Kuzu sezonu

IMG_20210205_183220.jpg
IMG_20210205_171240.jpg
IMG_20210205_182844.jpg
IMG_20210204_183024.jpg
IMG_20210207_085354.jpg
IMG_20210203_184241.jpg
IMG_20210126_170644.jpg

Bereketli olsun.Kaç tane koyun oldu ustam 😊🙏
16 koyun var bunların 7 tanesi ilkine kuzulamis toklu 10 tane dişi kuzu daha bırakıyom.
Yavaş yavaş çoğaliyolar.
Aslında coğalticam ama fabrikada çalışırken yerleri yapmak yiyeceğini hazırlamak zor oluyo kendimden ne kadar dişi olursa o kadar çoğaliyolar.

Ya birde bu koyun bölümünde neden çok fazla paylaşım yapılmıyor bol paylaşım bol bilgi istiyoruz
Birincisi forumda küçükbaş ile ilgili arkadaş az birde foruma video yüklemek biraz zahmetli aylak bir zaman bir kaç video yükleyebilirim ne merak ediyonuz nasıl hayvanlar görmek istiyonuz hastalık tedavileri fazla bilinmeyen detaylar ben bildiğimi mezara götürecek değilim hayvan az ama ne biliyorsam anlatirim

Birincisi forumda küçükbaş ile ilgili arkadaş az birde foruma video yüklemek biraz zahmetli aylak bir zaman bir kaç video yükleyebilirim ne merak ediyonuz nasıl hayvanlar görmek istiyonuz hastalık tedavileri fazla bilinmeyen detaylar ben bildiğimi mezara götürecek değilim hayvan az ama ne biliyorsam anlatirim
Anaç damızlık seçimini anlat abi neye dikkat edilmeli falan

Anaç damızlık seçimini anlat abi neye dikkat edilmeli falan
Ben koyun seçerken koyunun fazla iri olmamasına dikkat ediyom hayvanda kuzu yorgunluğu gözle görülür olan koyunları seçiyorum.
Meme yapısı çok sarkık koyunları almıyorum. Meme uçları küçük ve orantılı koyun birinci tercihim.
Irk hiç fark etmez karışık olamamasina dikkat ediyorum merinos ise merinos otlama beslenme alışkanlıkları bir birini tutması için.
Genelde sürüde sırıtan büyük iri koyunlar kuzu bakamayan yiyip yatmış koyunlardir ilk önce bunların tipine aldanmamak lazım.
Birde hayvan alırken yanımda onu alma bunu al deyecek kahve filozofu bulundurmamaya dikkat ediyom