sizce m.f. 398 mi çiftte gecer.yoksa erkunt 70 tek ceker mi?...

Ynt: sizce m.f. 398 mi çiftte gecer.yoksa erkunt 70 tek ceker mi?...

daglar agası link=topic=27984.msg258699#msg258699 date=1267773300' Alıntı:
o erkunt servet nimet kudret kralını getirsen 5 li 14 numara ile 398 e kafa tutucak tanımam

abartmayın bence 5li 14' pullugu kaçıncı vitesle çekiyor 398.. nimet 70 3lü 14lüyü agır 2.vitesle bile çeker yerine göre.. tamam 398 guzel makinada bu kadar fanatiklik pes dogrusu..

ben bu konuya anlam veremedim yanlız konuyu acanın bu şekilde düşünmüş olabilecegini söyledim.. her traktörü kendi ekipmanıyla degerlendirmek lazım.. 398 ide biliyoruz öle tarlada 5li pullukla ucacagını sanmıyorum..sanırım siz ikisinede 5li takıp denemekten söz ediyorsunuz ama nimetin 3lu 398 in 5li takarak denemenin nasıl olacagını kast ediyorum.. nimet 3lü pullukla çok seri gidebiliyor ama pulluk taşa falan gelse parcalanır.. o suratte sürüm yapılmaz..

manas link=topic=27984.msg258702#msg258702 date=1267778919' Alıntı:
sadece konu acmak ıcın acılan bır konu aslı astarı yok bende yazmayacakdım dayanamadım bu ne yavbenım babam senın babanı dover der gıbı

haklısın konuya yeni bi boyut getirmek için bende yazdım.. :)

bak arkadasım 1 in yavasıyla gidiyor diyosun benim eski traktörum tek çeker erkunt 80t didi 2 hızlıyla ve agırla cekiyordu 3lü 14' i..
yani bu durumda nasıl daha seri olacak ki.. çok küçümseme mantık var nimet te 3lü 14lü olacaka 398 de 5li 14' ve sen hala ezerim diyorsun.. sen hiç erkunt kullandın mı merak ediyorum.. ben mf kullandım.. bu şartlarda mf nin öle üstün olacagını sanmıyorum.. 398 çok begendigim bi makina ama benim yorumum bu..

aynn katılıyorum arkadaşlara ;) erkuntu kötülemek istemiyorum ama sizde çok abartıyorsun zaten sen zaten kabullenmişsin geçtiğini cvp yazmamıza gerek yok :)P
baglan33 link=topic=27984.msg232561#msg232561 date=1260114992' Alıntı:
sen erkuntun 398 den güçlü olduğunu benimsemişin tabiki inkar edenler olacan çünkü aynı hp değil ben 398 binim erkunt 70 lik beni çeksin o zaman inanırım internette görmüştüm erkun beton zeminde mf yi çekiyor şahsen ben inanmıyorum.
nforcer link=topic=27984.msg232564#msg232564 date=1260115965' Alıntı:
zaten siz erkuntun daha iyi olduğuna inanmışsınız....aksini belirtselerde yine aynı şeyleri sawunucaksınız..karar werdiyseniz böyle tartışma yaratacak bi konuyu neden açtınız...
kaanmaan link=topic=27984.msg232578#msg232578 date=1260118943' Alıntı:
akıl war mantık war sölediğinize kendiniz bile inanmıyosunuzz
hiç erkunt 398den iyi çifte gidermi
yazmayayım dedim ama
dayanamdım

bartu link=topic=27984.msg260082#msg260082 date=1268131995' Alıntı:
3 silindir erkunt la, m.f. 398 zi kesinlikle bir tutma.m.f. 398 her yönden üstündür.

zaten kimse 398 den daha güçlü oldugunu idda etmiyor.. ama yakıt ve serilik yönunden kendi ekipmanlarıyla denemek lazım bence.. mf lerin şanzumanları yeterli degil çünkü..

