Simental Avusturya - Almanya listesi ve boğaların özellikleri

Evet barış bey ilaveten jantar boğası nasıl etçi özelliği var mı acaba bizim hayvana veteriner arkadaş hereford yerine yanlışlıkla jantar attı. Barış bey ve değerli arkadaşlar görüslerinizi belirtirse niz memnun oluruz.
6d28db5f8c12da9852e4a602d824f9e3.jpg

Jantar Çek Cumhuriyetinden bir boğa.
Henüz 61 kızı incelenebilmiş dolayısıyla puanlarının güvenilirliği düşük. Süt verimi düşük, et verimi orta. Etçi özellikli bir boğa kesinlikle değil.
Fiziksel görünüş vasat. Neredeyse iyi özelliği yok gibi. Sadece doğurganlık puanı iyi. Doğum kolaylığı normal.

Merhabalar benim 120 baş sagmal süt ciftligim var cinsi holstain Almanya'dan geldi süt yağını ve sütün kuru maddesini melezleme yaparak artırmak istiyorum simmental
Jersey
Norveç kırmızısı
Montofon
Bu cümleden sizce hangisi Norveç kırmızısı araştırıyorum Deneyimleri ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Bence Norveç kırmızısı veya Simental ile hemen melezlemeye başlamalısın.
İkisinden de başarılı sonuç alacağını düşünüyorum.
Norveç kırmızısı hakkında tecrübem yok ama iyi şeyler duyuyoruz. Ama Simental ile Holstein F1 melezleri çok başarılı. Hem verim hem de damızlık değeri açısından avantajlı. Kendine bırakacağın dişilerden çok memnun kalacağın gibi erkek yavrulardan da çok iyi besi verimi elde edersin.
Yok ben satıcam dersen de çok iyi fiyata satarsın Simental melezlerini.

Ricki genel olarak iyi bir boğa. Süt ve et verimi gayet iyi. Güvenilirliği çok iyi, 4237 kızı incelenmiş. Kolay doğum özelliği var. Düvelere ve Holsteinlara çok uygun.
Fit puanları biraz düşük. Meme hastalıkları biraz fazla. Doğurganlık puanı da düşük. Boy da biraz kısa.

Hawkeye diye bir boğa bulamadım. Hangi firmanın acaba?
Barış bey Öncelikle verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim
brink Hawkeye diye geçiyor. Sanırım atafen ve egevet te satılıyor onuda yorumlar saniz sevinirim

Barış bey Öncelikle verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim
brink Hawkeye diye geçiyor. Sanırım atafen ve egevet te satılıyor onuda yorumlar saniz sevinirim

Brink Hawkeye Amerikan besi simentali. Boynuzsuz genetik. 205 günlük ağırlığı 295 kg.
Besi performansının çok iyi olduğu yazıyor kaynaklarda. Özellikle anne tarafından yüksek genetik soydan geliyor.
Giresun'da bir yetiştiricinin Hawkeye'dan olma 28 günlük dişi buzağısı şöyle:
cc0a20a5aae1a2d5fe82c9e588549c56.jpg

e756e291400ffd58c5cb87dc8e064f4c.jpg

1353096f7f5eff994116f2b00936abca.jpg

Sayın simentalci ve sayın ismail 17 bilgi ve tecrübe paylaşımı için teşekkür ederim simmental de bir diğer merak ettiğim konu ayak problemi nasıl bazı tanıdıklarım sütçü olan simentallerde ayak problemi oluyormuş dogrumudur ? Birde melezlemerde baba kırmızı beyaz özelliği gösterebilir mi yoksa annesi gibi siyah beyaz mı doguyorlar

Bence Norveç kırmızısı veya Simental ile hemen melezlemeye başlamalısın.
İkisinden de başarılı sonuç alacağını düşünüyorum.
Norveç kırmızısı hakkında tecrübem yok ama iyi şeyler duyuyoruz. Ama Simental ile Holstein F1 melezleri çok başarılı. Hem verim hem de damızlık değeri açısından avantajlı. Kendine bırakacağın dişilerden çok memnun kalacağın gibi erkek yavrulardan da çok iyi besi verimi elde edersin.
Yok ben satıcam dersen de çok iyi fiyata satarsın Simental melezlerini.
Siz büyük oynuyorsunuz bizim naçizane fikrimiz kaliteli simental tohum kullanmalısınız.200 tl ve uzeri

Brink Hawkeye Amerikan besi simentali. Boynuzsuz genetik. 205 günlük ağırlığı 295 kg.
Besi performansının çok iyi olduğu yazıyor kaynaklarda. Özellikle anne tarafından yüksek genetik soydan geliyor.
Giresun'da bir yetiştiricinin Hawkeye'dan olma 28 günlük dişi buzağısı şöyle:
cc0a20a5aae1a2d5fe82c9e588549c56.jpg

e756e291400ffd58c5cb87dc8e064f4c.jpg

1353096f7f5eff994116f2b00936abca.jpg
Barış bey teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Hayvanimizi tohumlatirken veteriner de curaheen dickes adında etçil bir simental vardı. Çok iyi yapılı idi acaba normal yapılı bir simental holstain melezi o boğanın yavrusunu doğura bilir mi.

Barış bey teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Hayvanimizi tohumlatirken veteriner de curaheen dickes adında etçil bir simental vardı. Çok iyi yapılı idi acaba normal yapılı bir simental holstain melezi o boğanın yavrusunu doğura bilir mi.

Düvelere önerilmeyen bir boğa. Bilemiyorum ineğin durumunu. Yetişkin ineklere uygun olur bu boğa.

• Beğen
Tepkiler: arifguvenc
Humpert isimli boğa daha iyi dendi sizce GS zocker mı humpert m

Evet Humpert daha iyi. Özellikle et ve süt veriminde çok daha iyi.
Zocker verim olarak düşük ama doğurganlık, meme yapısı ve ayak sağlamlığında biraz daha önde.
Genel puana bakıldığında Zocker 113, Humpert 116 puan.
Sütte Zocker 108, Humpert 116.
Ette Zocker 104, Humpert 119. Sağlamlığa baktığımızda Zocker 104, Humpert 93 puanda.
Fizik olarak ikiside gösterişli, boylu.

Resimleerde aciklama yapilmis jerse inek tamamnda a2a2 beta kazain sutleri lezetli ve yag orani yuksek a2a2 tasiyan simantellerde jerse ozelligindeymis yagli ve lezetli a2a2 ozelligini tasiyan tum sut ve konbini inek irklari icin gecerliymis bu özellikdeki bogalari goz onunde bulundurmali ve tercih etmelimiyiz baris hocam ve arkdaslar sizler bu arasdirma icin neler dusunuyorsunuz

Resimler ve ekler

• Screenshot_2017-01-19-20-52-15.png
    Screenshot_2017-01-19-20-52-15.png
    220.6 KB · Görüntüleme: 105
  • Screenshot_2017-01-19-20-52-25.png
    Screenshot_2017-01-19-20-52-25.png
    180.8 KB · Görüntüleme: 118
  • Screenshot_2017-01-19-20-52-52.png
    Screenshot_2017-01-19-20-52-52.png
    116.9 KB · Görüntüleme: 151
  • Beğen
Tepkiler: simentalci