Ramata Arpada son durum

Bunlar da benim ramatalar dan görüntüler 19 ekim de ekildi taban gübresi bitti artık bugün nasip.olurka kar üzerine 10 kg üre atılacak resimlerini tekrar paylasirim
20200206_181111.jpg
20200206_181058.jpg
20200206_181055.jpg

Maşallah bereketli olsun abi . Tkk ye üye olmak için ne yapmam gerek?
Müracaat etmen gerekir.Uzerine ait az yada çok tarla tapusu ve beraberinde hayvanlarında varsa bunlarla beraber kiralık tuttuğun araziler varsa.
Hayvancılık|,arıcılık yapıyorsan.çks kaydı olmak şartı ile üye olabilirsiniz.
Bu konuda internet sitesinde ulaşabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
Faizli işe girmek günah değil mi üstad
Doğrusu bizim köyde hiç mi hiç üye olan olmadı nedir bunun olayı? Faizi mi var içeriği hakkında bilgim yok. Lâkin eğer faizli birşeyse Allah korusun ams devletin vatandaşına hele ki devlet varlığını daim ettirecek bir sektöre faizli kredi vermesi haramın en büyüğüdür. Yeryüzünde köylüsünü (üretinini) bataklığa koyan bir devlet varmıdır!

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
Müracaat etmen gerekir.Uzerine ait az yada çok tarla tapusu ve beraberinde hayvanlarında varsa bunlarla beraber kiralık tuttuğun araziler varsa.
Hayvancılık|,arıcılık yapıyorsan.çks kaydı olmak şartı ile üye olabilirsiniz.
Bu konuda internet sitesinde ulaşabilirsiniz.
Mehmet bey merk ettim arı kovan başına kaç tl destek veriliyor.
selam.

Maşallah bereketli olsun abi . Tkk ye üye olmak için ne yapmam gerek?
Faiz oranları dedikleri gibi değil katkı payı adı üzerinde fahiş faiz uyguluyorlar üye olmani kesinlikle tavsiye etmem biz öyle bir hata yaptık işin içinden çıkamıyoruz başkalarının başı yanmasın bari

Faiz oranları dedikleri gibi değil katkı payı adı üzerinde fahiş faiz uyguluyorlar üye olmani kesinlikle tavsiye etmem biz öyle bir hata yaptık işin içinden çıkamıyoruz başkalarının başı yanmasın bari
Gecen yil %35 faiz uyguladilar 100binliraya 135 binlira faiz odedim keske tefeciden para alsaydim tefeci 100binliraya 140 binlira istiyor para elinde oldumu alirken kazanirdim en azindan

Geçen yıl Tkk herkesi mahvetti. 50 bini 70 bin ödedim ben de.

Çokça şikayet var bu yıl fiyatları da faiz oranlarını da düzenlediler görünüşte bakalım inşallah geçen yılki gibi olmaz. Bi de şeffaf değiller. Erken de ödeme yapsan yine yıllık faizi en başında yekün tutara ekliyorlar. 6. ayda ödeyim de faiz işlemesin diye düşünseniz de yıllık faizi çoktan eklemiş faturaya 1 ay sonra da 1 yıl sonra da aynı faizi alıyor. Sorsan %18-20 faiz çalıştırdık diyorlar ama ilave kestikleri masraflara bindiriyorlar %40ı buldu nerdeyse Ekim zamanında aldıklarımız..

Üreticiye %10-15 üzeri faizle borç verirsen o adam faize çalışır para kazanamaz. Bu yıl inşallah tüm çiftçiler için farklı olur faizlerin düşük olduğu ekonomide üretici para kazanır, hakkımızda hayırlısı.

Ramata (30kg/d) - Novadsadski (20kg/d)
Ekim tarihi : 15 Ekim
Hedef verim : 1200kg/dekar
Gübre : Tabana 20-25kg civarı DAP + mibzerin ayarsızlığı yüzünden 20kg yüze fırfırla DAP + 30kg yüze Üre + Ot ilacı ile beraber çinko ve üre

Kardeşlenme sonuna doğru ramata daha iyi gelişti. Nova arpa yaprak yanıklığı hastalığına erken dönemde yakalandı ve ilaçlamayı 1 ay önce yaptığımdan yaptakların daralması ve gelişmenin durması söz konusu oldu. Nova ekeceklere tavsiyemdir fungusitleri belirtileri gördüğünüzde atın. Ramatada mantardan etkilendi ama ne kadarda geç kalsak o toparladı
20200401_105700.jpg

Ramata (30kg/d) - Novadsadski (20kg/d)
Ekim tarihi : 15 Ekim
Hedef verim : 1200kg/dekar
Gübre : Tabana 20-25kg civarı DAP + mibzerin ayarsızlığı yüzünden 20kg yüze fırfırla DAP + 30kg yüze Üre + Ot ilacı ile beraber çinko ve üre

Kardeşlenme sonuna doğru ramata daha iyi gelişti. Nova arpa yaprak yanıklığı hastalığına erken dönemde yakalandı ve ilaçlamayı 1 ay önce yaptığımdan yaptakların daralması ve gelişmenin durması söz konusu oldu. Nova ekeceklere tavsiyemdir fungusitleri belirtileri gördüğünüzde atın. Ramatada mantardan etkilendi ama ne kadarda geç kalsak o toparladı Ekli dosyayı görüntüle 46565
Ramata yaprak leke hastalığında çözümü amistar tiro.Vardı yok etti.Ramata verimi güzel ama son dönemde nitrat şart.6 sıralı oldğu için taneler cılız kalıyoe gübre az olunca.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68