stayer8073 hararet

Ynt: stayer8073 hararet

Biraz devirli kullanırsanız hararet yükselmez diye düşünüyorum bizim akrabada var çok methini duydum tarla işinde kullanmadım, videolarını falan seyrettim fena asılıyo,yorumlarda farkettimde genelde millet ince teker olmasından memnun neden kimse balon lastık takılmasını önermiyo,gücü traktörün moturunun tipinden kaynaklanıyor bence,yani bildiğim kadarıyla V tipi dizel motor var steyrde piyasadaki diğer bütün traktörlerin motor tipi sıralı tip motor,V tipi motorn özelliği aynı silindir hacminde diğer tip motorlara göre daha fazla güç üretmesidir,bu yüzden iş makinalarında sıralı tip değil V tipi motor kullanılir siz buna birde turboyu ve intercolleride ekleyin ki biliyosunuz bunlarda steyrde mevcut,verdiğin paraya değecek bir traktör ama dediğim gibi ince lastik olması kafamı kurcalıyo jantları değiştirip balon lastik yapsak bunun ne sakıncası olurki şanzıman dayanmaz dedi bir arkadaş doğrumudur acaba, benim için önemli olan çifte iyi gitmesi pulluk ve çizelde yani,bizim emektar 480 liği satıp bi steyr alalım diyorum şu balon lastık hususunda deneyimi bigisi olan arkadaşalr bilgi ve deneyimlerini paylaşrmı lütfen birde ağıığı be kadar steyrin.Saygılar

arkadaşım senin anlaman için 2 tane steyr alacan biri balon biri ince teker ikisinede koyacan 8 ton yük vurduracan bayıra o zamn anlarsın ince teker steyr ın avantajını ince teker her yerde avantajlı ben 11 seneden beri steyr kullanıyorum yüzümü hiç kara çıkarmadı

Bizim komşumuzda kalın balon steyr var.Şanzumanda falanda hiçbir sorun yaşamadı,ince balon veya kalın balon olması kullanacağınız işe sizin isteğinize bağlı traktör kalın balon olunca sorun çıkartacak diye korkmayın kesinlikle steyr bayılmıyor kuru yerde birde kalın balon olunca düşünün 60 66 çakıl arabasıyla kalmıştı steyr oka taktık bu kalın balon olanı 60 66 öne steyr geri vurduracağı zaman fiatın şöforu duymadı steyr hem römorku geri salladı hem ileriye zorlayan 60 66 yı geri çekti yapmadığı kullanmadığı iş yok yinede saat gibi traktör yeter ki bakımı eksik etmeyin yüzünüzü kara aldığınıza pişman olmazsınız .

doganbey1 link=topic=21115.msg180133#msg180133 date=1242627089' Alıntı:
arkadaşım senin anlaman için 2 tane steyr alacan biri balon biri ince teker ikisinede koyacan 8 ton yük vurduracan bayıra o zamn anlarsın ince teker steyr ın avantajını ince teker her yerde avantajlı ben 11 seneden beri steyr kullanıyorum yüzümü hiç kara çıkarmadı
VALLA ARKADASIM 17 YASINDASIN 11 SENEDEN BERLI KULLANIYOSUN USTUNE BIDE HIC YUZUNU KARA CIKARTMADI HEE VALLA GECE GECE HIC GULECEGIM YOKTU :D WAY BE NE SOFORMUSSUN OYLE

güzel kardeşim orda 17 yazabilir ben hazirnda 18 i bitirecem 19 a girecem .ben 5 yaşında patpat kullanmaya başladım 4. sınıftan beride motor ve arba kullanıyorum steyr ı 11 sene önce 98 yılında aldık şöforlük yaşla olmuyor sen merak etme

Steyrde V tip motor yok, onda da bildiğimiz sıra tipi motor var. Ayrıca 8073lerde ne turbo var ne de intercooler. Sadece başakların yeni modellerinde turbo-intercooler var.

