Massey ferguson 165 Mi yoksa New holland TT55 mi ?

Ynt: Massey ferguson 165 Mi yoksa New holland TT55 mi ?

naıl_59 link=topic=19993.msg176767#msg176767 date=1241383403' Alıntı:
nie kı ne olur 33 sene komsumda war 29 sene olmus 480 tt de aynısı işte
Valla ben gordugumu soylerım aldıklarından 1.5 yıl sonra pıston kolu kırdı ıyıkı servıse yalakalık yaptılar oyle kurtuldular tam hatırlamıyorum ama 15 mılyarmı neydı ve ben bugune kadar bızım traktörün daha sorun cıkardıgını gormedım !!

müdürüm sen 65 liği değişme hiçbişeye.o 65 lik o 55 liği pulluk diye sürür tarladan tarlaya.bizim köyde bi akıllım 175 liği verdi yerine 55 aldı nh adamla konuşuyoruz ya bu gitmiyo diyo.a abey sen delimisin caaanım 75 liği ver 55 lik al çekmiyo de sona da.lastiklerdendir kardeşim.benim 75liğin de kabakladı iyice değişmesi gerekiyo.bi de ağırlık oldumu tekerleklerde anaaaaauuuu dadından yinmez şartolsun :D saygılar

hehe arkadaslar 17 mayıs da koydeydık ambarda ekın varmıs yuklemısler bu nh tt55 ben bizim evın onunde oturuyorum benım kuzen ıslık caldı gel dedı ekın goturelım neyse cıktık yola tamam bızım mf 165 lıkten cok hızlı gıdıyor :D bakıyorum bayırlara gelıyoruz 1 vıtese kadar dusuyo neyse devam edıyoruz en son bayırı cıkıyoruz bırazda dık ben baktım 1 vıtese dustu yıne baktım ustune 1 vıtesdede traktör tkanmaya basladı nerdeyse 30 gazdan 15 gaza kadar dustu neysekı bayır bıttı benım kuzen soyle gozunun kenarıyla bakıyo ben guluyorum kızardı felan koptum ama :D o tıkandıgı bayırda bızım traktör 2 vıtes hıc zorlanmadan cıkartıyordu :D

arkadaslar ben bırde sunu ogrenmek ıstıyorum mf 165 lıge hız dıslısı kaca takılır yanı bı nh tt55 kadar hızlı gıtmesını ıstıyorum kaca magal olur ?

kardeş 4 çeşit 165 lik var ülke bazında ispanyol 236 motor yani 68 hb gücünde ingiliz olanlar ve yarı fıransız alman 212 motor yani 64 hb almanlar ise 203 motor 60-64 hb dir yaklaşık.165 likler çok saglam ve güçlü traktörlerdir.onlar bir efsanedir.çok saglam ve uzun ömürlü motorları vardır.her güce ve yüke dayanırlar tabiki tt 55 ler bunların yanın da sadece adı traktör kalır.165-168 185-188 lik türk çiftçisinin hala unutulmaz efsanleridir.altın marka ve modellerdir.

teksaslı 54 sımdı bayır cıkıyoruz normal duz bayır bunun nesıne ıyı kullanacaksın traktör trakndıkca vıtes kuculltu geldı 1 vıtese son ayagını ama hıc cekmıyo gazdan traktör 30 gazdan 15 dustu sımdı sucu soforemı atacaz yanı ???

benbekirya link=topic=19993.msg180244#msg180244 date=1242667016' Alıntı:
arkadaslar ben bırde sunu ogrenmek ıstıyorum mf 165 lıge hız dıslısı kaca takılır yanı bı nh tt55 kadar hızlı gıtmesını ıstıyorum kaca magal olur ?
arkadaş hız dişlisi 3. vitese takılıyor.daha önceki konularda da yazmıştım.bende 76 model ispanyol 175 lik var.ben kendimi bildim bileli bi sıkıntı çeklmedik ne vitesten atma yaptı ne de başka bi sorun çıkardı.şu oluyor sadece 1-2-4-3 yapıyosun ve 2 den 4 e çektiğin zaman toplaması biraz zor oluyo.bi de 3 le çıkabileceğin yerleri 2 ile çıkmak zorunda kalıyosun direkman 2 ye çekiyosun.ben memnunum.hatta benim motorun dişlisi orta hız dişlisi.ford 3600 lere falan boş yetişemiyorum büyütmek istiyorum.saygılar mfci kardeşim

benbekirya şimdi benim yazdığımı iyi oku sen usta kullanıcı olabilirsin ama kullanamıyanlarda var sen gelir bayırın ortasında 2 den 1 e alırsan o motor yemez tabi nasıl yesin ama bayırın dibinden vur bakayım yiyeceği viteslen çıkarmı çıkmazmı o motor ölü bile olsa çıkar

valla o tıkanan motorun sahıbının ogluyla aynı sekılde kullanıyoruz ben bızım mf 165 lıkte 3 2 yapıyorum 2 de kalıyo zaten o 2 den 1 aldı cunkı yolda duzluk yok o bayırın o gırdıgımız yolda gırıyosun dırek bayır vuruyosun motoru 2 le vurdu 1 cektı tıkandı traktör