ceya023 link=topic=27984.msg260101#msg260101 date=1268135573' Alıntı:
zaten kimse 398 den daha güçlü oldugunu idda etmiyor.. ama yakıt ve serilik yönunden kendi ekipmanlarıyla denemek lazım bence.. mf lerin şanzumanları yeterli degil çünkü..
sevgılı arkadsım sen erkuntu cok gozunde buyutuyorsun tamam zaten bızım burda senın dedıgın sekılde yapıyorlar erkunt nımet 70 4x4 3soklu 14 no takıyorlar mf398 2wd 5 soklu 14 no takıyorlar sanırım ıkı pulluk arsındakı ıs genıslıgını bılıyorsundur bu sartlarda bıle 398 erkunta tur bındırıyor sen yok su vıtesde yok bu vıtesde gıdıyorlar falan demıssın ya senın motorun vıtes devrıyle benım motorun vıtes devrı aynı degılkı mf 3 vıtes ornegın nh 5 vıtes mf 1 vıtes devrı nh 2 veya 3 vıtesıne denktır sen vıtesı burakta dedıgın sekıldekı ekıpmanlarla tarlada kac km ıle gıdıyor ne kadar yakıtla aksam kac dekar yer suruyorlar ona bak burak su erkuntu ovmeyı herkes ne oldugunu bılıyor yandı erkunt tarlada cayır cayır yandı 3 sılındır motor altı ustu gır agır yukede bak ne yakar ne ceker arkadsım erkuntu turk cıftcısını kazıklamak ıcın yapmıslar baska bısey degıl erkunt tesellı traktoru ben normal sartlarda ortalama 100 150 dekar tarlaya gırdıgınde aksama kadar en az 70 80 dekar yer surmeyen traktoru kapıya sokmam kımseyede tavsıye etmem aksama kadar dedıgımde saat 8 den aksam 17 18 kadar falan

loroglu ben denemedim bunu yapıp yapmayacagını bilmiyorum ama 3lü pullukla daha seri olacagına inanıyorum.. 5li pullukla 398 tarlada ucarak gitmiyor..siz erkuntu abartıyosunuz diyorsunuz da asıl siz mf yi ucurdunuz mubarek.. 285 burda çok kullandım da o bidefa erkuntla tarlada asla baş edemez burdaki hiç bi 285 kullanıcısıda senin kadar guvenmiyor.. sen turk çifçisini yıllardır kazıklayan markaları kullandıgının farkında bile degilsin 30 yıldır hiç bi yenilik göstermeyen aksini kalitesini düşüren mf yi kullanıyorsun 3 vitesli şanzumanı gelip bana övmeyin her işe vites bulabilirmusunuz.. erkuntu kötülüyorsunda erkuntun üzerindeki motorda perkins mf nin kide.. erkuntta bunun yanınd azf şanzuman varr her iş için vitesi mevcut önce bi zf yi arastır nasıl şanzumandır ne işe yarar nekadar dayanıklıdır hangi markalar kullanır bi bak sonra erkuntta laf at.. begenmedigin erkunt yıllardır mf nin dökümünü yaptı arkasına bak belki senin mf ninde dökümü erkunttur motor bloklarına bak.. nh de yıllardır turkiyede ürettigi traktörtlere bak bi çogu sorunlu hiç bi yenilik göstermeyen çeşitler bide avrupalı çifçiye üretilen modellere bak bakalım.. aradaki farkı turk çifçisine verdikleri önemi gör.. ben normalde marka taraftarı degilim ama okadar haksız eleştiriler yapıyorsunuz ki mecburen markayı koruyorum.. sen daha erkunt kullanmadan yorum yapıyorsun yok yandı böle oldu şöyle oldu bizşm burda en az 200 tane var daha birinde bu şekilde sorun cıkmadı..

