PULLUKTA TRAKTORUNZ KAC L MAZOT YAKIYOR?

BENIM 90.80 1,700 GR FLAN YAKIYO 4 LÜ PULLUKTA YA SIZIN TRAKTORLERINIZ?

• Kullanılan toplam oy
    65
Ynt: PULLUKTA TRAKTORUNZ KAC L MAZOT YAKIYOR?

köylü link=topic=5725.msg136284#msg136284 date=1232108143' Alıntı:
288G TEK ÇEKER.12 İNÇLİK 4 LÜ ALPLER MARKA FAZLA EGİMİ OLMAYAN BİR TARLADA NORNAL SÜRÜMDE 2 LİTRNİN ALTINA DÜŞMÜYOR.GAZ VERSEM 2,5 LİTREYİDE YAKAR.SİZLER NE SÖYLÜYORSUNUZ.BİRÇOK TRAKTÖRÜN NE YAKTIĞINI ÇOK İYİ BİLİYORUM DÜZ OVADA KUM TARLADA TARIM YAPMIYORUZ.ERKUNT TRAKTÖRÜM VAR 80 4X4 5 Lİ 14 İNÇLİK ALPLER AYDI PULLUKLA 1.2 LİTRE 1600 DEVİR DE 4 LÜ 16 İNÇLIKLE DE AYNI ANCAK 14 İNÇ 4 LÜ ALPLER KALIN MALZEME İLE 1 LİTREYİ GEÇMİYOR.MAYIS AYIN DA ALDIM ERKUNTU LÜKSÜ TÜM KULLANDIGIM MAZOTU VE İŞLEDİĞİM TÜM TARLA İŞLEMLERİNİ MOTOR AÇMA TURLARINI İLAÇLAMA YOL GELİŞ GİDİŞ HEPSİ DAHİL HESABLASIM.BU BİLGİ YOZGAT VE KIRŞEHİRDE BAZI ARKADAŞLAR ŞAHİT OLDU.ALDIĞIM MAZOT FATURALI BİR YERDEN ALIYORUZ ANLAŞMA GEREGİ POMPA YA BİRŞEY OLURSA AKARYAKIT ALDIĞIM FİRMA SORUMLU.İKİ TRAKTÖRÜM VAR.288G VE SERVET 80 LÜKS 4X4 SERVET İKİNCİ SERVET OLDU DİĞERİ 2006 İDİ KABİNSİZDİ YENİ LÜKS LE TAKASETTİM.DETAYLI BİLGİYİ BVELEGEYİ BULUNCA GÖNDERECEGİM.
bızde cok ıy
köylü link=topic=5725.msg136284#msg136284 date=1232108143' Alıntı:
288G TEK ÇEKER.12 İNÇLİK 4 LÜ ALPLER MARKA FAZLA EGİMİ OLMAYAN BİR TARLADA NORNAL SÜRÜMDE 2 LİTRNİN ALTINA DÜŞMÜYOR.GAZ VERSEM 2,5 LİTREYİDE YAKAR.SİZLER NE SÖYLÜYORSUNUZ.BİRÇOK TRAKTÖRÜN NE YAKTIĞINI ÇOK İYİ BİLİYORUM DÜZ OVADA KUM TARLADA TARIM YAPMIYORUZ.ERKUNT TRAKTÖRÜM VAR 80 4X4 5 Lİ 14 İNÇLİK ALPLER AYDI PULLUKLA 1.2 LİTRE 1600 DEVİR DE 4 LÜ 16 İNÇLIKLE DE AYNI ANCAK 14 İNÇ 4 LÜ ALPLER KALIN MALZEME İLE 1 LİTREYİ GEÇMİYOR.MAYIS AYIN DA ALDIM ERKUNTU LÜKSÜ TÜM KULLANDIGIM MAZOTU VE İŞLEDİĞİM TÜM TARLA İŞLEMLERİNİ MOTOR AÇMA TURLARINI İLAÇLAMA YOL GELİŞ GİDİŞ HEPSİ DAHİL HESABLASIM.BU BİLGİ YOZGAT VE KIRŞEHİRDE BAZI ARKADAŞLAR ŞAHİT OLDU.ALDIĞIM MAZOT FATURALI BİR YERDEN ALIYORUZ ANLAŞMA GEREGİ POMPA YA BİRŞEY OLURSA AKARYAKIT ALDIĞIM FİRMA SORUMLU.İKİ TRAKTÖRÜM VAR.288G VE SERVET 80 LÜKS 4X4 SERVET İKİNCİ SERVET OLDU DİĞERİ 2006 İDİ KABİNSİZDİ YENİ LÜKS LE TAKASETTİM.DETAYLI BİLGİYİ BVELEGEYİ BULUNCA GÖNDERECEGİM.
erkunt larda ne motoru var gold motoru degılmı erkunt az yakıyorda goldlar cokmu yakıyor yakıtta erkunttan fazla yakmaz

