Özka Lastik

Bence bu durumda yasal hakkınızı aramalısınız.
Lastiğin ne zaman üretildiği önemli değil. Elinizdeki fatura ile (yoksa talep edin, bu da olmazsa faturasız deneyin) tüketici hakem heyetine başvurun.
Çok büyük ihtimal haklı çıkacaksınız.
Ya yeni lastik verecekler ya parasını geri ödeyecekler.
Aklınıza takılan bir durum olursa özelden yazabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Ben 35 yaşindayim kendimi bildim bileli babam dahil hep o dukkandan alışveriş yapmış ama nasil oluyorda 8 yıllık depo malinı satacak kadar karaktersiz oluyor anlamadim fiyat olarak neredeyse piysasa uzeri aldik diyebilirim takmasi ona ait oldugu icin
Arka lastiklerde 2019 lassa takmiş yaziklar olsun boyle esnaflara ben bu adama guvendim garanti 3 yil dedi fatura bende dedi ama eski lastik fatura kesemez kezsede garanti 5 yil olmuş biteli şuanda fatura alamıyoruz banka dekontu cikardim ogun ibana atmistim ücreti yarin dekontla savciliğa basvurcam tuketici heyeti fatura istiyor

• Beğen
Ben 35 yaşindayim kendimi bildim bileli babam dahil hep o dukkandan alışveriş yapmış ama nasil oluyorda 8 yıllık depo malinı satacak kadar karaktersiz oluyor anlamadim fiyat olarak neredeyse piysasa uzeri aldik diyebilirim takmasi ona ait oldugu icin
Arka lastiklerde 2019 lassa takmiş yaziklar olsun boyle esnaflara ben bu adama guvendim garanti 3 yil dedi fatura bende dedi ama eski lastik fatura kesemez kezsede garanti 5 yil olmuş biteli şuanda fatura alamıyoruz banka dekontu cikardim ogun ibana atmistim ücreti yarin dekontla savciliğa basvurcam tuketici heyeti fatura istiyor
Cemal geçmiş olsun.
Satıcıyı Maliye'yede şikayet et faturasız mal sattığı için.

Malım üretim tarihi seni ilgilendirmez. Sana fatura edildiği (senin aldığın) tarih itibariyle 2 veya 3 yıl garanti vermek zorunda. Üretim yılı kaç olursa olsun.Garanti veremiyorsa sana ikinci el mal satmış oluyor.

Dekont ile tüketici hakem heyetine de başvur fatura kesmedigini malın hileli kusurlu olduğunu belirt.
Satıcı düşünsün. Ya sana yeni lastik getirir yada sürünsün. Fotoğrafları dekontu ekle hatta şahidin varsa onlarıda belirt.

Geçmiş olsun Cemal abi, biz de hazırda olmadığından lastikçimiz sağolsun araştırıp bir depodan bulmuştu, hem iki senelik olduğunu söylemişti hem de o zamanın nerdeyse yarı fiyatına vermişti. Esnaf var, bir de olmayasıca esnaf var. Konu başlığını değiştirip dükkanın satıcının adını yazsan daha iyi olur gibi sen bilirsin tabi. İş Özka'dan çıkmış artık

Dün fabika ile gorüştükten sonra
Tekrar aldim yere geldim
Faturamı verirmisin fatura vermiyor
Sonra ben bu lastiklerin degişimini istiyorum dedim
Bana sen bunu 8 ay kullanışssın 3 bi tl üste alırım değişim yaparim dedi
Ben sikayette buluncam dedim git nere şikayet edersen et dedi
İlk tüketici hakem heyetine orası fatura olmadıgı icin savcılığa gonderdi
Savcılıga durumu anlattim faturamı da vermiyor diye
Karakola sikayet önce edecekmisiz
1 saat durumu anlattım elimde sadice banka dekontu ve lastik bedeli diye aciķlamada yazıyor
Sonrası şikayet dilekcesi mahkeme olucak ve bu 8 ay once alınmiş bi ürun 6 ay sonra hicbir hak talep edemicemizi söyledi
Mahkemede o itiraz eder ben buna o lastiği uygun verdim falan filan oyüzdün yine herzamanki gibi mağdur biz olduk
Siz siz olun en ufak alışveriste bile fatura gerekirse teslim fişinı alin bu benim arkadaş yok akraba bana yapmaz demeyin en az 30 40 yıllık bir esnaf bunu bize yapan

