Pas ilacı atımı.

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

Arkadaşlar arpalarda hafiften pas başladı..Opera max pas ilacı aldım.Geçen sene input kullanmıştım yarını gördüm.Bu sene input çok pahalı geldi.Opera maxda karar kıldık.Şimdi sormak istedğim opramaxla amino asit ve yaprak gübrelerni aynı anda atsak ilacın etkisinde bir oynama olurmu.Atan oldumu böyle bir karışım, yararını gören oldumu.Fikirlernizi bekliyorum.

Not:Yaprak gübresi olarak geçen sene inputla beraber kullandığım çinko sülfat potasyum nitrat magnezyum sülfat

çinko sülfat dekara 100 gr

potas dekara 100 gr

magnezyum dekara 50 gr geçen sen inputla beraber bu şekilde atmıştım.Opara max ile atımda bir zarar olurmu sizce..

• Beğen
Tepkiler: fiko71
Trakkulup Trakya buluşmasında bayer yetkilisi input u kök boğaz ilacı medison u pas ilacı olarak tanıttı
fd66afa3fd24aec18457d556165f06eb.jpg

Bu zamanda pas olmaz septoryadır o input la opera max arasında fiyat farkı çok azdır kök curuklugunu de halledersin input la pahalı geliyorsa daha uygun fiyata işini görcek ilaçlar var opera max septorya yı çözer ama bayrak yaprağı zamanında pas ve septorya için kullanılmalı.

Arpalarda geçen seneki pas var.Yapraklarda siyah lekeler.Arpa yaprak pası olarak geçiyor.6 sıralı arpada sürekli oluyor.Bu soun genelde arpa üzeri,ne arpa ekilen kıraç yerde oluyor.Mısır ekipte sonrasında arpa ektiğim yerlerde pas yok.

• Beğen
Tepkiler: Alexander

Bu arada konu sapıyor beni öğrenmek istedğim konuda yazdıüım yaprak gübresi ve amino asitle opera max pas ilacını kullanırsam pas ilacında bir sorun olurmu.Bu konu hakkında yorumlarınız bekliyorum.

Bu arada konu sapıyor beni öğrenmek istedğim konuda yazdıüım yaprak gübresi ve amino asitle opera max pas ilacını kullanırsam pas ilacında bir sorun olurmu.Bu konu hakkında yorumlarınız bekliyorum.

Operamax ı defalarca benzer karışımlar ile kullandım. Hiçbir sıkıntısı olmaz. Diğer yandan arpadaki bahsettiğin hastalığa yaprak kara leke hastalığı deniyor. Arpaya mahsustur. 450 gr Prohocloroz etken maddeli mantar ilaçlarını bu kadar erken başlamışsa en az iki defa kullanmak durumundasın. Bunlar bayilerde ucuz pas ilaçları kategorsinde bulunur. Unutma her biri farklı etken maddeler içerir senin arayacağın 450 gr prohocloroz etkili olacak Miktarı denk getirememe ihtimaline binaen bir 10 gr arttırarak atabilirsin İlk arpa ektiğim yıl başımıza gelmişti. Biz kaliteli standart pas ilaçları ile uygulama yapıyorduk. Bir mühendisin uyarısı üzerine ve kısmen zarar gördükten sonra tecrübe ettik.

Operamax ı defalarca benzer karışımlar ile kullandım. Hiçbir sıkıntısı olmaz. Diğer yandan arpadaki bahsettiğin hastalığa yaprak kara leke hastalığı deniyor. Arpaya mahsustur. 450 gr Prohocloroz etken maddeli mantar ilaçlarını bu kadar erken başlamışsa en az iki defa kullanmak durumundasın. Bunlar bayilerde ucuz pas ilaçları kategorsinde bulunur. Unutma her biri farklı etken maddeler içerir senin arayacağın 450 gr prohocloroz etkili olacak Miktarı denk getirememe ihtimaline binaen bir 10 gr arttırarak atabilirsin İlk arpa ektiğim yıl başımıza gelmişti. Biz kaliteli standart pas ilaçları ile uygulama yapıyorduk. Bir mühendisin uyarısı üzerine ve kısmen zarar gördükten sonra tecrübe ettik.
Opara max bu oasta etkili ddeğilmi? Ruhsatında arpa yaprak lekesi olarak geçiyor..

Ya geçens ene input ile baraber bu karıımı kullanmıştım.Bilmediğim bir ilaç bir sıkıntı olursa diye çekiniyorum.Şimdi

150 gr opra max

100 gr potasyum nitrat

100 gr çinko sülfat

50 gr magnezyum sülfat

100 gr gübretaş amino asit

bu karışımın bir zararı olmazmı diyosun..

Hatta burayada yazayım atanlar illaki vardır..

150 gr opra max

100 gr potasyum nitrat

100 gr çinko sülfat

50 gr magnezyum sülfat

bu karışımın bir zararı yada ilacın etkisine azalma gibi problem olurmu?

Geçen sene bu karışım BAYER input ile atıldı hiç bir zararı olmadı aksine çok faydasını gördüm.

trakkulup.net

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA
Ben de tarım kredi ürünleri kullanıyorum bazen 7-8 kadar mikro element vs operamax ile kullandım. Hiçbir sorun çıkmadı ... Diğer yandan opera max yüksek maliyetli bir ilaç bu sebeple 450 gr prohocloraz içeren ilaç atmanı söyledim yaklaşık dekar maliyetleri 3-4 TL dir

Ya geçens ene input ile baraber bu karıımı kullanmıştım.Bilmediğim bir ilaç bir sıkıntı olursa diye çekiniyorum.Şimdi

150 gr opra max

100 gr potasyum nitrat

100 gr çinko sülfat

50 gr magnezyum sülfat

bu karışımın bir zararı olmazmı diyosun..

Geç oldu ama benimde hemen kullanımım aynı şekilde oluyor her yıl

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