü. İşte o zaman onları rahatlıkla yok etme imkanımız doğdu. Terör destekçisi ülkelerin hiçbirisi de sesini çıkartamadı. Normal koşullarda, barış isteyenler olarak lanse edilen törör örgütünü yok etmeye kalktığımızda her taraftan tepemize binmeye kalkarlardı. Belki de bizim bilemediğimiz bazı hazırlıkları için devletimizin zamana da ihtiyacı vardı. Ordumuzun içindeki fetöcülerin temizlenme süreci de ayrı bir durum... Biz burada ne kadar tartışırsak tartışalım, bu olaylara tek açıdan bakmakla sağlıklı analiz ve sağlıklı yorum yapamayız. Ama,ülkemiz için içeride ve dışarıdaki düşmanların kim olduklarını bilen,bunlar ile savaşmak için sıtrateji geliştiren ve de gerektiğinde bu vatan için canını seve seve verecek evlatlarımızın eskiden de olduğu gibi bu gün ve yarın da olacağını hiçbir zaman unutmayın. Bu konularda devlet aklı çok farklı çalışır, bizim aklımız bunlara ermez. Burada, boşu boşuna kalplerinizi kırdığınızla kalırsınız.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci87
Kim kiminle anlasmis diye bosa yazmissiniz. IBB secimi icin Teror orgutu basi mektup yazdi, terorist olan, onlarca sehidimizin katili kardesi televizyonda oy istedi hem de TRT de. Kime oy istediyse ona yaziverin, teroristten oy propagandadi yaptirani destekleyen milletini, devletini seven olabilir mi ?

Sizi selamliyotum !!

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Koskoca Türkiye Cumhuriyeti terör örgütü ile anlaşmaz. O dönem barış süreci olsun denen bir dönemdi ve de barış süreci kabul edildi. Bunların barışla falan işlerinin olmadığı da biliniyordu. Bu süreci bozan kim oldu? Tabiki terör örgütü. İşte o zaman onları rahatlıkla yok etme imkanımız doğdu. Terör destekçisi ülkelerin hiçbirisi de sesini çıkartamadı. Normal koşullarda, barış isteyenler olarak lanse edilen törör örgütünü yok etmeye kalktığımızda her taraftan tepemize binmeye kalkarlardı. Belki de bizim bilemediğimiz bazı hazırlıkları için devletimizin zamana da ihtiyacı vardı. Ordumuzun içindeki fetöcülerin temizlenme süreci de ayrı bir durum... Biz burada ne kadar tartışırsak tartışalım, bu olaylara tek açıdan bakmakla sağlıklı analiz ve sağlıklı yorum yapamayız. Ama,ülkemiz için içeride ve dışarıdaki düşmanların kim olduklarını bilen,bunlar ile savaşmak için sıtrateji geliştiren ve de gerektiğinde bu vatan için canını seve seve verecek evlatlarımızın eskiden de olduğu gibi bu gün ve yarın da olacağını hiçbir zaman unutmayın. Bu konularda devlet aklı çok farklı çalışır, bizim aklımız bunlara ermez. Burada, boşu boşuna kalplerinizi kırdığınızla kalırsınız.
E sorsanıza orduda fetö ne arar, afedersiniz malum kısmın hocaları diyecektim.

E sorsanıza orduda fetö ne arar, afedersiniz malum kısmın hocaları diyecektim.
Fetönün tarihini bir araştırın isterseniz. Ak Parti'nin iktidara gelmesine yardımcı oldu. Yetişmiş tecrübeli elamanları sayesinde birlikte çalıştılar da. Gerçek niyetleri meydana çıktığında da yine ak parti tarafından yok edilme süreçleri sürüyor. Hatadan dönüldü. ABD nın yularını elinde bulundurduğu fetöye memleketi teslim edecek değiller.

