KUBOTA TRAKTÖRLERDE PAHALI PARÇA FİYATI

Ynt: KUBOTA TRAKTÖRLERDE PAHALI PARÇA FİYATI

aksazli link=topic=57521.msg617646#msg617646 date=1343593747' Alıntı:
aynen 98 başak 43lük vardı bizim. bi devirdaim değişti. odakireç tutmuş bilyalar sarmış..hatırlamışken videosunu koyem buraya
şimdi zaman bazı firmalar için olmassa olmaz bir şey 13 senedir zaman zaman arza verdi vermedi değil ama sorunları çözüldü inşallah bu makinamızda onun kadar dayanırsa bize çok güzel yeter parça fiyatlarının hesaplı olması hepimize gerekli bir şey keşke garanti bitmeyen malda biraz iskonto bari olsa

kubotanın parcası ya servisinde var yada servisi getirtecek yani mecbur o servisinden alınacak baska bi yerde bulamazsın servis ne kadar derse mecbur kullanıcı verecek o parayı fakat yaygınlasmıs kullanıcısı cok alan markaların yerli veya yabancı yedek parcaları bir cok yerde var kim ucuz derse kullanıcı oradan alır rekabet ortamı sağlanmıs olur bence pahalı olmasının bir sebebi de bu

arkadaşlar hepinize yorumlarınız için teşekürler evet yerli traktörlere kimse kötü diyemez her yıl yerli markalar rakebet yapa diye daha iyi mal üretiyorlar ital motorlar da ilk başkarda güzeller ama servisler ve bayiler daha çok para kazanalar diye fiyatlar uçuk bazı arkadaşlarımız traktör firmaları kendilerinmiş gibi sert yorumlar yapıyorlar ama deymez başkasının malı için paylaşım sitesi iyi yada kötü yazalım bilgilerimiz artsın

yahya link=topic=57521.msg617778#msg617778 date=1343666632' Alıntı:
arkadaşlar hepinize yorumlarınız için teşekürler evet yerli traktörlere kimse kötü diyemez her yıl yerli markalar rakebet yapa diye daha iyi mal üretiyorlar ital motorlar da ilk başkarda güzeller ama servisler ve bayiler daha çok para kazanalar diye fiyatlar uçuk bazı arkadaşlarımız traktör firmaları kendilerinmiş gibi sert yorumlar yapıyorlar ama deymez başkasının malı için paylaşım sitesi iyi yada kötü yazalım bilgilerimiz artsın
ok-*-s alk-*s

95 yılında 54 c aldığımda ambra diye biryağ kullanıyorduk ve sadece servislerde bulunuyordu çok pahalıydı, daha sonra piyasada bollaştı ve ucuzladı, şimdide markasını söylemeyeceğim traktörümün hava filtresinin servisteki fiyatı 70 tl iken aynı filtreyi 35 tl ye başka bir yerden temin edebiliyorum. Durum bu kadar açık.

Kubota traktör sahipleri için asıl risk aslında parça fiyatlarının yüksek olmasından ziyade türkiye piyasasında yeterli satış rakamına ulaşılmamış oluşundan kaynaklanan olası bir pazardan çekilme olasılığıdır. Asıl o zaman kubota sahiplerinin kaderiyle başbaşa kalma tehlikesi vardır, çünkü bir parçanın pahalı oluşu, o parçayı bulamama durumundan daha iyidir.

imamoglu link=topic=57521.msg618080#msg618080 date=1343819528' Alıntı:
Kubota traktör sahipleri için asıl risk aslında parça fiyatlarının yüksek olmasından ziyade türkiye piyasasında yeterli satış rakamına ulaşılmamış oluşundan kaynaklanan olası bir pazardan çekilme olasılığıdır. Asıl o zaman kubota sahiplerinin kaderiyle başbaşa kalma tehlikesi vardır, çünkü bir parçanın pahalı oluşu, o parçayı bulamama durumundan daha iyidir.
5 yeni model daha getiren bir firma çekilecek olsa niye yeni modeller getirsin.Türkiyedeki en büyük bayisi olarak ilk bizim haberimiz olur böyle bir durumda ,o konuda herkezin içinde en ufak bir tereddüt olmasın oluşturulmasın.

alikinaci link=topic=57521.msg618083#msg618083 date=1343820274' Alıntı:
5 yeni model daha getiren bir firma çekilecek olsa niye yeni modeller getirsin.Türkiyedeki en büyük bayisi olarak ilk bizim haberimiz olur böyle bir durumda ,o konuda herkezin içinde en ufak bir tereddüt olmasın oluşturulmasın.
alikinacı bey. arkadaşın kubota pazardan çekilecek dememiş zaten. --- olası bir pazardan çekilme olasılığıdır.--- demiş.5 değil 10 yeni modelde getirse ne olur alım gücü olmadıktan satılmadıktan sonra..

aksazli link=topic=57521.msg618084#msg618084 date=1343820891' Alıntı:
alikinacı bey. arkadaşın kubota pazardan çekilecek dememiş zaten. --- olası bir pazardan çekilme olasılığıdır.--- demiş.5 değil 10 yeni modelde getirse ne olur alım gücü olmadıktan satılmadıktan sonra..
Dediğiniz gibi değerlendirirsek alım gücü olmadıktan sonra bütün firmalar için geçerli bir olasılık.

