KUBOTA HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ NELERDİR ??

Ynt: KUBOTA HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ NELERDİR ??

köylü link=topic=37354.msg440007#msg440007 date=1315069342' Alıntı:
traktör güzel.nerdeyse kusursuz.ama piyada yeni buyüzden getiren firmanın adımları ve hizmetleri çok önemli.zaman içinde gösrecek 2.el ve satış sonrası.
hocam size şöyle anlatayım benim bütçem kısıtlı bunun sıfırını alamıyorum ve ikinci el piyasasını 2 senedir bir fiil sürekli takip ediyorum dah a ikinci ele düşmüşde 40 gün beklemiş kubota yok samimiyetime inanın .....bu adamların en güzel satış stratejisi kalitesini öğrenen gidip alıyor......

bils-*- bils-*- bizim burda traktörün arkası dar olursa devrilir diye bir görüş var ben katalokları inceledin nh nin 85 ve 95 beygir motorları 2 metre civarı bazıları fazla bazıları az KUBATOLAR 2 METREDEN KÜÇÜK 1,7 KÜSÜR YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM (ARKA İZ GENİŞLİGİ) GERÇEKTEN ARKASI DAR TRAKTÖR DEVRİLME RİSKİ TAŞIRMI FİKRİNİZİ ALMAK İSTİYORUM ...MERAK ETTİM.. bils-*-

:( BİRDE GEÇENLERDE SİTEDEKİ FOTOLARDA GÖRDÜM PULLUKTA ÖNÜ KALKIYORDU (KUBATONUN) UZELİN VE MF NİN TRAKTÖRLERİNDE BU ÖN KALKMA OLAYI DİĞER TRAKTÖRLERE GÖRE AZ OLUYYOR .. ACA BA KUBATOLAR BİRAZ DAHA UZUN OLSA BU SORUN ÇÖZÜLÜRMÜ... FİKRİNİZ NEDİR.. BENİM KAFAMA TAKILAN BUNLAR FİKRİNİZİ ALMAK İSTEDİM YANLIŞIM VARSA ŞİMDİDEN ÖZÜR DİLERİMM..

umut71 link=topic=37354.msg440126#msg440126 date=1315087809' Alıntı:
bils-*- bils-*- bizim burda traktörün arkası dar olursa devrilir diye bir görüş var ben katalokları inceledin nh nin 85 ve 95 beygir motorları 2 metre civarı bazıları fazla bazıları az KUBATOLAR 2 METREDEN KÜÇÜK 1,7 KÜSÜR YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM (ARKA İZ GENİŞLİGİ) GERÇEKTEN ARKASI DAR TRAKTÖR DEVRİLME RİSKİ TAŞIRMI FİKRİNİZİ ALMAK İSTİYORUM ...MERAK ETTİM.. bils-*-
biz yakındanda inceledik kesinlikle dar değil bayada geniş sıkıntı olmaz...sizin araziniz Delice ninkinden farklımı

umut71 link=topic=37354.msg440130#msg440130 date=1315088180' Alıntı:
:( BİRDE GEÇENLERDE SİTEDEKİ FOTOLARDA GÖRDÜM PULLUKTA ÖNÜ KALKIYORDU (KUBATONUN) UZELİN VE MF NİN TRAKTÖRLERİNDE BU ÖN KALKMA OLAYI DİĞER TRAKTÖRLERE GÖRE AZ OLUYYOR .. ACA BA KUBATOLAR BİRAZ DAHA UZUN OLSA BU SORUN ÇÖZÜLÜRMÜ... FİKRİNİZ NEDİR.. BENİM KAFAMA TAKILAN BUNLAR FİKRİNİZİ ALMAK İSTEDİM YANLIŞIM VARSA ŞİMDİDEN ÖZÜR DİLERİMM..
ona yapacak bir şey var ön tekerlerin ağırlıklarını takmak önünün uzun yapılması çok uzun zaman gerektiren arge çalışması gerektirir mutlaka o hesaplanmıştır güçten ve hızdan kalktığı uygun viesle gidince bu sorunun yaşanmadığı kullanıcılar ile görüşmemden sonra öğrendim

BİZİM ARAZİ BİRAZ DALGALI BAYIR YERLERİDE VAR ..ESKİ FORTLARDAN DEVRİLME OLAYI ÇOK OLURDU HAYATINI KAYBENLER DAHİ OLDU (ÇEVRE KÖYLERTDEN) O YÜZDEN VATANDAŞ MF HARİCİ BİR TRAKTÖR GÖRÜNCE HİÇ KUSUR BULAMAZ SA HEMEN ARKASI DARMIŞ YAV DİYE YORUM YAPIYOR BİZİM BURDA ... OYÜZDEN SORDUM...

