ilk sürmüş olduğunuz trktör ve kaç yaşında kullndınız

Ynt: ilk sürmüş olduğunuz trktör ve kaç yaşında kullndınız

motorcu bnm ikizim ama hiç te bana cekmedı yaww ben 6-7 yasında 640 kullanıyodum o yanımda duruyodu :D fiat tipoyuda 8 yasında kullandım samet 10-11 yasında basladı ama taksıyle 1 veya ikinci vitesle giderdım :D

ben ılk 8 yasında tarlada kavun toplarken takvıye 3 e takıp vermıslerdı motor 80-66 ydı o zamanlarda sadece debrıyaja basınca durdugunu bılıodum hatta bı keresınde garajdan goturcektım kafaya takmıstım ama bı turlu calıstıramamıstım takvıye ortaya almadan calısmdagını o zamanlar bılmıodum

salih link=topic=4460.msg54642#msg54642 date=1215023139' Alıntı:
ben ılk 8 yasında tarlada kavun toplarken takvıye 3 e takıp vermıslerdı motor 80-66 ydı o zamanlarda sadece debrıyaja basınca durdugunu bılıodum hatta bı keresınde garajdan goturcektım kafaya takmıstım ama bı turlu calıstıramamıstım takvıye ortaya almadan calısmdagını o zamanlar bılmıodum
samimi paylaşım.....

valla ben ilk 8 yaşında 4x4 398 kullanmıştım buday tarlasında gez gez dur anca fren zaten basmıodum bile debriyaja basınca duruodu zaten :D

7-8 yaşlarında ford 5000 tarlada saman balyası toplarken 3 takviye gidiyodum.Sadece durduktan sonra kalkarken ayagımı debriyajdan hızlı çektiğim için babam romorktan asagıya düşmüştü.tabi sonrası bende kalsın,,,

DoYRaNLı link=topic=4460.msg60765#msg60765 date=1217420875' Alıntı:
7-8 yaşlarında ford 5000 tarlada saman balyası toplarken 3 takviye gidiyodum.Sadece durduktan sonra kalkarken ayagımı debriyajdan hızlı çektiğim için babam romorktan asagıya düşmüştü.tabi sonrası bende kalsın,,,
..... :D :D

bnm ilk kullandığım traktör FİAT 480... kullananlar bilir vites geçişleri biras zordur ..özellikle 5 ten 4 e yada 4 ten 5 e atmak gibi... 10 yaşında kabak tarlasında 4 le gidiyodum + un fabrikasında traktörü ileri çekiyodum ve babannemi bahçeye götürüyodum.. yani şoförlüğüme diyecek yok...

11 yaşımda sabah 6 dan akşam 00.00 a kadar kültivatör çekmiştim....td 85 dt yle 13lü kültivatör....bütün motorlara kültivatör takmıtık buğday hasattından sora yağmur yağdı çizelle sürmeden gübreyi atıp kültivatör tapan lo ekim......4 mü 5 tane motor kültivatör cekmiştik

10 yaşımda massey 240-s - universal 445 - şu anda ise 15 yaşımda case 695 beko&loder - newholland t5000 - cat d10 .. dahada devam edicek :D sürmediğim bir uçak kalıcak ! (sürmüş olduğunuz ilk traktör diyor fakat ben biraz karıştırdım ama olsun :D)

arkadaslar ben ilk ford 5000 de öğrendim.. 1 sene içinde hidrolik vurup kafa yaptırıodum traktoree şimdii oyuncak gibi oynuyorum ne olursa olsun traktorr 7 yasında basladım şimdi 20 yasındayım.. biçer döver var balye makinası var slaj makinası fındık makinası ........td 85 , ford 5000, 70 56 , aktif olarak çalışıor dedemde de gezmelik 135 lik massey var araba kullanamıoda 750 dönümde arazi varr

ben ilk dayımın 70-56 sürdüm 7 yaşındaydım sıfır aldılardı hatta biçmeye başladık 3 veya4. gün aldılar siyah kabinli dayım 60-56 ile gitti gelişte 70-56 ile geldi çok acayip birşey olduydu o anda tarladaki herkes traktörün etrafına toplandıydı o gün bindim dayım çalıştırdı takviye 4e taktı yanıma durdu sürdüm ama dönerken oka taktıydım tekeri nasıl yaptım bilmiyorum şimdi deniyorum olmuyor :D :D :D ))) ))) şimdi ford 5000 sürüyorum bol bol ama sürmediğim john ddeere üniversal hatta erkunt kaldı onlarıda sürecem inaşşlah

NesranJk link=topic=4460.msg72192#msg72192 date=1220601535' Alıntı:
ben ilk dayımın 70-56 sürdüm 7 yaşındaydım sıfır aldılardı hatta biçmeye başladık 3 veya4. gün aldılar siyah kabinli dayım 60-56 ile gitti gelişte 70-56 ile geldi çok acayip birşey olduydu o anda tarladaki herkes traktörün etrafına toplandıydı o gün bindim dayım çalıştırdı takviye 4e taktı yanıma durdu sürdüm ama dönerken oka taktıydım tekeri nasıl yaptım bilmiyorum şimdi deniyorum olmuyor :D :D :D ))) ))) şimdi ford 5000 sürüyorum bol bol ama sürmediğim john ddeere üniversal hatta erkunt kaldı onlarıda sürecem inaşşlah
ben ilk 480 s8 kullandım çok şahane bir traktördü sıfır almışlardı babamlar ayçiçeği arasında dewriyaj ve draksiyonla işi götürüyordum 7 yaşındayken başaldım şimdi yaş 18 ve sürmediğim araç bir uçak war her aracaa binmişimdir kamyonlar otobüs traktörlerde bir süürmediğim fendt kaldı :D