KUBOTA HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ NELERDİR ??

Ynt: KUBOTA HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ NELERDİR ??

efeee09 link=topic=37354.msg353571#msg353571 date=1299448831' Alıntı:
İnşallah yarısını yakarda diğer zararları filan amorti olur arkadaşlar benim anlatmaya çalıştıgım sizin zarar etmemeniz hiçbir fabrikayla ortaklıgım yok :d
ya arkadaşım foton almışız çin malını kapıya sokmuşuz gibi anlatıyosun ama ............toyota 1993 ten sonra pazara girdi şu an ki durumuna bi bak bakalım ............bu traktör baştan aşağı kubota başka firmanın cişvatası yok bunda istersen bi araştır............doğru söylüyosun elimizde kalır 40 aldık 10 sene sonra 30 satarız başka malı 70 e alır 40 satarız zarar etmeyiz biraz araştır lütfen

mustafagursacli link=topic=37354.msg353715#msg353715 date=1299478334' Alıntı:
ya arkadaşım foton almışız çin malını kapıya sokmuşuz gibi anlatıyosun ama ............toyota 1993 ten sonra pazara girdi şu an ki durumuna bi bak bakalım ............bu traktör baştan aşağı kubota başka firmanın cişvatası yok bunda istersen bi araştır............doğru söylüyosun elimizde kalır 40 aldık 10 sene sonra 30 satarız başka malı 70 e alır 40 satarız zarar etmeyiz biraz araştır lütfen
yukarıda fiyatları yazdık her nekadar arkadaş bunda debriyaja basmadan geri gidebiliyorsun desede ben basmaktan yanayım muadillerine göre ucuz degil.işte diğer tarafta adamın 25 yaşındaki malını hala değerini kaybetmeden satabiliyorken siz nekadar eminsiniz bunları 40 a alıp 30 a satabileceginize

efeee09 link=topic=37354.msg353733#msg353733 date=1299482450' Alıntı:
yukarıda fiyatları yazdık her nekadar arkadaş bunda debriyaja basmadan geri gidebiliyorsun desede ben basmaktan yanayım muadillerine göre ucuz degil.işte diğer tarafta adamın 25 yaşındaki malını hala değerini kaybetmeden satabiliyorken siz nekadar eminsiniz bunları 40 a alıp 30 a satabileceginize
sizce biz bu markayı savunurken sadece gördüğümüzü beğendiğimizi mi sanıyosunuz ..? bu markayı gördükten sonra Usa city oita bölümü Japonya ' da bulunan Ziraat mühendisi arkadaşımla saatlece özellikleri açısından konuştuk adam anlatırken ben bu özelliklerin olamayacağını savunuyodum size 50 bg bir traktör ile me 5700 silindir sayıları ve çapı ile 75 bg başka bi traktörün tork değerini incelemeni öneririm ayrıca bir bildiğiniz varsa açıkca söyleyinde bizde öğrenelim hidrolik shuttle fendt te var...........öncelikle bu traktörlerde me 9000 için söyleyim egzoz 70 cm motorda titreşim yok ses yok .............................size bu markanın vikipedia da olan tarihçesini okumanızı öneririm

Efe arkadaşım dün geceden beri yazılarını okuyorum inceliyorum. Sen ODTÜde hangi bölümü okuyorsun? Merak ettim doğrusu? Bu kadar eleştiri yağmuruna tutuyorsun. Şimdi Çin işi Japon işi bunlar ayrıdır. Çin markalarından da oldukça kaliteli markalar vardır. Japonlar teknolojide çok ileride Bunu kabul etmemiz gerek. Bu traktör markasına baktığımızda 16 bg den 125 bg üstü bir çok farklı segmentte traktörü mevcut. Şimdi bizim miletimizin çoğunda buna dedemde dahil olmak üzere teknolojiden korkuyorlar. Devir değişti artık. Bizde hala kara şanzuman olsun elektrik olmasın o olmasın. O zaman gidip 70-80 model eski motorlara binin. Arkadaşım dünyada 2. büyük dizel motor üreticisine sahip bu marka kendini hiç bir yerde kötülemez küçük düşürmez. Ha benim de KUBOTA ya kızdığım noktalar yok mu var. Türkiyede ki bayilik sistemi verdiği adamlar işi yapamıyor. Ağzı laf yapacak, motoru sattıracak adamlara verecek ki bak nasıl satış patlaması yaşanacak. Ayrıca biraza kabinleri dar :) diyeceklerim bu kadar Efe arkadaşım. Sağlam bir araştır bu markayı. Ben boşuna bu markanın bölüm başkanı olmadım. Sevdiğim için istediğim için oldum.

