Ot İlacı ve Yaprak Gübrelerini Aldık

Herkese hayırlı ramazanlar

Ot ilacı Corvette 5 lt - Ankara 135 TL

20.20.20 25 kg - Ankara Tarım Kredi 180 TL

Combi Plus 5 kg - 275 TL (Etrafımızda bulamadık internetten aldık.)

Dekara 20 lt su ile
Corvette 70 ml
20.20.20 300 gr
Combi plus 100 gr

Bu karışımı atacağız.

images (1).jpeg

images (2).jpeg

images (3).jpeg

• Beğen
Tepkiler: wolfclub
Hadi azotla fosfor neysede içindeki potasyum bu dönem için uygun değil.Potasyum kaynağı genel olarak potasyum klorür olduğu içinde uygun değil.Azot olarak bazı ürünler yüksek oranda nitrat ve amonyum azotu içeriyor üre azotu olması lazım.Bence bu dönem daha doğru tercihler yapılabilir
Hocam haklısınız ama etrafımda güvenilir bir markanın sadece üre azotu ve fosfordan oluşan bir gübresini bulamadım. Sizin tavsiyeniz nedir ot ilacının yanına üre azotu ve fosfor kaynağı için.

Hocam haklısınız ama etrafımda güvenilir bir markanın sadece üre azotu ve fosfordan oluşan bir gübresini bulamadım. Sizin tavsiyeniz nedir ot ilacının yanına üre azotu ve fosfor kaynağı için.
Sıradan üre+mikro elementte olabilirdi derdim sizi eleştirmek değil bir sonraki sezon için aklınızda bulunsun diye yazdım.20-20-20 dengeli aslında sanıldığı gibi azot,fosfor ve potasyumu eşit miktarda içeren bir ürün değil.1 kg 20-20-20 de 200 gram saf azot 87 kg saf fosfor ve 165 gram saf potasyum barındırır.Bu kadar düşük fosfor ve yüksek potasyum bu dönem için uygun değil.Dap az atıldıysa veya bitkide bariz fosfor noksanlığı olsaydı map verilebilirdi.20-20-20 18-18-18 15-30-15 10-52-10 vs bu formulasyonlarda genelde azot kaynağı olarak üre,amonyum sülfat fosfor kaynağı olarak map potasyum kaynağı olarak ise potasyum nitrat potasyum sülfat potasyum klorür kullanılır.Bu yüzden bu tip hazır formulasyonlar yerine kendi karışımızı hazırlayabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: 1011011