john deere 5095m alper5li pulluğu kaldırmadı hepsimi aynı

Ynt: john deere 5095m alper5li pulluğu kaldırmadı hepsimi aynı

arkadaslar bilgılendirme acısından yazıyorum .tüm traktörlerin hıdrolık basınç ayarı 196bar standarttır.hangı traktor olursa olsun kaldırma gucunu arttırmak ıstıyorsa basınç saati kontrolunde basınç yükseltılebilır.196 bar olmasının sebebi ıse traktorun kol hidrolik ve ekipmanlara zarra vermemesi için ayarlandırılmıştır.yani bu konuyu tartışmak için bıraz bilgi yeterlidir.J.D ELAZIĞ SERVİSİ.basıncı dusuk olanlar varsa gelin yukseltem...

Konuyu başından beri takip ediyorum ancak her zamanki gibi sapla saman karıştırılıyor.Sıkıntının nasıl çözüleceğini başına gelen bilen arkadaşlar anlatmış,ancak halen bozuk arızalı ben ona traktör demem tarzı yorumlar geliyor.Ha serviste sıkıntı var derseniz o ayrı mesele,ona birşey diyemem.Şimdi serviste bir sıkıntı oldu diye John Deere gibi bir markayı elinizden gelse batıracaksınız.Tamam erkunt tümosan vs yerli traktörlerimiz,iyilerdir hoşturlar ancak JD ile kıyas kabul etmezler.Samimi olarak bayi olmayan,burada fabrikada çalışan mühendisler veya vs ile görüşün,zaten kendileri üstünlüğü kabul edecektir.Üstün olması da gayet normal.3-5 senelik firmalarla köklü firmaları karşılaştırınca bundan en çok zararı hem erkunt hem tümosan görür.JD çoğu sene pazarda ilk sıralarda satış sağlayan bir traktör.JD tümosan veya erkuntla kıyaslanacak motor değildir.Ha JD ' nin kaldırmadığı pulluğu tümosan kaldırsın,benim için hiçbir önemi olmaz.JD ' nin adı yeter.Ancak tabi ki sıkıntılar vardır,bunları da gerekli yerlere bildiririz.Artık devir değişti,insanların elinin altında internet var.bir olumsuz gelişme burdaki çok kişiyi etkileyecek.Firmalar da daha ilgili insanlara.Yine de hem yerli firmalarımıza hem de JD gibi bir markaya haksızlık etmeyelim bence.

evet yavuz arkaşıma katıyorum m serisi hidrolik sistemleri yenilik yapılsaydı yani kaldırma kapasitesi yükseltgilseydi türkiyede bayağı satardı ama adamlar ismiz yeter çifçi zaten ahmak önemli değil türk şirketlerinden ERKUNT bile 4 tonun üzerinde adamlara helal olsun hiç kimse hakkını ya bilmiyor yada aramıyor oda ya güçü yok yada parası çok anlayın artık

cağrı bey adamlar meyiller bile işlerine göre bakıyorlar burası türkiye ama şirketin amerika ana merkezi olmasa türkler bu şirketi çoktan adını lekelemişlerdi

hilmibey link=topic=37387.msg318014#msg318014 date=1293143987' Alıntı:
JOHN DEERE LAR TÜRKİYE PİYASASINA YENİ YENİ GİRİYOR...
ÇİFTÇİ CAHİLSE SERVİSTE TECRÜBESİZ İSE BU TRAKTÖR PULLUK KALDIRAMAZ DİYEREK YENİ ALINAN 5725 İ SATTIRIYORLAR İŞTE...
Kİ 5725 İN HİDROLİĞİNİN 2500-3000 KG KALDIRMA KAPASİTESİ VAR...
YETERKİ HİDROLİK VALFİNDEN DEBİ AYARI YAPILSIN...

AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER KARDEŞİM...
BENDE 85 HP JOHN DEERE İLE 95 HP NEW HOLLANDI SOKTUK TARLAYA...
JOHN DEERE A İMKANI YOK YETİŞTİREMEDİK...
yani şimdi jd de hiç suç yok çiftçi cahil oldu bravo valla.

Ben onu bunu anlamam küçücük 54 c ile hidrolikle bişi kaldırmaya çalış lastikler patlıcak diye korkuyorum yerle bir olup gidiyor ama o arkasındaki her neyse onu hidroliğin en tepesine kadar kaldırıyor.4 lü pulluklar filan hikaye yani öyle koldan yük*yük kolu=kuvvet çarpı*kuvvet kolu gibi hesaplar yapmaya gerek yok ben asıldımmı o hidrolik kalkıcak..Fanatiklikde yapmayın komik duruma düşüyorsunuz

kardeşim 54 c hidrolihi iyi olabilir ama rakadaşımda var kultuvartörde gömülüp kalıyor bize 54c anlatma konumuz jd re 54c orta bir çifliğe yani 100 dönüm ancak işleme yeter 255 turbo mf ondan kat kat iyidir arazide

yahya link=topic=37387.msg356543#msg356543 date=1299752347' Alıntı:
kardeşim 54 c hidrolihi iyi olabilir ama rakadaşımda var kultuvartörde gömülüp kalıyor bize 54c anlatma konumuz jd re 54c orta bir çifliğe yani 100 dönüm ancak işleme yeter 255 turbo mf ondan kat kat iyidir arazide
Burda küçük bir traktörün bile hidrolik konusunda karşılaştırma amaçlı ne yapabildigini anlattım asıl sen mf yi nerden çıkardın konuyla ne alakası var anlamadan yazmayın bişi....

