Massey ferguson 165 Mi yoksa New holland TT55 mi ?

Ynt: Massey ferguson 165 Mi yoksa New holland TT55 mi ?

wala onu bunu bilmem de bizm garajdan enter 444 dü 165 çıkaramamış,
480 1977 model yıkarı doğru bide çalıştırıodk :D
ama tt55 480 kadar ii midr bilmem!

Merhabalar,
Biz hem MF 165 hem 60-56 kullanıyoruz.
MF 4x4 olmadıktan sonra TT 55 ' , dinlemez arkadaşlar.

60-56 3 silindir.. MF 4 silindir... 5 HP fazlasi var MF ' nin.

Kesinlikle TT, TD, 60-56 bilmem ne dinlemez abi. Bi kere NH ' de ön plana çıkan konfor.. MF ' de güç ön planda..

dur ben şu tt 55 in ne olduğunu googlede bir öğrneyim ondan sonra cevap yazacam

adama bak birde utanmadan mf 165 le gelmiş el arabasını kıyaslıyo yav
arkadaşa soralım bakalım tt 55 şimdiye kadar kendinden dahabüyük hangi traktörü çekerken görrüntülemiş bi payaşsında görelim

Evett konuyu hortlatmıslarr 3 senelık konuydu sanırım :)) ama ben cevabımı buldum bu sene ekin ekerken bende mf kullanıcısıyım hiç kimse yanlış anlamasın ama tt55 çektiği mibzeri bizim mf 165 çekemez malasef :( tamam güç farkı olabilir mf güçlü olabilir ama arada teknoloji farkı var Nh nin yapılışı buna göre yapılmış mibzerle giderken kesiliyo ama patiye vurmuyodu bilhassa traktörün üstüne bindim ekin ekerken çak bayır bi tarla vardı patinaj çekmeden çıkarıyo :( bizim mf olsa direk patiye vurur ve çıkmaz Nh nin çıktığı yerlerden

benbekirya link=topic=19993.msg560921#msg560921 date=1331559493' Alıntı:
Evett konuyu hortlatmıslarr 3 senelık konuydu sanırım :)) ama ben cevabımı buldum bu sene ekin ekerken bende mf kullanıcısıyım hiç kimse yanlış anlamasın ama tt55 çektiği mibzeri bizim mf 165 çekemez malasef :( tamam güç farkı olabilir mf güçlü olabilir ama arada teknoloji farkı var Nh nin yapılışı buna göre yapılmış mibzerle giderken kesiliyo ama patiye vurmuyodu bilhassa traktörün üstüne bindim ekin ekerken çak bayır bi tarla vardı patinaj çekmeden çıkarıyo :( bizim mf olsa direk patiye vurur ve çıkmaz Nh nin çıktığı yerlerden

yanlış düşünüyom mf de ağırlık yokturudur ondan öyle pati filan yapar bir yerlerden ağırlık ayarlasan senin işi çözer

şerefli1 link=topic=19993.msg560927#msg560927 date=1331559693' Alıntı:
yanlış düşünüyom mf de ağırlık yokturudur ondan öyle pati filan yapar bir yerlerden ağırlık ayarlasan senin işi çözer
Benimki full ayırlık ya çeker ya koparır anca çamurda patinaj eder ağırlıklı massey ferguson.

benbekirya link=topic=19993.msg560921#msg560921 date=1331559493' Alıntı:
senin arka jantlarda ağırlık varmı ? kabin varmı her ikisinde de ?

tabiki arkalarda agırlık takılı ama kabın yok valla nh savunmak gıbı olmasın ama nh mfden ağır degıldır bence !!! agırlık bılgılerını bılen varmı aranızda ayrıca arkalara ağırlık yaptıktan sonra mf ye 10 ton koy yine alır götürür arkadaşlar zaten fark ettıysenız güç oranından mf zaten üstün ama yapı olsun teknoloji olsun nh üstün tabiki 1976 daki mühendislerin elindeki teknolojiyle 2011 yılındaki mühendislerin elindeki teknojide dağlar kadar fark var ee nh yi üreten mühendisler buna göre en başarılı olacak şekilde üretim yapmıslardır mesela bizim 165 lik uzun ama nh kısa nh ağırlık dengesini buna göre en verimli bi şekilde ayarlamıştır diye düşüyorum !!! Haa şunuda savunuyorum TT55 bizim 165 liğin arkasına bağla 165lik sürür götürür ama tarlada heleki mibzer gibi traktöre yük binmeyen 1.5 tonluk bi ağırlıkta durum ortada diyorum ...