Arkadaşlar 80 90 saat Anca olmuştur
Traktor 2 aydır yatıyor dün tasadüf farkettim
Aldım yere resim attım kabul etmiyor kullanıcı hatası diyor napaýim heran gümleycek gibi sanki

Ekli dosyayı görüntüle 74165
Cemal aynı sorun bendede var.2020 model 650 saat kullanımda bu tarz çatlak ve yarılmalar oldu.cuma günü dönecekler bakalım duruma göre burda paylaşacam

Dün fabika ile gorüştükten sonra
Tekrar aldim yere geldim
Faturamı verirmisin fatura vermiyor
Sonra ben bu lastiklerin degişimini istiyorum dedim
Bana sen bunu 8 ay kullanışssın 3 bi tl üste alırım değişim yaparim dedi
Ben sikayette buluncam dedim git nere şikayet edersen et dedi
İlk tüketici hakem heyetine orası fatura olmadıgı icin savcılığa gonderdi
Savcılıga durumu anlattim faturamı da vermiyor diye
Karakola sikayet önce edecekmisiz
1 saat durumu anlattım elimde sadice banka dekontu ve lastik bedeli diye aciķlamada yazıyor
Sonrası şikayet dilekcesi mahkeme olucak ve bu 8 ay once alınmiş bi ürun 6 ay sonra hicbir hak talep edemicemizi söyledi
Mahkemede o itiraz eder ben buna o lastiği uygun verdim falan filan oyüzdün yine herzamanki gibi mağdur biz olduk
Siz siz olun en ufak alışveriste bile fatura gerekirse teslim fişinı alin bu benim arkadaş yok akraba bana yapmaz demeyin en az 30 40 yıllık bir esnaf bunu bize yapan
Geçmiş olsun okuyunca aklıma geldi siz bilirsiniz geçen yıl uğurlu römork aldım 80bin ₺ ye kredili fatura falan vermediler senin faturayı bankaya gönderdik ödemen bitince bankadan alırsın dediler bende önemsemedim bankaya gönderdiği gerçek fatura mi ? Yoksa faturasız mal mı satmış bana ?

• Beğen
Geçmiş olsun okuyunca aklıma geldi siz bilirsiniz geçen yıl uğurlu römork aldım 80bin ₺ ye kredili fatura falan vermediler senin faturayı bankaya gönderdik ödemen bitince bankadan alırsın dediler bende önemsemedim bankaya gönderdiği gerçek fatura mi ? Yoksa faturasız mal mı satmış bana ?
Teşekkür ederim fatura olmadan banka kredi vermez keşke fotokobi falan alsaydınız aldığınız yerde kopyası vardır

• Beğen
2018 yılından beri özka agri10 radyal lastik kullaniyorum fiyatına göre gayet düzgün bir lastik .
Ben memnunum.
Kullandigim traktor 100hp nin üzerinde bir traktor yaptığı ise ve güce göre bu lastik bence kötü değil. Starmax veya petlas tan daha sağlam diye dusunuyorum.

• Beğen
2018 yılından beri özka agri10 radyal lastik kullaniyorum fiyatına göre gayet düzgün bir lastik .
Ben memnunum.
Kullandigim traktor 100hp nin üzerinde bir traktor yaptığı ise ve güce göre bu lastik bence kötü değil. Starmax veya petlas tan daha sağlam diye dusunuyorum.
Bendeki lastiği görsen ağlarsın bidaha bisiklete takmazsın

• Beğen

Bu lastigi satan yer yetkili bayii ise firmalar da yaptırım uygulamalı ve malının arkasında durmalı.
Zaten bizi hep dost bildiklerimiz vurmadı mi?
İnternet Siteleri neden bu kadar revaçta diyorlar ondan sonra 30 yıllık esnaf bunu yaparsa millet ne yapsın. Internetten alıp evde montaj a mahkum.

• Beğen
2015 yılinda özka ön çeker lastik aldım 500 saatte lastik bitti parça parca kat attı sonra starmax aldım baya kullandım aldim yere kesinlikle özka olmasın dedim oda kasti yapar gibi 8 yıllik depo malı lastik takmış özka pişmanlıktır
Cemal lastikler garantiden değişti.Bayiye gelmiş gidip taktıracağım.Bende ümitli değildim ama değişim yaptılar