johndeere 5085M 5 12 numara aydın pullukla sürümde

Ynt: johndeere 5085M 5 12 numara aydın pullukla sürümde

Abdurrahman abinin değme keyfine, 'maşallah iyi çekiyor' diyip duruyor orda. :D Seneye gel de kapıştırak hacı. Ayrıca pulluğu da yatırma öyle. :D Allah hayırlı uğurlu etsin...

Ahmed Gülsu link=topic=59737.msg647793#msg647793 date=1352570758' Alıntı:
Abdurrahman abinin değme keyfine, 'maşallah iyi çekiyor' diyip duruyor orda. :D Seneye gel de kapıştırak hacı. Ayrıca pulluğu da yatırma öyle. :D Allah hayırlı uğurlu etsin...
yok yaw bizimkisi TLA ile nası kapıssın hacım :D

Hayırlı olsun kardeş rabbim güle güle kullanmanı nasip etsin
bizde mf 265 i satıp jd 5085m almayı düşünüyoruz videolar ve sizin traktörden memnuniyetiniz kaygıları azaltıyor...bakalım hayırlısı...

hasanfuat link=topic=59737.msg646642#msg646642 date=1352334846' Alıntı:
hayırlı olsun maşallah
2.5 metre tahıl mibzerin de benim motorun (5085) canı çıkıyor mibzer fiat 60-66 nın dı . sıra başlarında c-1 low ( 8-10 km ) ile başlarken bayılıyor bazen toplamayıp 20-30 metre sonra devir alıyor 2.5 metre mibzer ne der
b 4 ile gidiyorum 6-8 km bayır görsün hemen bayılmaya çalışıyor
en büyük sıkıntı sıra başlarında başlarken bi turlu toparlamıyor
tanıdığım b irinde 5625 var başlarda memnun deyildi şikayeti seninle aynıydı . servis arızayı yakıt deposunun içinde buldu . yakıt hortumu kırılmış . az yakıt çektiğinden olmuş. şimdi çok memnun.
3 metre mibzer alıcaz nasıl olucak hiç bilmiyorum
320 saatte ilaç gübre de kullandık yolda yük taşıdık sorun yok gibiydi
siz hiç bayılma problemi yaşadınız mı ?

arkadaşlar herkes ekeceği ürüne ,yere,traktörüne göre sürüm yapar.bize sadece yorum yapmak düşer.tartışılır konuşulur.bazıları derin sürüm yapar bazıları yüzeysel sürüm yapar.arkadaş yulaf ekeceğim diyor ondan yüzeysel sürdüm diyor.burda bazı şeyleri de söylemek lazım.yulaf yaklaşık olarak toprağın 25-30 cm lik ilk kısmına kök atar.arkadaşın tarlası kumlu yapıda ise pek sorun olmaz ama zamanla bu kadar yüzeysel işleme sonucu tarla tabanı serleşme olacaktır.bitkiler daha yüzeysel kök yapmaya başlayacak ve kuraklık ve sıcaktan daha fazla eklenecektir.bunun sonucu verim kaybı olacaktır.arkadaşın yeni traktörü hayırlı olsun.güzel günlerde kullansın.

emrah ağan link=topic=59737.msg652528#msg652528 date=1353616923' Alıntı:
arkadaşlar herkes ekeceği ürüne ,yere,traktörüne göre sürüm yapar.bize sadece yorum yapmak düşer.tartışılır konuşulur.bazıları derin sürüm yapar bazıları yüzeysel sürüm yapar.arkadaş yulaf ekeceğim diyor ondan yüzeysel sürdüm diyor.burda bazı şeyleri de söylemek lazım.yulaf yaklaşık olarak toprağın 25-30 cm lik ilk kısmına kök atar.arkadaşın tarlası kumlu yapıda ise pek sorun olmaz ama zamanla bu kadar yüzeysel işleme sonucu tarla tabanı serleşme olacaktır.bitkiler daha yüzeysel kök yapmaya başlayacak ve kuraklık ve sıcaktan daha fazla eklenecektir.bunun sonucu verim kaybı olacaktır.arkadaşın yeni traktörü hayırlı olsun.güzel günlerde kullansın.