Simental Avusturya - Almanya listesi ve boğaların özellikleri

Sayın uzman arkadaşlar simental boğalar içinde süt yağı oranı en yüksek olan hangisidir, biz sutumuzu evlere beş litrelik bidonlarla satıyoruz o yüzden müşteri sütün kaymagina dikkat ediyor. Aslında kaba yem ağırlıklı olarak besliyoruz kesif yemi yasam payi kadar veriyoruz ama boyle boga varsa o bogayi kullanmak istiyoruz. Tesekkur ederim.

• Beğen
Tepkiler: demirciler_14
Sayın uzman arkadaşlar simental boğalar içinde süt yağı oranı en yüksek olan hangisidir, biz sutumuzu evlere beş litrelik bidonlarla satıyoruz o yüzden müşteri sütün kaymagina dikkat ediyor. Aslında kaba yem ağırlıklı olarak besliyoruz kesif yemi yasam payi kadar veriyoruz ama boyle boga varsa o bogayi kullanmak istiyoruz. Tesekkur ederim.
Öğrenirsen bana da haber ver.

Sütçü Simental listesinde en yüksek süt yağı verimine göre sıraladığımızda normal olarak süt verimi çok çok düşük olanlar veya çok fazla eksi yönü olanlar listenin üstlerinde yer alıyor.
Bu bizi doğru bir sonuca vardırmayacağı için ben dünya listesinde genel puanı 110'un üzerinde olupta, en çok yağ oranına göre bir sıralama yaptım.
Aşağıdaki liste Aralık 2016 tarihli genel puanı 110 üzerinde olanların yukarıdan aşağıya doğru genetik olarak en çok yağ verimli boğaların listesidir.
Bunların hangileri Türkiye piyasasında var hangileri yok bakmak lazım. En pratik yolu çalıştığınız veterinerlere bu listenin mümkün olan en üstteki boğayı getirtmek olacaktır.
Kolay gelsin.

6821eb5a9a1156439bbaf8cd86b42c15.png

6b6c9e2cd6d05a550c3e23216ced01e6.png

• Beğen
Tepkiler: Sakvarit
Benim inege babamlar genovetin mondlite bogasının spermasını koydurmus dişi buzagı etti inek yapsam ilerde o buzagıyı sütü nasıl olur simental melezindana anası jersey simental melezi

Benim inege babamlar genovetin mondlite bogasının spermasını koydurmus dişi buzagı etti inek yapsam ilerde o buzagıyı sütü nasıl olur simental melezindana anası jersey simental melezi

Mondlicht birçok zayıf yönü olan bir boğa ama süt verimi çok iyi.
Doğurganlık ve ayak yapısı çok problemli.
Diğer özellikleri normal ama süt verimi çok iyi.

Merhabalar benim 120 baş sagmal süt ciftligim var cinsi holstain Almanya'dan geldi süt yağını ve sütün kuru maddesini melezleme yaparak artırmak istiyorum simmental
Jersey
Norveç kırmızısı
Montofon
Bu cümleden sizce hangisi Norveç kırmızısı araştırıyorum Deneyimleri ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

barış bey hawkeye ve rıckı boğalarının özellikleri nasıl?

Ricki genel olarak iyi bir boğa. Süt ve et verimi gayet iyi. Güvenilirliği çok iyi, 4237 kızı incelenmiş. Kolay doğum özelliği var. Düvelere ve Holsteinlara çok uygun.
Fit puanları biraz düşük. Meme hastalıkları biraz fazla. Doğurganlık puanı da düşük. Boy da biraz kısa.

Hawkeye diye bir boğa bulamadım. Hangi firmanın acaba?

• Beğen
Tepkiler: mst03