umut71 link=topic=37354.msg440136#msg440136 date=1315088896' Alıntı:
BİZİM ARAZİ BİRAZ DALGALI BAYIR YERLERİDE VAR ..ESKİ FORTLARDAN DEVRİLME OLAYI ÇOK OLURDU HAYATINI KAYBENLER DAHİ OLDU (ÇEVRE KÖYLERTDEN) O YÜZDEN VATANDAŞ MF HARİCİ BİR TRAKTÖR GÖRÜNCE HİÇ KUSUR BULAMAZ SA HEMEN ARKASI DARMIŞ YAV DİYE YORUM YAPIYOR BİZİM BURDA ... OYÜZDEN SORDUM...
hocam bende nerde ölğümlü bir kaza dysam bunun faili mf oluyor.....bayır rampa arazilerde kullanılan makinalar sallı olmalı..... fiat bu konuda güzeldir Kubotanın açıklık arası 2 m 10 cm nin üzerinde sizin baktığınız iz genişliği

ankarada inceledim kubatonun bir kere kabini degiştirmesi gerekir.tek kişilik.çok dar ve biçimsiz.kullanışız.jaoponlar sıga bilir türkler sıgmaz.
satan firma ilgisiz bir an önce fuar bitsede eve gitsem havasındaydı.
öyle inceleyen kimse yoktu.bahçe traktörlerine ilgi vardı.çocuklar ve kadınlar bakıyordu.
80 bintl 85-90 hb çok.para hele o firma bayi satıyorsa altın olsa yaramaz.
traktör olarak özellik olarak güzel.16 valf
japon kendine göre yapmış kabin ve kullnım inceliklerini.ithal eden firma türkiye çiftçisini şartlarını düşünmeliydi.kabin servis bayi ilişkisini ona göre seçmeliydi. bence....

öncelikle abi Ankara fuarına bayi katıldı firma katılmadı ...ankara fuarı Peker - Göktaşlar ve Hattat bayisi ile Tümosanın fuarı özelliklede Peker ve Göktaşların fuarı ..bu böyle Kubota nın kabini dar ama arka hidrolik sistemi ni inceleseydiniz bi ve ön aks sistemini ve şaftı ..... erkuntun sağ taraftan inilmediğini siz söylemiştiniz.....Fuarı birde benimle gezmenizi isterdim yanınızda bir kubotayla çıkmanız an meselesi olurdu Bursa fuarına gelecekseniz tanışalım...
köylü link=topic=37354.msg443098#msg443098 date=1315844048' Alıntı:
ankarada inceledim kubatonun bir kere kabini degiştirmesi gerekir.tek kişilik.çok dar ve biçimsiz.kullanışız.jaoponlar sıga bilir türkler sıgmaz.
satan firma ilgisiz bir an önce fuar bitsede eve gitsem havasındaydı.
öyle inceleyen kimse yoktu.bahçe traktörlerine ilgi vardı.çocuklar ve kadınlar bakıyordu.
80 bintl 85-90 hb çok.para hele o firma bayi satıyorsa altın olsa yaramaz.
traktör olarak özellik olarak güzel.16 valf
japon kendine göre yapmış kabin ve kullnım inceliklerini.ithal eden firma türkiye çiftçisini şartlarını düşünmeliydi.kabin servis bayi ilişkisini ona göre seçmeliydi. bence....

sayın kardeş ben kubatoya kötü demedim.traktör olarak harika.ama fuara gelenler fuardaki kişilerle o görüntülerle muatap oluyorlar.ilgisizlik olunca kim etkilenecek.alılarsa alsınlar almasalar almasınlar mantıgı hüküm sürüyordu.
ama firma kim olursa olsun ne model olursa olsun ülke şartları göz önünde alınmalı.
çiftçinin köylünün traktörü
çiftçinin köylünün arabası af edersin eşegi
evi yatı katı kabinde çok önemli .genişliği.
bizde yani türkiyede tarlaya törenle gidiklir bunu herkes tüm firmalar bilmeli.....

köylü link=topic=37354.msg443117#msg443117 date=1315847656' Alıntı:
sayın kardeş ben kubatoya kötü demedim.traktör olarak harika.ama fuara gelenler fuardaki kişilerle o görüntülerle muatap oluyorlar.ilgisizlik olunca kim etkilenecek.alılarsa alsınlar almasalar almasınlar mantıgı hüküm sürüyordu.
ama firma kim olursa olsun ne model olursa olsun ülke şartları göz önünde alınmalı.
çiftçinin köylünün traktörü
çiftçinin köylünün arabası af edersin eşegi
evi yatı katı kabinde çok önemli .genişliği.
bizde yani türkiyede tarlaya törenle gidiklir bunu herkes tüm firmalar bilmeli.....
haklısın abi kabin geniş olmalı o konudada bir numara td serisi ..... ilgi konusunda herkes aynı dertten müzdarip ben Bursa fuarında Kubota standında sıkıntıyı Galip Beye ileteceğim...

