sizce nimet 70 t nasıl traktör

Ynt: sizce nimet 70 t nasıl traktör

çımoen link=topic=41553.msg374554#msg374554 date=1302124838' Alıntı:
anladım sağol bu kötü o zaman
belki iş yönünden belki maddi yönden 80 ligini tercih etmemisindir sen 80 ligini düşün derim bizim buralarda övecen kücügü alacan büyügü derler erkunt hakkında bilgim yok ama büyük olmasını bi düşün derim

e serisi carraro şanzımanlı bazı donanımları kısıtlanmış ucuz seri..
s serisi standart seri zf şanzımanlı
luks serisi zf şanzımanlı ful tum donanımları tam traktör..
çifçeker traktör yolda cok yakar tarlada tek çekere göre az yakar cok çeker.. ona göre karar ver.. ara iş çoksa ozaman tekçeker tercih edebilirsin..

bu 70 liğin e serisi pullukta 4 lü 14 inç i çekerse e serisini alırım kabinli klimalısını sizce patoz işimi de görür hem hemde tarlalara pulluk işimide görür

e serisi normal seriye göre 10cm daha alcaktır.. 4lü 14lüyü hangi 68bg traktör tam manası ile çekebiliyor ki sen bu beklenti içindesin ? eger 4lü14lüyü hakkı ile çeksin diyorsan servetin zf şanzımanlısını al... 70bg e göre 4lü12 numara takın hakkı ile çeksin traktör.. 4lü14lüde belki çeker ma traktörü zorlarsınız boşu boşuna agır kalır.. ayrıca zf şanzımanı tercih edin agır işiniz çoksa..

nh nin td65s si bizim orda 4 lü 14 takılıyo mesela bu traktör neden çekmesin onu düşünüyorum da üstalik o 65 hp bu da 68 hp o çekiyorsa bu çekmez mi?

çımoen link=topic=41553.msg374598#msg374598 date=1302126493' Alıntı:
nh nin td65s si bizim orda 4 lü 14 takılıyo mesela bu traktör neden çekmesin onu düşünüyorum da üstalik o 65 hp bu da 68 hp o çekiyorsa bu çekmez mi?

şimdi çekmek var çekmek var birdefa şuna emin ol td65 den cok daha iyi çeker.. sizin oranın topragı yumuşak demek ki.. çekmez diye bişey yok 5li14lüde taksan çeker ama heryerde seri çekemez .. topragınız musaitse eger td65d çekiyorsa hiç sorun yaratmaz nimet çok daha iyi çeker ona göre daha derin sürüm yapar erkunt patinaj yapmaz. bizim burada td65 4lü 12 yi hakkı ile çekemiyor heryerde mesela toprak yapısı ilede alakası var bunun..

bizim toprak o kadar sert bir toprak değil ben nimet 70 t/e nin bize yeteceğini düşünüyorum çünkü bizim burda td65s ye 4 lü 14 lü ile sürüyoruz erkunt bencede ondan iyi çeker sen ne dersin e serisini alayım di mi?

coyote26 link=topic=41553.msg374657#msg374657 date=1302164400' Alıntı:
yanar manar bos konusmayın arkadaslar ne yanıcak ya 2006 var 4*4 sureklı balyada kullanıyoruz hararet problemı yasamadık Yururlu patoz ise 80 lik düz al biraz daha randımanlı 80likler 70lere göre saman işinde....

ya tarla işindede kullanacağım için çift çeker almayı düşünüyorum fakat 70 lik bana yeteceğini düşünüyorum 70 t e serisini iş yapmaz mı 4lü 14 lü pulluğuda çeker bence

ERKUNT_TRAKTÖR link=topic=41553.msg374659#msg374659 date=1302165500' Alıntı:
deneme imkanın varsa her iki traktörüde dene derim ben zf seri traktör 38-40 km hız yapabiliyor e serisi fiat 66 serisi gibi solda ileri geri birazda ağır devirli 30 km yi geçmez hızı
kardeşim hız benim için o kadar önemli değil benim için önemli olan yılda bir ay patoz işi ve 15 20 günlükte pulluk işi var bu traktörün geri kalan işi ağır değil en ağır işi bu sen erkunt traktörü bilirsin bu nimet 70 t e serisi bu işleri götürmez mi sen ce?

Çok rahatlıkla çeker toprak hafif miş üstte yazılmış zaten ağırlıklar falan eksik geriye kalan şanzıman carraro markası iyi olmasa nh kullanmaz di levyeli modellerde zf ' den aşağı kalmaz diye düşünüyorum

e serisini kullanmadım bilmiyorum .. ama zf şanzımanlı olanından memnun kalacaksındır.. tekçekeri bile buyuk ölçüde senin beklentini karsılar.. yolda ve hafifi işte daha az yakar ona göre tek çekerde düşünebilirsin.. imkanın varsa 70lik luks 4x4 al yoksa e serisini arastır ben hiç kullanmadım ama zf şanzımanlı modeli tutmaz diye düşünüyorum..