Fetönün tarihini bir araştırın isterseniz. Ak Parti'nin iktidara gelmesine yardımcı oldu. Yetişmiş tecrübeli elamanları sayesinde birlikte çalıştılar da. Gerçek niyetleri meydana çıktığında da yine ak parti tarafından yok edilme süreçleri sürüyor. Hatadan dönüldü. ABD nın yularını elinde bulundurduğu fetöye memleketi teslim edecek değiller.
Daha önce mecliste fetö için uyaranlar, halkın cemaat deyip uzaklaşanlar ve bunu yapanların ötekeleştirlidiği zamanlarıda konuş. Gerçek niyetleri zaten biliniyordu beraber ülkede kardeş kardeş geçindiler ülkeyi yediler bitirdiler sonra birisi diğerinin kuyruğuna basınca veryansın ettiler, e beraberken toz kondurmuyorlardı birbirlerine. Asıl tehlike bunları destekleyen zihniyet ülkenin anahtarını ellerine veren zihniyet seçmen, Allah ın adaleti şaşmaz er yada geç cezalarını bulurlar fakat o kadar insanların hakkını ödeyemecekler.

Meleketide en ufak kurumuna kadar teslim ettiler sen neyden bahsediyon anlmadım gitti

koskoca Türkiye Cumhuriyeti terör örgütü ile anlışıyor güzel güzel karşılanıyor bir şenlik nir düğün havası sen gelmişin burada canım cicim demiş alttan almış diyorsun bu nasıl bir savunmadır pes doğrusu birisini savunacam diye bu kadar düşmeyin derim. Bak 13 şehit var kaçırılma tarihleri belli neye denk geliyor bak bakalım hemdek operasyonlarına denk geliyor e buda ne oluyor örgüt ile anlaşmanın acısı halen çıkıyor.
Beytullah,10.000 kişi sınırın öte tarafindaydı,
Kandile operasyonu öğrenen abd,hemen tehtide başlamadımı,
E devlet ne yaptı,sınırdan törenle gelip suriye tarafına geçmelerine izin verdi,
Sınırı geçip orada daha ocak yakmaya bile fırsat bulamadan,hepsi paramparça edilmedimi,son 4 yılda 20 bine yakın leş aldık.
Bu rakamlar dile kolay,
Fetö derken bu devletin içinde 30 yıldır yapılanan,dünyanın en iyi organize edilmiş,terör örgütlerinden birisi,2 yılın içinde bitirildi,
Bunlar değilmiydi,aselsanda,koğuşlarda,dağlardaki askerimizie polislerimize sıkan,sıktıran,
Bunlar değiliydi kendi çocuklarını, sınavlardan birinci çıkarıp,senjn benim başıma padişah salan,
Anlat anlat bitmez.

Beytullah,10.000 kişi sınırın öte tarafindaydı,
Kandile operasyonu öğrenen abd,hemen tehtide başlamadımı,
E devlet ne yaptı,sınırdan törenle gelip suriye tarafına geçmelerine izin verdi,
Sınırı geçip orada daha ocak yakmaya bile fırsat bulamadan,hepsi paramparça edilmedimi,son 4 yılda 20 bine yakın leş aldık.
Bu rakamlar dile kolay,
Fetö derken bu devletin içinde 30 yıldır yapılanan,dünyanın en iyi organize edilmiş,terör örgütlerinden birisi,2 yılın içinde bitirildi,
Bunlar değilmiydi,aselsanda,koğuşlarda,dağlardaki askerimizie polislerimize sıkan,sıktıran,
Bunlar değiliydi kendi çocuklarını, sınavlardan birinci çıkarıp,senjn benim başıma padişah salan,
Anlat anlat bitmez.
Abim bak yazmışın işte, peki bunların sebeplerini yazsana neden böyle olduğunu, bu hale kimlerün getirdiğini.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Meleketide en ufak kurumuna kadar teslim ettiler sen neyden bahsediyon anlmadım gitti
Evet,bunlar memleketin her kurumuna daha rahat girdi. Hükümet bunlara olan borcunu onların her istediğini yaparak ödedi. Zaten, ilk zamanlarda kendilerinin yetişmiş kadroları da yoktu. İktidarda kalabilmeleri için onlara mecburdular. Fetö ile işleri bittikten sonra da,aynı yolu izleyerek iktidar olmak isteyen, hatta HDP den bile medet uman siyasi partilere ne demeli? Yıllardır yanlış dedikleri bu yolu neden kullanmak istiyorlar?

