john deere 5095m alper5li pulluğu kaldırmadı hepsimi aynı

Ynt: john deere 5095m alper5li pulluğu kaldırmadı hepsimi aynı

john deere her yerde gecer bütün traktörleri yeni piyasaya girdigi için diger markalar kötülüyor bizde 30 senedir var üstüne traktör tanımam....

arkadaş sen eskileri bahsediyosun ona sözüm yok benim aldığım 5095m serisi demin gittiler yerköyden servis geldi kayseriden geldi mal sahipleride geldi uğraştılar demin gitti hepside 5li12li alper pulluğu kaldırmıyo kapasite yok bizde al malını götür dedik yok bar ayarı yok şurası hiç bişeyi yok pompa zayıf kaldırmıyo john deereyi kötülemiyorum 5095 m serisi hidrolik sorunu var benimkinde değil genelinde var bu serilerin başka tarafını bilmem çünki kullanmadım daha iade ettim şimdi

servis sorunu çözemedi gitti akla gelen şu demekki fabrikadan çıkışı sorunlu ben devir almadım daha almış olsaydım yapacak bişi yok bunlar böyle çıktı hayırlı olsun geri vermek en güzeli

slm 5725 2010 5 14 de biraz zorlandımı zor kaldırıyor resmen hidrolik ötüyor yalansa yalan diyin hidrolikleri zayıf motorlar erkunt çıkalı ne oldu tardımcı piston koymuş kaç yıllık dünya devi motoruna koymamış adınt ve markasını kötüyor bizim gibi denemen motor alırsa adamlar daha çok motor satalar

yaw yakya abi sende bu traktörü çok kötülemeye basladın servisle tartısmadan önce traktörden çok memnundun anlata anlata bitiremiyordun servisle kavga ettikten sonra motorunu kötülemeye basladın begenmiyon anlamadım vala benim plussa 5 li 12 alodım canavar gibi topragı parcalıyor hidroligide gayet iyi hiçte zorlanmıyor sen diyorsun traktör kesiliyor rampada geçen öyle dik bi rampaya 288 gold la vurdum yaw ayıp vala o traktöre bayagı bi fark açtım ha diğer arkadaslar yanlış anlamayın ben 288 goldu kötülemiyorum haa sen diyodun 100 saate kadar kapıma incir agacı dikti hiçte bile benim ki daha yeni olmasına ragmen yakıtı ilk günkine göre çok düştü 1000 saate gelinceye kadar küçügüyle aynı yakacak bundan eminim vala beni servis falan ilgilendirmiyor ben JOHN DEERECİYİM KALİTESİNE HEP GÜVENDİM HİÇ BENİ YANITMADI HEP BANA SIRT ÇIKTI ALDIGIM TÜM J DEERE TRAKTÖRLERİM BAYİ MİLLETE YANLIŞ ANLATMA SU TRAKTÖRÜ BİLEN BİLİYOR ZATEN J DEEREYİ YAPMA SERVİSLE TARTIŞTIN MAKİNANIN GÜNAHI NE ANLAMADIM KÖTÜLENMESİ GEREKEN ASIL J DEERE 5725 İN DEGİL SEN VE SERVİS SİNİZ SİZİ KÖTÜLEMEK LAZIM

PARDON ARKADAŞLAR ORDA 100 SAAT YAZMIŞIM O 1000 SAAT DİYECEKTİM EKSİK YAZMISIM HEP BANA SIRT ÇIKTI ALDIGIM TÜM J DEERE TRAKTÖRLERİM DEN SONRA YAZDIGIM BAYİ DEGİL BARİ YAZACAKTIM ORAYIDA YANLIŞ YAZMISIM kusuruma bakmayın saygılar

ykt123 ben yahya abinin baştan belli yorumlarını okuyorum servisle tartışmadan evvel de jd si konusunda olumsuz yorumları vardı.. mesela Lastiklerinden şikayetçi olmuştu.. bilmiyorum objectif yorumlar yapalım senin içinde bu aynı yahya abi mesela tarlada seri oldugunu ve çekişinin iyi oldugunu da söylemişti.. bi malın eksiklerinide dile getirmek lazım fanatizme kaçmamak lazım.. traktör fabrikaları babamızın malı degil çuvalla para veriyoruz traktöre tabiki eksiklerinide söyleyecegiz ki marka kendine çeki düzen versin..

tamam doğru haklısın kardes ama bence lastik sorunu traktörle ilgili degil tamamen lastik üreticisiyle alakalıdır ben burda sölediklerini sölüyorum ben gayet objektifim traktörü suan kulandıgım için biliyorum zaten traktör fabrikası benim degil ben kulandıgım için arkadaslarıda bilgilendirmek istedim zaten

doganbey1 link=topic=37387.msg318065#msg318065 date=1293182514' Alıntı:
Dünden beri bu konuyu takip ediyorum, Erdem Aksoy arkadaşım john deere traktör senin mi başkasının mı? Traktör yeni alınmış 95 bg bir traktör. Ben Edirne-Keşandanım. Sen gel buraya bak bakalım nasıl John deereler göreceksin. En büyüğünden küçüğüne kadar görürsün. Şimdi john deere nin parçaları pahalı, bazı çifçiler John deere yi satıp parça pahalılığından gidip new holland alıyor, kimisi ise new hollandın arıza açtığından gidip John deere alıyor.:D John deere de bizim burda servis sorunu yok,parça sorunu yok. Ama sizin orasını bilemem. biraz araştırıp almak lazım motorları

sen nerde yaşıyorsun?

