Özka Lastik

Dün fabika ile gorüştükten sonra
Tekrar aldim yere geldim
Faturamı verirmisin fatura vermiyor
Sonra ben bu lastiklerin degişimini istiyorum dedim
Bana sen bunu 8 ay kullanışssın 3 bi tl üste alırım değişim yaparim dedi
Ben sikayette buluncam dedim git nere şikayet edersen et dedi
İlk tüketici hakem heyetine orası fatura olmadıgı icin savcılığa gonderdi
Savcılıga durumu anlattim faturamı da vermiyor diye
Karakola sikayet önce edecekmisiz
1 saat durumu anlattım elimde sadice banka dekontu ve lastik bedeli diye aciķlamada yazıyor
Sonrası şikayet dilekcesi mahkeme olucak ve bu 8 ay once alınmiş bi ürun 6 ay sonra hicbir hak talep edemicemizi söyledi
Mahkemede o itiraz eder ben buna o lastiği uygun verdim falan filan oyüzdün yine herzamanki gibi mağdur biz olduk
Siz siz olun en ufak alışveriste bile fatura gerekirse teslim fişinı alin bu benim arkadaş yok akraba bana yapmaz demeyin en az 30 40 yıllık bir esnaf bunu bize yapan
Kardeşim geçmiş olsun sonuç ne oldu. Lastikler değişti mi. Yoksa hala kullanıyor musunuz

Bende 15 gün önce aldım. 380/85r30 radyal agro 10 özka lastik. 2023 tarihli. Aldıktan sonra bir gün mibzerle Ekin ektim. 14 gündür yatıyor. Bugün traktörü yıkarken fark ettim. Hiçbir yere sürtme çarpma olmadı. Sanki çürümüş gibi Kabarma gibi açılmış. Parçalanıyor resmen. Aldığım yere söyledim. Pazartesi arıza birimine soralım dedi. İnşaallah ilgilenirler. Sizce ne yapmalıyım

Resimler ve ekler

• IMG_20231021_142644.jpg
    IMG_20231021_142644.jpg
    155.9 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20231021_142642.jpg
    IMG_20231021_142642.jpg
    161.2 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20231021_142539.jpg
    IMG_20231021_142539.jpg
    145.4 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20231021_142532.jpg
    IMG_20231021_142532.jpg
    140.9 KB · Görüntüleme: 43
Bende 15 gün önce aldım. 380/85r30 radyal agro 10 özka lastik. 2023 tarihli. Aldıktan sonra bir gün mibzerle Ekin ektim. 14 gündür yatıyor. Bugün traktörü yıkarken fark ettim. Hiçbir yere sürtme çarpma olmadı. Sanki çürümüş gibi Kabarma gibi açılmış. Parçalanıyor resmen. Aldığım yere söyledim. Pazartesi arıza birimine soralım dedi. İnşaallah ilgilenirler. Sizce ne yapmalıyım
Geçmiş olsun ben bi sonuça varamadım
Elimde fatura olmadığı için satan kişi 30 40 senedir devamlı alışveriş yaptımız yerdi oyüzden fatura önemsemedik

• Beğen
Tepkiler: Güçlü-18
Geçmiş olsun. Fiyatı sınırı aşmıyorsa sonuç alamazsanız Tüketici Hakem Heyetine gidin. En kolay kısa süren yolu. Hiç uğraşmayın. Suan fiyat sınırı sanırım 66.000 TL.

• Beğen
Tepkiler: Güçlü-18
Geçmiş olsun. Fiyatı sınırı aşmıyorsa sonuç alamazsanız Tüketici Hakem Heyetine gidin. En kolay kısa süren yolu. Hiç uğraşmayın. Suan fiyat sınırı sanırım 66.000 TL.
Teşekkür ederim. 22.000 tl ye aldım. Bugün aldığım yer fabrikanın arıza birimine bilgi geçti incelenecekmiş resimler. Sonuç çıkmazsa dediğiniz gibi Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım

Özka lastik yerli motora takılır benim yerlilerde hep özka kullanıyorum daha bir sıkıntısını görmedim gerçi 3 sene önce degistirmistim 10 sene kadar gittigi için belkide şuan üretimi kötü yapıp kötü malzeme kullanıyor olmaları olası yeni alinan özka lastiklerden almak isterseniz 2 kere düşünün

valla ben 6120m john deere e ince lastik taktım özka. yolda arabalarda tel kırıgı olur ya onun gibi sallıyor belli aralıklarla. nerede hata oldugunu da çözemedim hangi tekerde oldugunu yani..
ön 32" arka 46"

Teşekkür ederim. 22.000 tl ye aldım. Bugün aldığım yer fabrikanın arıza birimine bilgi geçti incelenecekmiş resimler. Sonuç çıkmazsa dediğiniz gibi Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım
Her aşamayı belgelendirmeye çalışın. Belge olmazsa bile yarışarak ekran görüntüsünü alın. Hakem heyetine belge olarak sunun.
Çok büyük ihtimalle lehinize sonuçlanacak.