doganbey1 link=topic=37354.msg353767#msg353767 date=1299492031' Alıntı:
Efe arkadaşım dün geceden beri yazılarını okuyorum inceliyorum. Sen ODTÜde hangi bölümü okuyorsun? Merak ettim doğrusu? Bu kadar eleştiri yağmuruna tutuyorsun. Şimdi Çin işi Japon işi bunlar ayrıdır. Çin markalarından da oldukça kaliteli markalar vardır. Japonlar teknolojide çok ileride Bunu kabul etmemiz gerek. Bu traktör markasına baktığımızda 16 bg den 125 bg üstü bir çok farklı segmentte traktörü mevcut. Şimdi bizim miletimizin çoğunda buna dedemde dahil olmak üzere teknolojiden korkuyorlar. Devir değişti artık. Bizde hala kara şanzuman olsun elektrik olmasın o olmasın. O zaman gidip 70-80 model eski motorlara binin. Arkadaşım dünyada 2. büyük dizel motor üreticisine sahip bu marka kendini hiç bir yerde kötülemez küçük düşürmez. Ha benim de KUBOTA ya kızdığım noktalar yok mu var. Türkiyede ki bayilik sistemi verdiği adamlar işi yapamıyor. Ağzı laf yapacak, motoru sattıracak adamlara verecek ki bak nasıl satış patlaması yaşanacak. Ayrıca biraza kabinleri dar :) diyeceklerim bu kadar Efe arkadaşım. Sağlam bir araştır bu markayı. Ben boşuna bu markanın bölüm başkanı olmadım. Sevdiğim için istediğim için oldum.
Arkadaşım merak etmeyin hangi bölümde okudugumun yazdıklarımla alakası yoktur.Yıllardır egede yılda 2 3 mahsül alacak şekilde tarla ekip biçeriz yani ekipman nedir traktör nedir bilirim böyle internette yazan 2 bilgiyle konuşmuyorum ben.Şuan ankarda olmam vesilesiyle bu işin çok da ehli mekanizasyon müdürleriylede görüşmüşlügüm var.Bir markayı burda överek yada küçülterek değilde tarlada uzun yıllar deneyimiyle değerinin kıymetinin anlaşılabileceğinide biliyorum ama siz burda hata yapıosunuz.Tamam bir şekilde almışsınız aletler yolda giderken keyiflidir konforludur ama 2 yıl sonra bi hatası çıktığında napacaksınız elinizde kalabilir tarlanız mahsülünüz ortada kalabilir bu gerçeğe gözlerinizi kapamışsınız gelir servis diosunuz servisi cebinizi yakar bunada kapamışsınız ben diyorumki burda hali hazırda kullanılabilir kendini kanıtlamış aşagı yukarı aynı fiyata alabileceğiniz markalar varken merakımla birlikte buna nasıl güvendiniz diyorum sadece?