yiğen td 95 dt var bende 2500 metrekare de 4,5 litre yakıyor 4 lü dönerli 14 lü ile 35 santimetre sürmek şartı ile 1, 2 litre yakan traktör herhelde portakal soyuyordur.(yani yüzünü sıyırıyordur). ben ona nadas demem

rafet link=topic=5725.msg148488#msg148488 date=1233647691' Alıntı:
yiğen td 95 dt var bende 2500 metrekare de 4,5 litre yakıyor 4 lü dönerli 14 lü ile 35 santimetre sürmek şartı ile 1, 2 litre yakan traktör herhelde portakal soyuyordur.(yani yüzünü sıyırıyordur). ben ona nadas demem

doğru söze ne denir !

şunu bilmenizde yarar var.eski teknolojilerde motor büyüklügü ve tor ku baz alınıyordu.şanzuman önemli degildi.6-8 dişli bir sistem
işi görüyordu.mf lerdeki gibi ama motorun dışında gücü ilk kez tümüsan denedi 82-80 gi falan deyimler motor ve şanzuman gücünü ortaya attı.başarılı oldu.ayını motor aynı güç ama tümosan şanzuman farkıyla hep güçlü oldu.şimdi bunu erkunt denedi ve çok başarılı oldu.şanzumanda nekadar dişli ve güç aktarma dişlileri fazla olursa motora okadar az yük biner.zf şanzuman agır iş şanzumanı motorun gol olması veya perkın olması hiç önemli degil.elimde iki adet 3 silindirli motor var uzel 288G tek çeker 83 hb diğeri 74 hb erkunt servet normalde 288g güçlü olması gerekir.ama tam tersi tek çekerde ön den vuruşturdum 1 vites te agır devirde servet güçlü geld. arkadan çekiştirdim yine servet güçlü arasında çok fark ikiside benim malım isteyerek severek aldım.rolantide servete her yükü dene bogulma ve duman yok.ama mf288g de az sonra stop ediyor.yakıt konusunda aynen durm bu motor az güç harcıyor yakıt düşüyor.uzel de en ufak şeyde badinaj ama uzel de ayak işlerinde çok pratik.çünkü şanzumanda dişli az alış veriş çok kolay bu yüzden.gerisini sizler çözersiniz.