siz hala düşünmeden yazdıklarımızı okumadan karar veriyosunuz.. ben bu konuya yazmıştım yazmaz olaydım kimse anlayıp dinleyipte cevap vermiyor.. zaten erkuntun bg güçü kendisinden buyuk traktörlerle karşılaştırılmasına bende karşıyım ama neden öellikle tumosan ve mf kullanıcıları hep karalamaya çalışıyor ha delilere dayandırarak mantıklı acıklamalarla konussanız eyvallah dicem .. yok böler yok yakar mf yi kullanmasam bilmesem özelikle 265 ve 285 i tamam dicem ama ben kullandım cevremdede görüyorum sürekli.. senin 5li pulluk taktıgın traktörün hidroligi o pullugu kaç defa kaldırır indirir bilmiyorum süper bi hidrolik sistemi var zaten artık tarlada çekmeyi bıraktım.. daha turbosu bile olmayan bi traktörü euro normalarından habersizce uretilmiş bi traktörü erkuntun euro 2 motorundanda az yaktırıyosunuz.. size tavsiyem önce kullanın tamam erkunt öle 20bg uzeri traktörler kadar çekmiyor olabilir ama kendi güçündeki her yerli traktörden aşagı kalmaz fazlası olur.. sanki 285 ler yapılırken mf kendi motorunu taktı herseyi orjinal mf.. 30 senelik şanzumanın üzerine perkins motor taktı.. keske bana yakın olsaydınızda deneseydik sizinle nasıl çekiyor traktörleriniz... bizde hem same var hemde erkunt görürdüm çekişinizi.. burda mf ve nh kullanıcıları hep hayran hem same ye hem erkunta imkanı olsa bi coguda alacak ama same nin ikinci el ve servis problemi olur diye korkuyorlar erkuntta durumu olan alıyor zaten.. hemen yan köyde adam 285 i satıp erkunt aldı ismi sarıkamışkı nuri dir.. adam diyor erkuntu almadan korkuyordum motoru çalıştırmaya 285 içiyorduşimdi diyor rahatladım yakıt derdi kalktı ortadan.. işte ben bunu anlamıyorum bizim burda ki herkes memnun da sizin ordakiler neden memnun degil..!!! ve bizim burda bi sürü var.. ben daha 2 litrenin altında yakıyorum diyen mf285 kullanıcısı görmedim.. bi sen böle yakıyorsun bence senin traktörün farklıdır herhalde nigdenin traktörleri öle olmalı.. ayrıca bi kaç aya kadar baska bi akrabamda 265s ini satıp servet alacak.. onların köyune deneyeme gitmişler diyor hata giremedik harika çekiyordu bende alıcam diyordu.. mf nin tek begendigim traktörü 398 dir.. gercekten devrine göre cok iyi bir traktör.. şimdi siz 398 i de getirip yeni çıkan yarı otomatik şanzumanlı traktörlerlede bir edersiniz.. sizdeki anlayış bu ben bunu anlıyorum... benim ne nigdeye yolum düşer nede gelirim o tara ha senin yolun düşerse buyur gel.. gelemessende iki resim video çek 5li pullukla 285 i o sert dedigin yerlerde taşlarla beraber görelim merak ediyorum gercekten.. çok zor bişey degil video çekmek..

LORUOĞLU link=topic=27984.msg260155#msg260155 date=1268145309' Alıntı:
sevgılı arkadsım sen erkuntu cok gozunde buyutuyorsun tamam zaten bızım burda senın dedıgın sekılde yapıyorlar erkunt nımet 70 4x4 3soklu 14 no takıyorlar mf398 2wd 5 soklu 14 no takıyorlar sanırım ıkı pulluk arsındakı ıs genıslıgını bılıyorsundur bu sartlarda bıle 398 erkunta tur bındırıyor sen yok su vıtesde yok bu vıtesde gıdıyorlar falan demıssın ya senın motorun vıtes devrıyle benım motorun vıtes devrı aynı degılkı mf 3 vıtes ornegın nh 5 vıtes mf 1 vıtes devrı nh 2 veya 3 vıtesıne denktır sen vıtesı burakta dedıgın sekıldekı ekıpmanlarla tarlada kac km ıle gıdıyor ne kadar yakıtla aksam kac dekar yer suruyorlar ona bak burak su erkuntu ovmeyı herkes ne oldugunu bılıyor yandı erkunt tarlada cayır cayır yandı 3 sılındır motor altı ustu gır agır yukede bak ne yakar ne ceker arkadsım erkuntu turk cıftcısını kazıklamak ıcın yapmıslar baska bısey degıl erkunt tesellı traktoru ben normal sartlarda ortalama 100 150 dekar tarlaya gırdıgınde aksama kadar en az 70 80 dekar yer surmeyen traktoru kapıya sokmam kımseyede tavsıye etmem aksama kadar dedıgımde saat 8 den aksam 17 18 kadar falan
[/QUOTE] siz erkuntla kanlı bıçaklı düşmanmısınız nedir bu anti erkuntçuluk ben anlamadım :S kardeş ben aldım memnunum herkes işine gelen makinayı kullanır sen mf yi övüyosun beyeniyorsun diye bendemi mf kullanayım yada ben erkuntu övüyorum diye erkunt mu kullanasın bırakın allah aşkına demekki kullanan adamı tatmin ediyoki beyeniyor övüyor

bak ceya 023 kardeşim bende bi tane 398 4x4 var tek çekerini de kullandım ben 90 lık 100 lük sameleri kovaladım 4lü 13 numara ile gelelim 5liye 5li 14 numara ile de tl 100 kovaladım aslanım ikisine de 5li takalım dedim yanlış anlama 3lü erkunt da olursa şartlar eşit olmaz 5li 14 ikisine de takalım göreli buyurun...