kardeş sıfır traktör geldiğinde bizdede öle olduydu 2500 kilo kapasitesi var 700 800 kiloluk pulluğu kaldırmadı yetkililer geldi kolun ayarı en düşüteymiş fln dedi yükselttik dedi sonra fabrika aldı götürdü traktörü şimdiye kadar bişi olmadı ayarlarına baktır

yahya link=topic=37387.msg356528#msg356528 date=1299751452' Alıntı:
cağrı bey adamlar meyiller bile işlerine göre bakıyorlar burası türkiye ama şirketin amerika ana merkezi olmasa türkler bu şirketi çoktan adını lekelemişlerdi
Ben diyorum ki sorun bölgededir bizim burda 6330 var bizim tarlada ufak bir arıza yaptı yardıma geldiğinde,akşamüstü gelmişti servis peki bu da JD servisi diğeri de.Ben suçlu çiftçi demiyorum tüm firmaya mal etmek yanlış diyorum

Arkadaşlar joondere lerin meksika yapımı olanların hidrolikleri zayıf doğru ama onlar kaldırıyor 5 li pulluğu 5625-5725 bunlarınki zayıf ama kaldırıyo o traktörlere göre değil hidroliklerinde eksiklik var bencede ama 5095 serisi dışardan bi pistonla destekli onlarda öle bi sorun olmaz kaldıramama gibi ha belki hatalı üretilmiştir olabilir ama düzelmiycek bişi değil 5085 ve 5095 güzel traktör.

kardeşim o serilerde sorun var çünkü 5725 bende var bazen dönek başlarında pulluk toprağın içinden kalkacak ya topraktan kesmiyor bende geri vitese takıp gaz verip ancak öğle kaldırıyor mecburen 1200 verip yarcımcı piston attıracam

bende 5715 vardı 13 numara 5 li turan marka profil şase yarı otomatik pulluk taktım.ilk başlarda biraz zorlandı servis geldi ayar yaptı sonra hiç sorun yaşamadım.yedek pistonuda yoktu.senin traktörde yedek piston vardır.nasıl kaldırmaz.servisle bir görüş derim ben. yanlış bişi yapma.ben 5720 aldım onun kaldırma kapasitesi 5715 de fazla.herhalde ondada sorun yaşamam.kaldiki senin pulluk turandan ağır deyildir.servisle kesin görüş.filitreside tıkalı olabilir.

18karatekin link=topic=37387.msg357879#msg357879 date=1299868831' Alıntı:
bende 5715 vardı 13 numara 5 li turan marka profil şase yarı otomatik pulluk taktım.ilk başlarda biraz zorlandı servis geldi ayar yaptı sonra hiç sorun yaşamadım.yedek pistonuda yoktu.senin traktörde yedek piston vardır.nasıl kaldırmaz.servisle bir görüş derim ben. yanlış bişi yapma.ben 5720 aldım onun kaldırma kapasitesi 5715 de fazla.herhalde ondada sorun yaşamam.kaldiki senin pulluk turandan ağır deyildir.servisle kesin görüş.filitreside tıkalı olabilir.
profil şase turan pulluğun hayatında yaptığı tüm pulluklardan hafiftir alpler 4lü bile 5li profil turandan ağırdır !!!!

Arkadaşlar ben John Deere Nevşehir yetkili servisiyim bu gibi sıkıntıkar bağzı bölgelerde yaşandı eğer sorunun çözülmediyse benimle irtibata geç ben sana yardımcı olurum. Servis gerekli işlemleri yapmış olması gerekiyor. Ben burada aynı sorunla karşılaştım uyguladığımız bir kaç işlem sonrasında 5085m 4 x 4 traktör alpler marka 6 lı 16 numara kalın malzeme pulluğu rahatlıkla kaldırabilmektedir. Eğer bir sorun warsa çözülür.
Huseyin TURK
0532 434 45 81

Tucano340&Arion520 link=topic=37387.msg382800#msg382800 date=1303146937' Alıntı:
profil şase turan pulluğun hayatında yaptığı tüm pulluklardan hafiftir alpler 4lü bile 5li profil turandan ağırdır !!!!
alpler okadar ağımı ya.turanın kalıbına bakıpda sölemiştim ben ağır diye biliyordum.gerçi 4 lü veya 5 li alpler kullanmadım ben

kardes 5403 havalı mizzeri tasıyo ustunede 4 torba gubre yukle hıc tık yok kaldırıyo sen bır servıse goster senın motoru

s.a kardeş valla bi tanesi kaldırmadıysa traktörün hidroliğinde bi hata olabilirki gayet normal allah yapısı değil çünkü ama ikinci bi traktör denediysen ve oda aynısını oda yaptıysa ozaman jhonderelerde ekseri böyle bi sorun var demektir çünkü bi kaç kişiden daha duydum ben böyle bişeyi bizde bir laf vardır kardeş mal el için alınır diye sen genede masseyle nev hollanddan sapma en azından istediğin zaman satabilirsin benden sana tavsiye hayırlı akşamlar