Ali Bey hatırlanacaktır, geçmişte bir japon traktör firması şu an kubotanın türkiyedeki tanınmışlığından ve mevcut satışlarından çok daha ileri noktadaydı, hatta Burdur ' da fabrika bile kurmuşlardı ve hatta o zaman karşısında ciddi anlamda 2 ya da 3 rakip ancak vardı, (fiat, massey, john deere, v.s) bu altyapı ve o zamanki olumlu koşullara rağmen ayakta kalamamış olması şu an kubota ya da benzeri marka traktör almayı düşünenleri endişelendiren en önemli etkendir. Fakat yazdıklarım yanlış anlaşılmasın ben bu olumsuzlukları kubota traktörlerin kalitesiyle ilişkilendirmiyorum, kullanmadığım bir traktörün teknik özellikleri ve kalitesi hakkında yorum yapmak elbette haddim değil.

imamoglu link=topic=57521.msg618158#msg618158 date=1343838592' Alıntı:
Ali Bey hatırlanacaktır, geçmişte bir japon traktör firması şu an kubotanın türkiyedeki tanınmışlığından ve mevcut satışlarından çok daha ileri noktadaydı, hatta Burdur ' da fabrika bile kurmuşlardı ve hatta o zaman karşısında ciddi anlamda 2 ya da 3 rakip ancak vardı, (fiat, massey, john deere, v.s) bu altyapı ve o zamanki olumlu koşullara rağmen ayakta kalamamış olması şu an kubota ya da benzeri marka traktör almayı düşünenleri endişelendiren en önemli etkendir. Fakat yazdıklarım yanlış anlaşılmasın ben bu olumsuzlukları kubota traktörlerin kalitesiyle ilişkilendirmiyorum, kullanmadığım bir traktörün teknik özellikleri ve kalitesi hakkında yorum yapmak elbette haddim değil.
elbetteki korku vermekte bugün bana güven veren tek marka var oda new holland ama kalite ve diğer tüm unsurları birleşirince kubota aralarından sıyrılıp çıkmakta söylediğiniz tüm şeyleri almadan önce soru olarak bizlerde kendimize sorduk ancak disb. firma marubeni Türkiye de çok büyük yatırımları olan ve dünyadada çok büyük bir şirket milli helikopter projesinin motoru marmaray ve doğalgaz gibi sektörlerde Türkiyede olması kalıcılığınıo göstergesi ve o japon malından kubotayı ayıran en büük fark bu işte

Ali SARAÇ link=topic=57521.msg617479#msg617479 date=1343515169' Alıntı:
Yaw yerlilerdede cozulmedimi cozulmuyo benim td110nun hidrolik kollari kisa bazi aletleri taktigimda tekere degiyor fabrika bizde bi hata yok dedi aletlerde problem var dedi cikti isin icinden 40 senelik aletlerimiz defoliymus haberimiz yokmus 38 janta gore degilmis bizim aletler 10 cm uzun yapsalar olmuyo bu sefer max kaldirma kuvveti dusuyo onuda yapamiyolar yani bi kolun kisa olmasi dolayli yonden traktorun butun ayarlarini degismesi anlamina geliyo turktraktor bu sorunu cozmuyo cozmekte istemiyo cozerse butun sattigi traktorleri geri cagirip bunu duzeltecek kisacasi ben yandim siz yanmayin nh td110dan uzak durun
td 110 u bizde aldık ya.hangi aletler uymuyor peki...

bizim 8540 m kubota genelde 1500 dönüme yakını tek işliyor bir insanda çakışma azmı olursa ve motoru yiğit olursa dönüm önemli değilde kubota türkiye pazarından çekilmez hergün dahada büyüyor ama yedek parçada fiyatları aşağı çekelim yoksa biz çifçilerede yazık firma bizi bayi ve servislere yönderiyorlar buda firmaya güvenimizi zedeliyor

yahya link=topic=57521.msg618548#msg618548 date=1343979709' Alıntı:
bizim 8540 m kubota genelde 1500 dönüme yakını tek işliyor bir insanda çakışma azmı olursa ve motoru yiğit olursa dönüm önemli değilde kubota türkiye pazarından çekilmez hergün dahada büyüyor ama yedek parçada fiyatları aşağı çekelim yoksa biz çifçilerede yazık firma bizi bayi ve servislere yönderiyorlar buda firmaya güvenimizi zedeliyor
abi new hollandın filterisini fabrika direkmi satıyor tabi parçacıya yönlendirecek ... ama fiyatlarda bir satandart olursa tabi güzel olur