vaalahi arkaşlar ben malatya bayile görüştüm m serisi hakında bana ısıtma sorunu var geç ısındığı için kaldırmıyor hallediyorlar o bir arza değil dedi ama ne kadar doğru taktirlerinize artık

Bu bölümdeki tüm yazıları okudum ve gördüm ki çiftçimiz traktöre sadece pulluk takıp tarlaya gitmekten anlıyor. Bu traktör nedir 5095m serisi bir jhon deere traktör türkiye broşüründe 2242kg max kaldırma kapasitesi yazıyor. bu nedemek önce onu izah edeyim. Arkadaki kaldırma kollarının ucuna 2242 kg yük taktığında kaldırır demek eğer bu yük daha uzağa takılırsa mesela 4m boyunda bir pulluğun ağırlık merkezini ortası kabul edelim. burda yük 2 m ve 1000kg olsun kuvvetx kuvvet kolu hesabından gidersek
=kuvvet x kuvvet kolu =(1000kg) x (2m pulluğun ağırlık mnerkezine+1 m de traktör kaldırma kolu mafsalına)=3000kg yapar. bu çıkan momenti de kuvvet kolumuzun uzunluğuna bölersek. kol ucuna 3000kg kuvvet geldiğini görürüz. eğer traktörün kaldırma kapasitesi 2200kg ise bu pulluğu kaldırmaya kalktığında sistemdeki emniyet valfii devreye girecektir ve bizim hidrolik silindire yolladığımız yağlan tekrar tanka dönecektir.

arkdaşıma öncelikle aldığı traktörün piyasanın en iyisi olduğunu söylemek isterim. 95m serisi evet en iyi traktörlertden. burada yapması gerekn traktörüne uygun bir pulluk almaktır. bahsettiği pulluk 1200kg civarında ise bunu ancak 6000 serisi traktörlerle kullanabilir. bu bölümde yazan nh veya tumosan traktörler bu pulluğu kaldırıyor olabilir. ancak bu pulluğu kaldırmakla iş bitmiyor 1200kg pulluk traktörlere ciddi anlamda yük bindirir ve performansını etkiler.

Bu traktörü jhon deere amcam neden böyle yapmış kaldırma kapasitesi düşük.
1- traktör performansı sürüm esnasında düşmesin diye.
bilindiği üzere hidrolik otomatiği traktör zorlandığında pulluğu bir miktar kaldırarak zorlanmadığı zemine taşır ve hareketin sürekli olmasını sağlar. şimdi 1000kg pulluk kaldırmak var 500kg pulluk kaldırmak var bunlar hepsi traktörün gücünü ve yakıtını etkileyen faktörler.
2- ağır pulluk traktörün tarlayı daha fazla ezmesine neden olur.
3- traktör manevralarını zorlaştırır.
bENİM dayı oğlu var gitti case jx95 aldı ona 5 li pulluk çeker demişller. traktörü aldı 1-2 hafta sonra da çıktı devasa bir 5 li dönerli pulluk getirdi ve trakktör bu 5 li pulluğu kaldırmadı. çünkü pulluk daha yüksek seviye traktörlere göre yapılmıştı. o ne yaptı arkadan bir ayağını çıkardı öyle devaM ETTİ.

Kısacası sadede gelirsek ekipmanımızı traktörümüze göre seçelim. ağır ekipman sadece daha çok yakıt harcamamıza neden olur. birde tarlamızı bolca ezeriz.

buraya bir link koyuyorum sizin pulluk bundan sanırım ama çeken traktörede dikkatinizi çekerim.
http://www.youtube.com/embed/pqFSJ7kyuhk