köylü link=topic=5725.msg149466#msg149466 date=1233772856' Alıntı:
şunu bilmenizde yarar var.eski teknolojilerde motor büyüklügü ve tor ku baz alınıyordu.şanzuman önemli degildi.6-8 dişli bir sistem
işi görüyordu.mf lerdeki gibi ama motorun dışında gücü ilk kez tümüsan denedi 82-80 gi falan deyimler motor ve şanzuman gücünü ortaya attı.başarılı oldu.ayını motor aynı güç ama tümosan şanzuman farkıyla hep güçlü oldu.şimdi bunu erkunt denedi ve çok başarılı oldu.şanzumanda nekadar dişli ve güç aktarma dişlileri fazla olursa motora okadar az yük biner.zf şanzuman agır iş şanzumanı motorun gol olması veya perkın olması hiç önemli degil.elimde iki adet 3 silindirli motor var uzel 288G tek çeker 83 hb diğeri 74 hb erkunt servet normalde 288g güçlü olması gerekir.ama tam tersi tek çekerde ön den vuruşturdum 1 vites te agır devirde servet güçlü geld. arkadan çekiştirdim yine servet güçlü arasında çok fark ikiside benim malım isteyerek severek aldım.rolantide servete her yükü dene bogulma ve duman yok.ama mf288g de az sonra stop ediyor.yakıt konusunda aynen durm bu motor az güç harcıyor yakıt düşüyor.uzel de en ufak şeyde badinaj ama uzel de ayak işlerinde çok pratik.çünkü şanzumanda dişli az alış veriş çok kolay bu yüzden.gerisini sizler çözersiniz.
ya kardes ıkısıde senın matorun ama erkunt 80 i cok cektı 288 g cok duyduk bunu yanı cogu kısı bılır bunu

kofalcalimuhammet link=topic=5725.msg62158#msg62158 date=1217783215' Alıntı:
büyük konusma tümosanı kullanan bilir
evet sana katılıyorm bizim köyde landini var powerfarm 75 4x4 2006 model benim traktörde tümosan 75-80 4x4 2008 model benim motor onu elledi geçti çiftte falan çok önü kalkıyo dandininin :) :)

valla bizim steyrla 13 dnm yere git gel dahil:bi 21li aysan tam oturtarak çektik hatta aysan topladı+2-3 kere tırmık çektik 62 liralık mazot yaktı bilmiyorum adamlar koca motorlara new hollandlarala nasıl 1 litre yaktırıyor ben anlamıyorun

gecen yıl kurakta (sert olduğu zaman)landini 8860 3lü 18 no pullukla 40 50 cm arası sürerken 2.2 l yaktı
ama tarla düzdü başka tarlada 2.8 3 ü bulduğu oldu daha az yakan da yok tu o yaz td 85 3.5 4 civarı tümosan 82.80 3 3.5 civarı erkunt 80 3.5 4 civarı

erkuntu nekadar zorlarsan zorla ne kadar sert olursa olsun.1.5 litreyi geçecegini sanmıyorum.çünkü kuru ve sert tarlada anız sürdüm ama 5li 14 lü alpler aydın pullukla tarla rampydı biçere elverişli olsun diye yan sürdüm.ama 2 litreye hiç gelmedi. bu gerçek en ufak bir katma ve karma yok.belki erkunt olarak eksiklikler olabilir.bu çok yakıyor anlamına gelmemeli.çünkü kullnıyorum.çok yakmasına bir neden yok vites seçenekleri çok.1400-1800 devir aralığında yakıt ideal.bende şimdilik sorun yok.kim ne düşünür bilemem.

olabilir ama toprak yapısındanda kaynaklanabilir çünkü bizim trakyada kumsal yerde var kepir yerde var valla bizim bi üst tarla komşumuzda jd 6220 var motora 3lü 14 no pulluk takmış yazın sürerken 5 litreyi geçmiş adam tarladan kaçtı..tabi o kullanmayı bilmiyordur ayrı mesele.dediğim gibi kumsal yerde az yakar kepir yerde çok yakar ben kimseyi dinlemem

Arkdaşlar bende 2004 ylında tek çeker ' Hema ' (5875) vardı yakıt deposu 52lt 4 ' lü 12 inç yarı otomatik turan pullukla 50-55 dönüm yer sürüyodu. Artık dökümanınıda siz çıkarın dönüme ne yakıosa...Şimdi phontom 3.085D var alpler düz 5.li 13 inç pullukla arazi koşularına göre değişiyo 70-80 dönm yer sürüyorum. Toprak dokuları bizim burda oldukça sert ve engebeli olmasına rameN.

mf diğer traktörlere göre çütte daha fazla yakıyo bunun nedeninide herkes çok iiyi bilir çünkü çok fazla patinaj eder. hema 5875 75 hp lik bi traktör 4 lü pullukta 1,5 litreyi bulmuyor