Özka Lastik

23.04.2009
14,006
24,003
35
Bilecik

Arkadaşlar 80 90 saat Anca olmuştur
Traktor 2 aydır yatıyor dün tasadüf farkettim
Aldım yere resim attım kabul etmiyor kullanıcı hatası diyor napaýim heran gümleycek gibi sanki

20230226_141352.jpg

Son düzenleme:
Bu fotodan net belli olmuyor, fotografa gore bir şeye takılmış yırtılmis gibi, kucuk taraf yarığa benziyor. Daha net çek hocam
Fotonun altına dogru bak kucuk kucuk yariklar devam ediyor çember komle kucuk yarıklar var biyere carpma vurma sözkonusu degil tek ben kullanıyorum
Ben biyere vursam gelip lastik kötülemem şuan traktordan uzaktayım yarın detaylı atarım

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Baya kötüymüş, geçmiş olsun. Muhtemelen üretim hatası. İlk başta fazla birşey gözükmüyordu, ancak yakınlaştırınca janta yakın küçük küçük çatlaklar da gözüküyor. Lastik hangi yıl üretimi? Üzerinde yazması lazım
Teşekkur ederim
Lastikleri alırken bayide lastik yok dedi
Sipariş vericez ön ödeme yapman lazim dedi
10 güne gelir dedi
Parayı yatırdık sabaha köye gelip taktı ama lastikler cok tozlu ve orumcekliydi ben nerde tarih yazıyor anlamam biyer gosterdi 2li bi rakam yazıyor dedi tarih 22 üretim yarın gidip detaylı bakıcam

Lastiklerin üretim tarihi dış lastik üzerindeki 4 rakamdan oluşur. ilk iki rakam lastiğin üretildiği haftayı, son iki rakam ise yılını verir.

Fotonun altına dogru bak kucuk kucuk yariklar devam ediyor çember komle kucuk yarıklar var biyere carpma vurma sözkonusu degil tek ben kullanıyorum
Ben biyere vursam gelip lastik kötülemem şuan traktordan uzaktayım yarın detaylı atarım
Yok benim için değil, bayii ye bu fotoyu attiysan diye dedim
, fakat dedigin gibi alta dogru ufak kılcal catlaklar belli oluyor.

Geçmiş olsun.
Tüketici olarak yasal haklarımız çok fazla. Fakat hakkını almak için uğraşmak ve emek vermek gerekiyor. Hatta bazen bu da yetmiyor.
Kanunda lastikle alakalı ayrı bir hüküm yoksa alınan üründe ilk altı ayda ortaya çıkan ayıp ürün alındığında varmış gibi değerlendirilir.
Bu süre dolmadıysa tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.
E-devlet üzerinden başvurun. Sürece göre bilirkişi vb. görevlendirilebilir.
Aleyhinize karar çıksa da maddi olarak bir kaybınız olmaz.
Ki kararlar genelde tüketici lehine çıkıyor.

Geçmiş olsun.
Tüketici olarak yasal haklarımız çok fazla. Fakat hakkını almak için uğraşmak ve emek vermek gerekiyor. Hatta bazen bu da yetmiyor.
Kanunda lastikle alakalı ayrı bir hüküm yoksa alınan üründe ilk altı ayda ortaya çıkan ayıp ürün alındığında varmış gibi değerlendirilir.
Bu süre dolmadıysa tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.
E-devlet üzerinden başvurun. Sürece göre bilirkişi vb. görevlendirilebilir.
Aleyhinize karar çıksa da maddi olarak bir kaybınız olmaz.
Ki kararlar genelde tüketici lehine çıkıyor.
Teşekkür ederim 8 ay civarı oldu
Cemal, geçmiş olsun.
Eğer patlakken, janta ezdirme olmadı ise.
Bu kullanıcı hatası olamaz,
Sana bunu yap desekte,yapamazsın.
Bu üretim hatası gibi,

Yıllar önce aynı şeyi lassada görmüştüm.
Fakat adamlar gelip sahip olmuşlardı.
Sağolasın abi
Lastik hic patlamadı biyere carpmada sözkonusu degil bayi hic oralı değil

Geçmiş olsun. Belki durmuş lastik olabilir. Bende traktöre alırken baya lastik araştırdıydım. Michelin vardı misal bayi 5 senelik dediydi. Almadım. Durdukça lastik şeyini kaybediyor. Eski lastikleri ucuz veriyorlar. Bazen ikinci el traktörlerde öyle değiştirip bayiler satıyor. Büyük ihtimalle ucuz kalma lastik takıyorlar. Alırken dikkat etmek lazım.

Geçmiş olsun. Belki durmuş lastik olabilir. Bende traktöre alırken baya lastik araştırdıydım. Michelin vardı misal bayi 5 senelik dediydi. Almadım. Durdukça lastik şeyini kaybediyor. Eski lastikleri ucuz veriyorlar. Bazen ikinci el traktörlerde öyle değiştirip bayiler satıyor. Büyük ihtimalle ucuz kalma lastik takıyorlar. Alırken dikkat etmek lazım.
Teşekkür ederim erkan bencede yatkın lastik yoksa durduk yere catlamaz

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
MF 240 ın arka lastikleri Petlas 22 yıllık kendi orjinali, Leyland'ın ki de en az 20 yıllık Lassa.Girip çıkmadıkları çamur kalmadı.İkisinde de böyle yırtılmalar yok.Sekiz yıl önemli bir ömür değil ve bahane olamaz.
Komşunun MF 285 ine TK den tavsiye üzerine iki ön lastik ÖZKA aldırmıştım.İki yıl geçmedi şeker gibi eriyip kabak oldu.200-300 saat yapmamıştır bile.Ben aldırttığım için mahçup oldum.O da Good year ile yeniledi.
Ben üç yıl önce 240 ın önlerine Petlas aldım , sorunsuz kullanıyorum.

Son düzenleme:
Dürüst esnaf bulmak zorlaştı abi geçenlerde bi abide bizim burda ilçede ne kadar esnaf varsa hepsi cambaz diyor para için bu kadar fırıldak olunmaz
Geçmiş olsun abi Allah kolaylık versin
Kardeşim burada esnafa anlattım,anlamadı. Tartıştım. Yahu benim malımı öldürme, beni kusturme. Ben aranırsam, sana kazandiririm, ben kaybedersem sende kaybedersin.Ben bırakırsam bu işi sen kime satacan malını, büyük çiftçi senden alır mı?sen kimle yapacaksın ticaretini?Karşımda müthiş bir ego ve ac gözlülük gördüm. Işte forumda gördük,eskişehirde 7000 olan CAN ı adanada 7500 den aşağı veren yok.Ya o mal burdan gidiyor oraya,orda esnaf kazanmıyor mu?Satamadigim bugdayi 5500 e verdim.Diyebilirsiniz satmasaydın. Kardeşim biz ureticiyiz, üretir malımızın para etmesini umarız.Ama düşenin dostu olmaz mış.
Şimdi hiçbiriyle bagliligim yok,param varsa en uygun kim fiyat verirse ordan nakit olarak yoksa kart çekerek ihtiyacı karşılıyoruz.Yine ama CAN gubre örneğinde oldugu gibi kartellesip taban fiyat veriyorlar.Yani cambaz lar yine gol atıyor bizim kaleye...
Yanlış anlamayın kendime diyorum,lan bir gün bırakacağım bu işleri...