sedat bey yorumlarınızı okudum verdiginiz teknik bilgilere katılıyorum fakat 95bg bi traktörün hidrolik kaldırma kapasitesinin 2200kg olmasının savunulur bi yanı yok.. sizinde dediginiz gibi traktörün pullugu kaldırmasından cok esneme yapabilmesidir.. sizin yaptıgınız hesaba göre 95bg lik traktöre ozaman 3lü 16inç bile fazla gelecektir.. tarlada 3lü16 inç i çamur bi tarlada tam derinlikte sürüm yaparken bu pullugu esnetebilmek için bile 2000kg dan fazla bi kapasite olması lazım.. turkiyedeki farklı toprak yapılarında 95bg bi traktör 3lü16 inç ten 6li12 inc e kadar pullukları rahatlıkla çekebilir.. bu pullugu kaldıramıyorsa zaten esnetme şansıda yok topraga gömülünce.. buda şu demek oluyor jhon deere nin bu sersi turkiye için uygun değil... jhon deere amca m serisine 2200kg kapasite koyarken R serisine neden 4000kg ın üstü kaldırma kapasitesi koyuyor ? sizin mantıgınıza göre R serisi içinde aynısını düşünmesi gerekir ve 2200kg koyması gerekir.. sadece burada benim gördügüm jd 5025 ve M serislerinde hidrolikten kısmışlar maliyeti.. traktör performansını en cok etkileyen şey hidroliklerdir.. hidrolikler esnetmeyi tam yapamassa traktörün çeki performansı düşer yakıt artar bildiginiz üzere.. ve 95bg lik bi traktörün turkiyede kullanacagı ekipmanlara bakarsanız 2200kg 95bglik bi traktöre göre yeterli bi kapasite değildir.. bence bunu çözmeliler biran önce.. jhon deere ye yakışmadı bu..

ceya023 link=topic=37387.msg335061#msg335061 date=1296804773' Alıntı:
sedat bey yorumlarınızı okudum verdiginiz teknik bilgilere katılıyorum fakat 95bg bi traktörün hidrolik kaldırma kapasitesinin 2200kg olmasının savunulur bi yanı yok...........

Yazdıklarına baştan sona aynen katılıyorum...

evet varda 5725 2010 model kulanıcısıyım 5 14 noluyu zoraki kaldırıyor bayi diyor pulluk çok uzun esneme olayı var adam hakkı 4 16 diyor kareşim bu zamanda bizim buralarda 5 14 80 erkut 75 beygir oynatıyor senin motorun iyliği nerde ve ondan fazla yakıpta özeliğin ney artı parası ondan fazla hep adam kandırma ?

yahya link=topic=37387.msg337583#msg337583 date=1297181560' Alıntı:
evet varda 5725 2010 model kulanıcısıyım 5 14 noluyu zoraki kaldırıyor bayi diyor pulluk çok uzun esneme olayı var adam hakkı 4 16 diyor kareşim bu zamanda bizim buralarda 5 14 80 erkut 75 beygir oynatıyor senin motorun iyliği nerde ve ondan fazla yakıpta özeliğin ney artı parası ondan fazla hep adam kandırma ?
Yani demek oluyorki; biz bu iş de Almanları solladık.. Büyük başarı, iyi yol katetmişiz kısa zamanda.. Tarktörün hidroliği isterse beş tonu kaldırsın, önemli olan o hidroliğin bağlı olduğu traktör. Kendi ağırlığı 3500 kg olan bir traktör için 2000 kg hidrolik kaldırma kapasitesi fazla bile, vinç mi bu.? tonlarca yükü kaldırsın..

ALEME İBRET OLSUN DİYE KARDEŞ ELİNDEN NE GELİYORSA YAP TÜKETİCİ HAKLARI JOHN DERE TÜRKİYE SATIŞ SORUMLUSU VE ÜRETİM YERİ HER NERESİ İSE AMERİKA VEYA MEKSİKA ORAYADA DİLEKÇELERİNİ YAZ BAK SANA EN YAKIN SÜREDE DÖNECEKLER. 1 KAÇ SENE SONRA HİÇ BİŞEY YAPAMAZSIN ZAMANINDA NE GEREKİYOR İSE YAP.

ERKUNT 70 TEK ÇEKER VAR BENDE 5 Lİ 11 ALPLERİ TAKTIK HİÇ Bİ PROBLEM YOK FABRİKADAN YENİ GELEN TRAKTÖREDE HİDROLİK AYARI YAPILDIĞINI BURDA ÖĞRENDİM

hilmi bey hiç çenenizi yormayın lütfen,bunların altında mutlak suretle başka şeyler var ; belkide hiç traktöre binmemiş ve bilgi sahibi olmayan bir pulluk satıcısının sözüne inanır , ama ne yazıkki doğruları kabul etmez bunlar

kandem link=topic=37387.msg356488#msg356488 date=1299745943' Alıntı:
hilmi bey hiç çenenizi yormayın lütfen,bunların altında mutlak suretle başka şeyler var ; belkide hiç traktöre binmemiş ve bilgi sahibi olmayan bir pulluk satıcısının sözüne inanır , ama ne yazıkki doğruları kabul etmez bunlar

ARKADASIM DOGRUSU BU ZATEN KİMSE SAKLAMIYOR BAYİSİ SERVİSİ DE DİYORKİ KALDIRMA KAPASİTESİ 2300KG DIR DİYE.. ZATEN 2300KG KAPASİTE AGIR PORFİL ŞASİ 5Lİ 14 İNÇ PULLUUGUN KOLLARA YAPACAGI BASINCTIR.. BU BUYUKLUKTEKİ TRAKTÖR İÇİN AZ BU Bİ EKSİKLİKTİR.. JD M SERİSİNİ İNCELEDİM HİDROLİKLERİ DIŞINDA COK GUZEL TRAKTÖR KALİTE..