Kac hayvanimiz var........

Ynt: Kac hayvanimiz var........

bizdede 20 tqne holşteyin düve biri yeni doğurdu diğerleri gebe 5 tanede montofon düve onlarda debe 1 tavuk 1 horoz 2 hindi solsun bunlarda sansardan kalanlar bir gecede 45 hindi 40 tavuk temize uğrattı

mete26 link=topic=39958.msg349948#msg349948 date=1298980016' Alıntı:
geçen hafta köye gittim. bizim 10 hindi vardı. 4 ' ü kayıp. kahveye gidip gençlere sordum.
askere gidecek olan gençler 4 hindiyi yemişler. bende afiyet olsun dedim.
babalarıda arkadaşlarım. para talep etsemmi acaba...
bence buda senden olsun bizim burdada aynı dahasıda var sabah kalkarsın evdeki römork başka birinin evine gitmiş olur ;D ;D ne bileyim yol kenarında bi taksi traktör vardır çekerek yolun ortasına alırlar. bizim askerler haraç bile kesiyor

68cerran68 link=topic=39958.msg349936#msg349936 date=1298979061' Alıntı:
78 tane buyuk bas tosun. 16 tane sagırılır inek. 9 tane 3 ile 1 ay lık buza. 11 tane manda. 32 tane tavuk. 1tane sıvas kangal kopek. 1 tane pitbul kopek var arkadaslar
iki adet manda yavrusu lazım üretmek için 13 ila 14 aylık gibi

2 BILDIRCIN, 2 KEKLİK , 200 ALABALIK ,2 AYNALI SAZAN (4X4 Bİ HAVUZUM VAR İÇERİSİNDE ),1 DİŞİ KANGAL KÖPEĞİ, 1 KIRIK KÖPEK, 3 KESİME HAZIR BOĞA, 7 SAĞMAL İNEK,3 GEBE DÜVE , 4 ERKEK BUZAĞI, 4 DİŞİ BUZAĞI

Masallah aramizda bu isin hakkini verenlerin sayisi hayli fazla. Allah herkesin emegini almayi nasip etsin. Biz yine su kredi islerine daldik bakalim. Hayvan pahali olsada yemdi yaylimdi sorunumuz olmadigi icin tekrar düsündük almaya karar verdik. Su ara pazarlar kapaliymis, insallah en kisa zamanda baglariz ahira....

yavuz selim link=topic=39958.msg350369#msg350369 date=1299008476' Alıntı:
Allah herkese daha çok versin suni tohumlama yaptırıyormusunuzz destekleme alıyormusunuz
Bana hic sicak gelmiyor bu suni tohumlama isi. Hayvanlar tutmuyor, 4 5 derken zaten verecekleri destegin kat kat fazlasi asiya gidiyor. Birde cikan danalara bakiyorum bazilari gercekten hic tohumdan olmaya benzemiyor. Bana göre en mantiklisi kendi yetistirdigin boga. Hem ne cikacagini biliyorsun hem ilk asimda tutuyor. Asida zaman kaybi cok oluyor......

yavuz selim link=topic=39958.msg350369#msg350369 date=1299008476' Alıntı:
Allah herkese daha çok versin suni tohumlama yaptırıyormusunuzz destekleme alıyormusunuz

suni tohumlama amcam yaptırmış ama yanlış oldu yanlış derken ineğin cinsi mantofan aşıyıda sımental ıstemiş. . . doğan buzağı sımental kırması ama destek alamadı?? nedenide aynı ırk olması gerekmiş. . . . bize söylenen bu oldu??* ??*-s ıuy*u-*

satocan58 link=topic=39958.msg350373#msg350373 date=1299008657' Alıntı:
Bana hic sicak gelmiyor bu suni tohumlama isi. Hayvanlar tutmuyor, 4 5 derken zaten verecekleri destegin kat kat fazlasi asiya gidiyor. Birde cikan danalara bakiyorum bazilari gercekten hic tohumdan olmaya benzemiyor. Bana göre en mantiklisi kendi yetistirdigin boga. Hem ne cikacagini biliyorsun hem ilk asimda tutuyor. Asida zaman kaybi cok oluyor......
Topram biraz zaman gerekiyor düzen aldırmak için uğraştıştıkça tecrübe ediniyo insan birde iyi takip edip kayıtlarını tutma gerek yani biraz zahmetli birde destekleme alabilmek için soykütüğü kaydı gerekliymiş herhalde

satocan58 link=topic=39958.msg350372#msg350372 date=1299008516' Alıntı:
Masallah aramizda bu isin hakkini verenlerin sayisi hayli fazla. Allah herkesin emegini almayi nasip etsin. Biz yine su kredi islerine daldik bakalim. Hayvan pahali olsada yemdi yaylimdi sorunumuz olmadigi icin tekrar düsündük almaya karar verdik. Su ara pazarlar kapaliymis, insallah en kisa zamanda baglariz ahira....

süt veya besi hangisi acaba