ilk sürmüş olduğunuz trktör ve kaç yaşında kullndınız

Ynt: ilk sürmüş olduğunuz trktör ve kaç yaşında kullndınız

isimsiz02 link=topic=4460.msg72203#msg72203 date=1220603659' Alıntı:
ben ilk 480 s8 kullandım çok şahane bir traktördü sıfır almışlardı babamlar ayçiçeği arasında dewriyaj ve draksiyonla işi götürüyordum 7 yaşındayken başaldım şimdi yaş 18 ve sürmediğim araç bir uçak war her aracaa binmişimdir kamyonlar otobüs traktörlerde bir süürmediğim fendt kaldı :D
inşallah onuda sürersin

bitirimedirne link=topic=4460.msg61577#msg61577 date=1217663685' Alıntı:
bnm ilk kullandığım traktör FİAT 480... kullananlar bilir vites geçişleri biras zordur ..özellikle 5 ten 4 e yada 4 ten 5 e atmak gibi... 10 yaşında kabak tarlasında 4 le gidiyodum + un fabrikasında traktörü ileri çekiyodum ve babannemi bahçeye götürüyodum.. yani şoförlüğüme diyecek yok...

480 ne ilginç şanzımanı var dimi .. bende sürmüştüm .. iki boş vardır viteste salla dur sağa sola...

benim çok ilginç bi hikayem var galiba 6 7 yaşlarındaydım tam bilmiyorum motordan düştüm yani ilk sürüşümde onu becerdim nasıl oldu bende anlamadım bende bişey yok ama motor azda giriyodu bi tarafa zor kurtardılar şimdi profosyoneliz canım geçmişi boşverin :8 motorda mf 175 ti )))

xq288 link=topic=4460.msg72297#msg72297 date=1220628461' Alıntı:
Fiat 640 ilk Kullandağımda Trakötrü 5 - 6 yaşlarındaydım ve.. 7 -8 yaşımda tek başıma 5 li çizel çekiyordum koltuğun ucunda oturarak... :D
tebrikler....+ rep

A-BATUM link=topic=4460.msg85798#msg85798 date=1224275648' Alıntı:
LEYLAND 9 YAŞINDA
aah o kara şanzıman leyland 3 ten 2 ye atmak cambazlık ister hele arkada 2 ton zeytin kasası varken bayır yukarı yol vitesinden orta takviyeye atmak çift debriyaj bi ara gaz hey gidi günler hey şimdi debriyaj bile yok...

ben ilk traktör kullandığımda 8-10 yaşlarında falandım.tam olarak hatırlamamıyorum...kullandığım traktör efsane 8073 steyr tzdk kabinli..dayımların motordu...neydi o zmn....

bizim ortağın tümosanı vardı 97 modeldi galiba 74-80 tek çekerdi bende 7 yaşımdaydım tarlaya gidiyoduk boş römorkla ayağım gaza yetişmiyodu ayakta sürmüştüm :)

7-8 yaşlarında bir fiat 480 wardı balyada ve karpuz tarlasında takviyeye takıp veriyordu babam hatta bir seferinde saman toplarken uyumusum ve traktör şarampola kactı tarlanın kenarındaki romörk bile çıkıyordu babam kurtardı :D :D :D :D :D :D :D

10 yaşımda çeltik tarlasına işci götürüyordum 744 massey harrıs kullanıyordum ıuy*u-* ıuy*u-* ıuy*u-* ıuy*u-* ıuy*u-* ıuy*u-*