Sizce Erkunt-Tümosan Gelecekte MF-NH Olur Mu?

Türkiyede en çok tutulan iki traktör tartışmasız Massey Ferguson ve New Holland.Yerli traktörlerimiz

• Kullanılan toplam oy
    15

Ynt: Sizce Erkunt-Tümosan Gelecekte MF-NH Olur Mu?

bence ikiside kendisini geliştirecek ve iki firmada dünya pazarına hizmet edebilecek seviyede bir türk firması olucak
bu iki firmanın önü çok açık

kullanma oranları olarak düşünürsek türkiye şartlarında kullanımları gittikçe artıyor ileride en çok kullanılır hale geleceklerine ben inanıyorum.
dünya çapında mf-nh-jd.....gibi olmalarını istiyorum ama bu iş biraz değil çok zor ama imkansız değil.. sabır ve emekle oda olur inşallah

valla new hollan ithal modellerinin daha büyük bir kısmını sokarsa fiyatlarını aşağıya çerkerse zor tabi gelişmeleri ama bu dediklerim olmiycağı için önleri açık tümosan istikrarlı erkuntta baya hızlı inş yerli üretim kazansın

arkadaşlar şöyle bir düşünelim.insanlar yeni çıkan bir malmı alırlar yoksa eskiden beri gelen köklü bir malmı alırlar.tabiki eskiden beri gelen köklü bir malı alırlar.fakat erkunt çıkalı 6 sene oluyor.türkiyede ciddi bir pazar payına sahip oldu.başak ve tümosanı geçti diye biliyorum.bunun sebebi yapmış olduğu gösteriler ürettiği malzemenn arkasında durması diyebilirz.erkunt yavaş yavaşda olsa dış pazara girmeye başladı.ben her zaman şunu söylüyorum vede istiyorum.bakınız tümosan erkunt ve başak trktörlerinin her birinin ayrı ayrı güzel özellikleri var.eğer bu trktörler birleşir vede gerekli tanıtım ve garanti işlemlerini yaparlarsa inanın 10-15 sene sonra dünya pazarında ciddi bir paya sahip olurlar.sana sakın bu 3 markanın birleşmesi imkansız demeyin.gerekli görüşmeler vede şahsi menfaatler yerine ülke menfaatleri ele alınırsa 1 dk içinde birleşirler

ewet birleşmesi mümkün olabilir çünkü iyi satış yapan traktör karıda büyük olur birleşirlerse ortaya daha iyi traktör çıkar ve satışlar artar diye düşünüyorum artık eski tratörler kalmıcak şimdi kullandığımız 285 ler 5 6 sene sonra belki tarih olucak