efeee09 link=topic=37354.msg353806#msg353806 date=1299496553' Alıntı:
Arkadaşım merak etmeyin hangi bölümde okudugumun yazdıklarımla alakası yoktur.Yıllardır egede yılda 2 3 mahsül alacak şekilde tarla ekip biçeriz yani ekipman nedir traktör nedir bilirim böyle internette yazan 2 bilgiyle konuşmuyorum ben.Şuan ankarda olmam vesilesiyle bu işin çok da ehli mekanizasyon müdürleriylede görüşmüşlügüm var.Bir markayı burda överek yada küçülterek değilde tarlada uzun yıllar deneyimiyle değerinin kıymetinin anlaşılabileceğinide biliyorum ama siz burda hata yapıosunuz.Tamam bir şekilde almışsınız aletler yolda giderken keyiflidir konforludur ama 2 yıl sonra bi hatası çıktığında napacaksınız elinizde kalabilir tarlanız mahsülünüz ortada kalabilir bu gerçeğe gözlerinizi kapamışsınız gelir servis diosunuz servisi cebinizi yakar bunada kapamışsınız ben diyorumki burda hali hazırda kullanılabilir kendini kanıtlamış aşagı yukarı aynı fiyata alabileceğiniz markalar varken merakımla birlikte buna nasıl güvendiniz diyorum sadece?
arkadaşım bizimde anlamadığımız nokta kullandığımız malımızda olmayan özellikler bunda var 1996 model corolla nın fiyatından haberin varmı gerçekten merak ediyorum bu makinanın el yakacak fiyatı yok buna emin olabilirsin Alan herkez memnun ayrıca yorum yapan bizlerde bu makinadan yok ama araştırıp karşılaştırıp artılarını eksilerini yazıyoruz bu makinanın en büyük eksiliği bunu satacak kalifiye eleman eksikliği bu makinayı al sen 2 senede boz sana Japonyadan berat nişanı gönderirler Odtüde okuyosun ingilizcen vardır yabancı forumlarda bi yorumları oku istersen avrupaya araba satan :Japonlar traktörde satabiliyor ya helal olsun diyorum ....lütfen biraz araştır şu markayı kara düzen yorum yapma ki sen Türkie ' nin en gözde üniversitesinde öğrensicin orda benim bir çok Endonezyalı arkadaşım var seninde tanıdığın vardı bir sor kubotayı ondan sonra senle konuşalım

efeee09 link=topic=37354.msg353806#msg353806 date=1299496553' Alıntı:
Bizde 2 bilgiyle konuşmuyoruz arkadaşım. Biz araştırıyoruz, buluyoruz, konuşuyoruz, kulaktan dolma bilgiyle konuşmuyoruz.Bu marka Türkiyede zaten yeni gelişen bir marka ama yurt dışında üst sıralarda yer alan bir marka.

mustafagursacli link=topic=37354.msg353856#msg353856 date=1299500305' Alıntı:
bizde seni kutluyoruz yeni marka haklısın kubotada nerden çıktı traktörde fiat masseye devam arabda renoya tofaşa devam senin düşünce tarazın bu.....................
Araba zevk işi ona yolda binilir bu iş yapar dağa taşa vurulur.Ha ben zaten seyahat amaçlı traktör alıyorum dersen orasına karışamam..

efeee09 link=topic=37354.msg353867#msg353867 date=1299500861' Alıntı:
Kendinizi kandırmayın diye söylüyorum ama yok bende diyecek bişi bulamıyorum artık..
Arkadaş önceki sayfalarda yazmışsın neden bu markada bildik markalar değilmi diye kendisine sormuşuz renoya binelim o zaman değilmi demişiz verdiği cevap o zevk işi bu dağ taş işi diye arkadaş Japon malından dayanıklısımı var

mustafagursacli link=topic=37354.msg353870#msg353870 date=1299500990' Alıntı:
Arkadaş önceki sayfalarda yazmışsın neden bu markada bildik markalar değilmi diye kendisine sormuşuz renoya binelim o zaman değilmi demişiz verdiği cevap o zevk işi bu dağ taş işi diye arkadaş Japon malından dayanıklısımı var
tamam kardeş yok..!!!

efeee09 link=topic=37354.msg353852#msg353852 date=1299499966' Alıntı:
http://www.ssbtractor.com/wwwboard/Kubota_tractors.html
arkadaşlar buradaki insanların hepsine BERAT nişanını aps ile yollamışlar.Elinizde motor yokken bukadar savunuyorsunuz bu cesaretinizden ötürüde kutluyorum sizleri.
ben kullanıyorum arkadaşım vede memnunum.

bugün ceya23 nicikli Yavuz arkadaşımızın M 8540 kubota sı geliyor akşama kalmaz taze taze fotoları
düşer sitemize, eğ artık bende rahtlarım artık biraz, bu kubota yı aldığımdan beri yorumlara ve özel iletilere
mesaj yazmakyan yoruldum. ıuy*u-* cidd*-*-*

bartu link=topic=37354.msg353933#msg353933 date=1299507701' Alıntı:
bugün ceya23 nicikli Yavuz arkadaşımızın M 8540 kubota sı geliyor akşama kalmaz taze taze fotoları
düşer sitemize, eğ artık bende rahtlarım artık biraz, bu kubota yı aldığımdan beri yorumlara ve özel iletilere
mesaj yazmakyan yoruldum. ıuy*u-* cidd*-*-*
üzerime de hiç alınmadım