mustafa tdlerin kabinleri alçak adamın kafası nerdeyse tavana degecek.mesela benim erkuntun kabini td75 geniş ve yüksek.ama tümosanın yeni 81 serisinin kabinleride hepsinden geniş.

aksoylar link=topic=37354.msg443136#msg443136 date=1315848641' Alıntı:
mustafa tdlerin kabinleri alçak adamın kafası nerdeyse tavana degecek.mesela benim erkuntun kabini td75 geniş ve yüksek.ama tümosanın yeni 81 serisinin kabinleride hepsinden geniş.
aman abi 2 m2 yerde yatacaz koca kabini beğenmiyoz : ' (

Ynt: KUBOTA HAKKINDA MERAK ETTÄ°KLERÄ°NÄ°Z NELERDÄ°R ??

savaser link=topic=37354.msg439898#msg439898 date=1315035578' Alıntı:
M8540 kullanicisi abilerim ( birisi ceya023 nickli abim) , yolda yakiti nasil kacli kac numara pulluk kullaniyosunuz , 6. vites son gazda dijital hiz gostergesi kac km/h gosteriyor. kullandiginiz pullugu kacinci viteste cekiyor, kac tonluk bir romork uygun bir sekilde ceker(tahminim 10 ton)? simdiden tesekkurler...

mrb baya geç oldu cevabım uzun süredir maillere bakamıyordum.. öncelikle yolda yakıtı gayet iyi çifçeker olmasına ragmen ben memnunum .. römork 8-10 tonluk ideal olur.. ben çift römork takarak 12-15 ton arası sürekli yük atıyorum çok guvenli ve seri çekiyor.. rampa aşagı v.s. kesinlikle basma olmuyor 6. vitesle tüm rampalardan inebilirsiniz.. ayrıca yaglı römork freni tertibatıda mevcut özel bi römork yaptırılırsa yaglı frenli v.s. şahane olur 10 tonluk... Dijital gösterge en fazla düz yolda tam basınca 39 u gösterdi..tabi bu lastik ebatının degiştirilmesiyle hafızada çok yüksekte göstere bilir :D ama birgun taksi ile ölcecem yada gps le gercek hızla arasında fark varmı yokmu bilmiyorum ama daha hızlı gidiyor gibi bu hızdan.. henuz 200 saat civarında traktörüm..

Mustafa kardeş 1 haftadır trakklüpte kubotayı inceliyorum.hatta adapazarı bayiine gittim orda 85 40 vardı onu biraz kullandım. harika bir makine.merak ettiğim konu ağırlığı. katologta 70 40 ın ağırlığı 2500 kg yazıyordu. bu kg doğrumu ek ağırlıksız kg mı bilginiz varmı belki doğanbey1 biliyordur

ramiz balcıoğlu link=topic=37354.msg472236#msg472236 date=1321732680' Alıntı:
Mustafa kardeş 1 haftadır trakklüpte kubotayı inceliyorum.hatta adapazarı bayiine gittim orda 85 40 vardı onu biraz kullandım. harika bir makine.merak ettiğim konu ağırlığı. katologta 70 40 ın ağırlığı 2500 kg yazıyordu. bu kg doğrumu ek ağırlıksız kg mı bilginiz varmı belki doğanbey1 biliyordur
m8540 3300 kg ancak hiç kantara girmedik daha tam net bir şey diyemem ceya0023 yavuz bey ofise ekin sattı o bilir muhtemelen ancak size şunu söyleyim bu motor arkasındaki ekipmanı kuvvetle çekiyor tonajla değil yani ciğerli makina...ve çok atik

mustafagursacli link=topic=37354.msg472252#msg472252 date=1321733437' Alıntı:
m8540 3300 kg ancak hiç kantara girmedik daha tam net bir şey diyemem ceya0023 yavuz bey ofise ekin sattı o bilir muhtemelen ancak size şunu söyleyim bu motor arkasındaki ekipmanı kuvvetle çekiyor tonajla değil yani ciğerli makina...ve çok atik
abi ben kübota sitesinden http://kubota.biz.tr/ baktım m8540 la 9540 ın ağırlığı aynı gözüküyo doğrumu

mf_ford link=topic=37354.msg472271#msg472271 date=1321734841' Alıntı:
abi ben kübota sitesinden http://kubota.biz.tr/ baktım m8540 la 9540 ın ağırlığı aynı gözüküyo doğrumu
m8540 ile m9540 aynı kupaya sahip sadece arka ağırlıklar ve pompa farklı buda 100 kg ekstra m9540 ı ağır kılıyor

Kubota traktörleri emsallerinden en az olanında 500 kg kadar azdır buda ömrünü uzun ediyor bu makinaları alan miras bırakmak için alsın ........