nitro power 33 üst gübresi

Bizim koop ta 1000 TL diyor nitropower e, onuda katalım çakallar gurubuna.

Abi sizin Tkk fiyatını bilmiyor :)) 830 sattılar şimdi 850-870 bence çalışanlar İle biraz dalga geç ellilerde yoksa kasıtlı yüksek fiyat veriyorlar birde Tkk huyu
Ekin ve süper ekin gübresini bizde denedik 20.20 0 kadar etkili olmamıştı dapın 2000 tl olduğu sene mısır için geçen sene 3 15 25 kükürtlü Toros kullandık süperdi bu senede aynısını kullandık toz geldi hiç memnun kalmadık :))

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA
Yozgatlı kardeşim bitkiler azotu zaten çok büyük oranla nitrat formunda alır topraktan. yani sen hangi formda verirsen ver üre olsun şeker olsun toprakta nitrata dönüşür(toprak sıcaklığına bağlı olarak ve topraktaki organik madde miktarına bağlı) o yüzden benim görüşüm nitrata en hızlı dönüşebilecek bir formulasy0nla hazırlanmış bir gübre bu nitro 33. eski amonyum nitrat gübresi %16 nitrat azotu içerdiği için ani etkisi oluyordu bu gübre için belki bir iki hafta daha erken atılabilir diye düşünüyorum.

Bitkiler cogunun nitrat olarak aldiklari tamam AMA amonyum beslemenin avantajlsri fazla.kökbolgesindeki calismasindan oturu diger besin elem alinimini kolaylastirir.basf Dow skw gibi firmalar Bu amonyumdan nitrata donusu yavaslatan teknolojiler uzerine calisiyorlar.bu yuzden nitropowerin bizim gibi 7,2-7,7 ph larda guzel Gubre olabilir.ama dusuk ph da nasil olur.tartisilir orasi. Insanlar nitrat yerine nitropower atin demek dogru bir yaklasim degil bence

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA
Bitkiler cogunun nitrat olarak aldiklari tamam AMA amonyum beslemenin avantajlsri fazla.kökbolgesindeki calismasindan oturu diger besin elem alinimini kolaylastirir.basf Dow skw gibi firmalar Bu amonyumdan nitrata donusu yavaslatan teknolojiler uzerine calisiyorlar.bu yuzden nitropowerin bizim gibi 7,2-7,7 ph larda guzel Gubre olabilir.ama dusuk ph da nasil olur.tartisilir orasi. Insanlar nitrat yerine nitropower atin demek dogru bir yaklasim degil bence
size katılıyorum düşük ph lı topraklarda belki başarılı olmayabilir. yabancı firmalın üzerinde çalıştığı çiftçilere geç salınımlı dedikleri gübreleri kullanıyorum mesela compo firması novatec 32 gübresini mısırda kullandım. inhibitörlü veya dmpp teknolojisi falan var fakat buğdayda bu gübrelerden randıman alamadım ve 33 lük nitrat kullandım ekstradan. tabiki toprak yapısı ısısı ve organik madde miktarları bölgelere göre değiştiği için gübrelemede çok fark eder

amonyum formununda nasıl çalıştığını biliyorum ( rizosfer ph sının üzerinde etkisinden dolayı) hatırlatmaların için ve katkıların için gerçekten çok teşekkür ederim. türkiye topraklarını karadeniz bölgesi hariç ph problemi çok fazla ben nitro 33 deki kastım amonyum ve üre aynı anda verilebiliyor ayrıca kükürt var.

• Beğen
Tepkiler: aşkar
Kükürtün ph üzerine etkisi ne olur peki düsuk ph li topraklarda benim kaskettigim durum Bu .

başta sunu söyleyelim; toprağın tamponlama kapasitesi özelliği diye bir durum vardır. yani ne kadar kükürt verirsen ver verdiğin yıl diyelim ph düştü bir iki yıl sonra yavaşça yükselme eğilimine gittiği gözlemlenir. yani toprak önceki özelliğine geri döner. gelelim asıl konuya düüşk ph larda tarım kreci dediğimiz kireç uygulaması yapılan en yaygın yöntem. fakat bunda da aynı durum söz konusu zamanla düştüğünü görürüz zamanla

Merhaba arkadaslar,
28 ekim gibi bugdaylarimizi ektik fakat ckis olmadan kar yagdi. Gubre fiyatlari aldi basini gidiyor. Gubre alacagim ama cikislari gormeden almak mantikli mi? Cikislar ne zaman olur 2 defada gubreleme sansim olur mu? Gubreleme olarak ure ve nitropower kullunmak istiyorum. Tabana 20 kg dap kullandim. Konu ve gubreleme miktarlari hakkinda goruslerinizi bekliyorum.

Resimler ve ekler

• IMG-20170118-WA0000.jpg
    IMG-20170118-WA0000.jpg
    108.7 KB · Görüntüleme: 332
Merhaba arkadaslar,
28 ekim gibi bugdaylarimizi ektik fakat ckis olmadan kar yagdi. Gubre fiyatlari aldi basini gidiyor. Gubre alacagim ama cikislari gormeden almak mantikli mi? Cikislar ne zaman olur 2 defada gubreleme sansim olur mu? Gubreleme olarak ure ve nitropower kullunmak istiyorum. Tabana 20 kg dap kullandim. Konu ve gubreleme miktarlari hakkinda goruslerinizi bekliyorum.
Yağış durumuna göre ilk üre ve ikinci de de 26 can gübresi kullanabilirsiniz. artık serbest oluyor 26 lık. şayet nitro 33 kullanmak istiyorsan ki tavsiye ederim, üre yerine kullanın