işte ben onu diyorum sonunda anlaşabilecegiz.. erkunt nimet 70bg erkunta nasıl 5li takarsınız ki akıl var mantık var çekemez..
ha ama erkunt nimetin kendi ekipmanı 4lü 12 li yada 3lü 14 lüdür rahat cekebilridgi ekipman.. toprk yapısına göre 4lü14lüde cekebilir ama yinede zorlanır biraz.. eger kendi ekipmanı takılıyken 3lü 14lüyle yani çok seri gittigini ben gördüm.. olay bu 398 inde kendi ekipmanı 5li14lüdür toprak yapısna göre rahat ceker.. işte bg gucune oranla ekipman takılıp denenmesi lazım diyorum.. yoksa akıl var mantık var 68bg nere 100bg nere.. ben kimseye nmet 398 den daha güçlüdür diye iddada bulunanamam bu saçmalık olur :)

daglar agası link=topic=27984.msg260991#msg260991 date=1268378659' Alıntı:
bak ceya 023 kardeşim bende bi tane 398 4x4 var tek çekerini de kullandım ben 90 lık 100 lük sameleri kovaladım 4lü 13 numara ile gelelim 5liye 5li 14 numara ile de tl 100 kovaladım aslanım ikisine de 5li takalım dedim yanlış anlama 3lü erkunt da olursa şartlar eşit olmaz 5li 14 ikisine de takalım göreli buyurun...

Yorumunuz içerisinde bulunan üslüp dışı yazılarınız yönetim tartafından düzeltilmiştir birdahaki tekrarında gereği yapılacaktır

daglar agası link=topic=27984.msg260991#msg260991 date=1268378659' Alıntı:

uslubuna dikkat edersen sevinirim.. sen mumkunse daha samimi oldugun kişilere 'aslanım' diye hitap et.. mesajındaki uslubuna dikkat etmemiştim iş yerinde aceleyle cevap yazdım..
şuan kötü niyetli oldugunu düşünmedigimden tepkim bununla sınırlı.. bundan sonra dikkat et beni ne tanıyorsun nede samimiyetimiz var !

ağır abi link=topic=27984.msg261111#msg261111 date=1268413783' Alıntı:
Yorumunuz içerisinde bulunan üslüp dışı yazılarınız yönetim tartafından düzeltilmiştir birdahaki tekrarında gereği yapılacaktır

ben mesajın aslını görmek istiyorum bana karşı yazılmış bir mail ???

daglar agası link=topic=27984.msg269368#msg269368 date=1271589610' Alıntı:
ceyA 23 SENİ TEK ÇEKER 398 İLE ÖTTÜRÜRÜM TMM MI 398 E KAFA TUTCAK MOTOR 6400 SERİSİ SENİN KUDRET SERVET NİMET ERKUND ALIN GELİN GÖREK
sen kimsin nesin benimle ne samimiyetin var ne hakla bu üslup u kullanıyorsun .. muahtabım olamssın sen daha benim ne yazdıgımı ne söyledigimi bilmeden kahve agzıyla yorum yazıyorsun.. sevyene indir me! adam gibi yorum yazın burası kahve degil burda herkes bişey paylaşmak fikrlerini söylemek için yazıyor.. sen git kahvedeki arkadaşlarınla böyle iddalaş.. burada yorum yapacaksan nezaket cercevesinde yap.. ortamı germe.. bu sitedeki yorumları oku sonra yorum yap.. üyeler arasındaki saygıyı sevgiyi gör uslubu gör öyle yorum yap..

Allah aşkına şu başlık şu kıyaslama olmuş mu hiç ????

Amaç nedir arkadaş ?

eğer aşşalamak ise bu şekilde kendinizi aşşalanmış olursun
eğer gerçekten nimet 70 tek çeker 398 den daha iyi çeker diyorsan iddaan nerde video nerde ?

benim anlamadığım hız olarak mı güç olarak mı ne saçmadır arkadaş :) valla gülmek istemiyorum ama..

eğer hız olarak diyorsan nimet 70 in çekeceği taş çatlasa 4 lü 14 lü 398 de aynısını tak 398 normal 2 ye atar çeker gider ya nimet bunu yapabilecek mi Allahım düşüncelere bak :) tamam güç diyorsan 5 li 12 liyi çekip birde hızda geçeceğini mi iddaa ediyorsun ya işimiz yokmu bizim :d

gerçekten cok gereksiz bir konu daha fazla tartışmaya gerek yok yoksa daha çok gereksiz yere kalpler kırılacak