sizce enter654 mü yoksa mf285 mi

Ynt: sizce enter654 mü yoksa mf285 mi

aslında enter büyük ihtimalle alır gibime geliyor...66 ve 76 çok büyük bir fark değil...hele birde işin içinde mf varsa... ok-*-s
josephxx link=topic=16894.msg210179#msg210179 date=1251678472' Alıntı:
i ve h den oluşan amblemini şu an case ih markalı traktörler kullanıyor....
caseih i zaten enter üretiyor...case normalde iş makinası üretmekte...

kara_murat link=topic=16894.msg211790#msg211790 date=1252157744' Alıntı:
umut sen enterle 85 i kıyaslama en iyi si 85 alır derim enterde ii makinadır ama farkımız olmalı yani.(abine selam) ' ' kırköy ' '

akın abi senmisin abim söylemişti akın abide oradaymış diye abi bu idda gibi bir şey olacaktı köyden biri çekişmeye meraklı biri kide birde gelip bağlayalım benim 85 le koparayım sizin enteri diyo benim de canımıı sıkıyo bu konu o yüzden açıldı ;)

açıkçası merak ettim kopara bilirmi diye
??*-s ??*-s ??*-s

kara_murat link=topic=16894.msg213550#msg213550 date=1252654848' Alıntı:
benim kardeşim sen boşver öle şeylere kulak asma hiç girme o işe sakatlık çıkmasın,285 güçlü makina ağarlıkta var, iddalaş ama çekişme 85 le.

yok akın abi öyle bir niyetim zaten bu konu baya bi eski bir konuydu zaten merakımdan dolalayı açmışım

kara_murat link=topic=16894.msg213690#msg213690 date=1252682134' Alıntı:
zaten ilerde degıstırırsiniz onu bee babanın niyeti varmı degıştirmeye varsa nasıl bişey istiyor...

yok be akın abi ben onu hayatta vermem alırsan başka al diyom bunu verme diyom abi babam biraz niyetli gibi ama şimdi pek olmaz abim lisede ben lisede masraf biraz fazla oluyor kaldıramayız
abi ben çok memnunum motorumdan bas marşa git direksiyon hidrolik daha ne isteyim yolda mübarek dozer gibi gidiyo hele sesine kurban oloyım yanık yanık bir başlıyor bağırmaya hele hele takviye 3 te gör sesi seni ağlatır yani açıkçası onu vermem ellere

aynen kardeşim sendeki tutku bendeki gibi bende 185 i vermek istemiyorum bu motorla aramızda farklı bir bağ var sanki,alırsak bile bu dururken alırız bizde sendeki mantık bendede var bunu müzeye kaldırırım ancak kattiyen sattırmam.zaten ne varsa eski makinalarda var.senin enter kaç model.

akın abi benim enter 1973 model ama hala taş gibi mübarek baş marşa git seviyoyum onu ben sizde 285 var sanıyordum ama 185 hayranıyım diye bilirim bizim köyde 1 tani 185 var çok güçlü birşeye benziyor

yok kardeşim amcamda var 285 bizde 185 var ingiliz multi powerli yalnız power iptal sen hatırlarmısın bilmem bizim motorda sizin köyden çıkma naci bayar belki tanırsın muhabbetin varsa sor anlatsın sana traktör degıl dozer...2890 kg net agırlık önde agırlık bile yok bi demir sadece tampon bile yok agırlık atsam direksiyon dönmecek bu sefer,hidrolik istiyom direksiyona ama bakalım daha süpürgeyi satmadık satarsak bi hidrolik ii olcak,böyle kas geliştirirsin budy ci olursun allah canımı alsın...

naci abi komşumuz sayılır akın abi yalnız şu power ne oluyor onu anlamadım anlatırsan sevinirim ve hidrolik olmaması insanı tam bir budyci yapıyor biz taktırdık entere çok rahatlık abi tavsiye ederim bizim enterde yaklaşık 3 3.5 ton civarı ön ağırlık sökük zaten üzerinde biç plastik yok tak bir demir yığını yanlız şu italyan mf lerin ününü duydum abi tam bir dozer diyorlar

yok itlayanlar ingilizler gibi olamaz sen 174 leri diyon onunla her alnda kapışırım powere gelince mf nin 100 serisinin bazı motorlarında bulunan bir kol,ama sırdan bi kol degıl çektin zmn motorun ruh hali degısır terminatör olur bi anda açıkçası hız sınurlarını zorlarsın eski magirus minibüsler varya onlarla yarışabilirsin...

arladşalar enter sürür inceledim de çok arkası ağırdır yaw mf 285 direnemez bile ayrıca çekişmede beygir gücü deil ağırlık önemlidir bi de tutunması..

ARKADAŞLAR BİZİM 1978 MODEL 654 S VAR BÜYÜK BABAMIN 1997 MODEL 285 S İ VAR.İKİSİDE 14 LÜ PULLUK TAKIO,ENTER AYNI TARLADA %20 DAHA AZ YQKIT SARFEDİO.ENTER ÇOK GÜÇLÜ TRAKTÖR YALNIZ ÖZENLE KULLANMAK LAZIM.