Evet,bunlar memleketin her kurumuna daha rahat girdi. Hükümet bunlara olan borcunu onların her istediğini yaparak ödedi. Zaten, ilk zamanlarda kendilerinin yetişmiş kadroları da yoktu. İktidarda kalabilmeleri için onlara mecburdular. Fetö ile işleri bittikten sonra da,aynı yolu izleyerek iktidar olmak isteyen, hatta HDP den bile medet uman siyasi partilere ne demeli? Yıllardır yanlış dedikleri bu yolu neden kullanmak istiyorlar?
ha işte o zaman hükümeti aklamaya kalkmayın.

Tercümesi, ampul patlamaya yakındır demek. Kendi ortağı bile muhalefete başladığına göre. 2milyon 800bin olan çiftçi sayısı 2milyon 100bine düşmüş. İktidara sorsan covidden ölmüştür der. İktidarın çiftçiyle alakası bu kadardır.
ülkede doğru düzgün bir muhalefet yok, mevcut muhalefetin pkk ile ittifak yapıp heykel dikmekten başka bir iş göreceğini de sanmıyorum. Ne hukumetten nede muhalefetten çiftçiye hayır yok, neyseki pandemi döneminde dünya bugday fiyatlari çiftçi lehine yükseldi, şu an rus buğdayı 313 dolar yani 2300 civari

Mesele parti meselesi değildir. Anlayış yanlış kardeşim. Ben traktorumde 6 buçuk liraya mazot yakıp, 1 ton dap gübreyi 3700 liraya aliyorsam bir sıkıntı var demektir. Akepe de babamın oğlu değil Cehape de Mehape de. Soru şu kardeşim.. Şu anki tarım politikasından memnun musun? Bunun cevabını verin bırakın partizanlık yapmayı.
Şu anki tarım politikasimi???
Yahu politika vardida bizmi görmedik, mevcut hükumet bu ülkeye çağ atlatti, hatta cumhuriyet tarihinin en iyi hukumetidjr fakat tarimda politikasi yok ve tarımı kesinlikle dusunmemistir. Bu arada şunu da belirteyim her ne kadarda çiftçi olarak bu hukumetten zarar gorsemde kesinlikle Şu anda başka bir partiyede oy vermem.ozellikle millet ittifakindan uzak dururum,
ülkemin çıkarları benim cikarlarimdan üstündür

Şu anki tarım politikasimi???
Yahu politika vardida bizmi görmedik, mevcut hükumet bu ülkeye çağ atlatti, hatta cumhuriyet tarihinin en iyi hukumetidjr fakat tarimda politikasi yok ve tarımı kesinlikle dusunmemistir. Bu arada şunu da belirteyim her ne kadarda çiftçi olarak bu hukumetten zarar gorsemde kesinlikle Şu anda başka bir partiyede oy vermem.ozellikle millet ittifakindan uzak dururum,
ülkemin çıkarları benim cikarlarimdan üstündür
''HER MİLLET LAYIK OLDUĞU ŞEKİLDE YÖNETİLİR'' Siyasette ilk kural şudur:
Koltuk zehirler ve yeni tiranlar yaratır bu sebeple değişim demokrasilerin vazgeçilmez bir enstrümanıdır. Bu olguyu halkımız da öğrenecektir.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci87

Bize ne iktidar ne muhalefet hicbiri fayda getirmez artik. Kendimiz birlesecez kooperatifciligi gelistirip kendi urettigimizi bile biz isleyip kendi marketlerimizde satmadigimiz surece her gecengun azalip yok olacaz toprak agalarina maraba olacaz. Trakya gibi verimli topraklari olan bir yerdi bile bu sistemi oturttular.tarlasini ziya organige satan daha sonra onlarin tarlalarinda calisiyor.