ferhat link=topic=21115.msg180127#msg180127 date=1242626111' Alıntı:
Biraz devirli kullanırsanız hararet yükselmez diye düşünüyorum bizim akrabada var çok methini duydum tarla işinde kullanmadım, videolarını falan seyrettim fena asılıyo,yorumlarda farkettimde genelde millet ince teker olmasından memnun neden kimse balon lastık takılmasını önermiyo,gücü traktörün moturunun tipinden kaynaklanıyor bence,yani bildiğim kadarıyla V tipi dizel motor var steyrde piyasadaki diğer bütün traktörlerin motor tipi sıralı tip motor,V tipi motorn özelliği aynı silindir hacminde diğer tip motorlara göre daha fazla güç üretmesidir,bu yüzden iş makinalarında sıralı tip değil V tipi motor kullanılir siz buna birde turboyu ve intercolleride ekleyin ki biliyosunuz bunlarda steyrde mevcut,verdiğin paraya değecek bir traktör ama dediğim gibi ince lastik olması kafamı kurcalıyo jantları değiştirip balon lastik yapsak bunun ne sakıncası olurki şanzıman dayanmaz dedi bir arkadaş doğrumudur acaba, benim için önemli olan çifte iyi gitmesi pulluk ve çizelde yani,bizim emektar 480 liği satıp bi steyr alalım diyorum şu balon lastık hususunda deneyimi bigisi olan arkadaşalr bilgi ve deneyimlerini paylaşrmı lütfen birde ağıığı be kadar steyrin.Saygılar

Benim ustalığım yok bilgi edinmek için yazıyorum steyrlerin ateşlemesi 1324 şeklinde değil mi ayrıca steyr mazotu bittiğinde neden diğer markalar gibi hava yapmıyor benzinli araba gibi anında çalışıyor???????

dostum ısınma derken sanırım harareti kast ediyorsun ben mi yanlış anladım.eğer öyleyse hiç bir yararı olmaz ayrıca kayışı kopartır sürekli. sen kaçlık termostat kullanıyorsun onu bana yazarmısın ve nerdensin yani bolge olarak.
steyr dostum ateşleme sırası 1342 dir.başak olsun steyr olsun mazot bitince ilk etapta yani filitreye kadar olan bölümde çeker ondan sonra seni uyarmaya başlar bi patırtı ve istop edicekmiş gibi eğer sonuna kadar böyle devam edersen eksozdan ateş cıkar ve motor hava yapar bu özellik bosh pompasında v-a ve v-e tiplerinde bulunuyor.farzetki hava yaptı filitrelerini cıkar hasar vermeden içlerini mazotla doldur ve tak daha sonra depodaki kapaktan hava almıyacak şekilde bir kaç defa üfledikten sonra traktör çalışacaktır.şu anki başak modellerinde hava yapmma olayı tamamen tarih oldu.

steyr zaten hareretli çalışır termostat 87 derecede açar bu tip traktörler ısındıkça çeker.Yanılmıyorsam sulu gömlek.yeni çıkanlar nasıl bilmiyorum.hareret steyr ve devamı traktörlerin karekterestik özelliği o yüzden kafaya takmamak lazım 14 30 lastiği takmıştım başak 2073SH ye çok güzelde çekiyordu.Lastik senin traktörü nasıl kullandığına bağlı olarak değişir balon lastik ağır hizmet lastiğidir.

masseysuper90 link=topic=21115.msg183276#msg183276 date=1243840913' Alıntı:
steyr zaten hareretli çalışır termostat 87 derecede açar bu tip traktörler ısındıkça çeker.Yanılmıyorsam sulu gömlek.yeni çıkanlar nasıl bilmiyorum.hareret steyr ve devamı traktörlerin karekterestik özelliği o yüzden kafaya takmamak lazım 14 30 lastiği takmıştım başak 2073SH ye çok güzelde çekiyordu.Lastik senin traktörü nasıl kullandığına bağlı olarak değişir balon lastik ağır hizmet lastiğidir.
geçen hafta komşu 9lu kazayağı sürüyordu traktör bi sağa gidiyor bi sola duman süzüyor :D gidip bakayım dedim boruları bıraktım gittim hararet 110 gösteriyor kara tren gibi duman çıkıyor traktörü görmesen yangın çıkmış birşeyler yanıyor sanırsın :D ama hiç birşey olmadı adam 90 dönüm yeri saatlerce öğle sıcağında falan sürdü evine döndü yaptığı işte pek hoş değildi sanki hiç sürülmemiş gibi duruyordu tarla :D

ısınırdan kastım su kaynatması veya kayış atması değil belirli bir iş gördükden sonra hararet göstergesi hep yeşilin ortasını göstermeyecektir hangi marka olursa olsun belirli bir zaman sonra mola vermek ister ayrıca mazot bittiğinde kaç defa bidonla depoya yakıt koyup çalıştırdım anında benzinli araba gibi çalışıyor motor maotun bittiğini belli etmeye başlayıp teklediğinde daha çalıştırmanın anlamı yok bence

Mazot biteceği zaman senin uyarır karnım aç diye kendi kendine gaz verir ve harika bir özellik servisçi arkadaş zaten detaylıca açıklamış bize söz etmek düşmez :)
hararete gelince evet 80 derece duruyor hep 8073 ama ustalarımda dediği 100 derece ye gelsin sorun yok devam eder dedi.
Hararet yaptı olaki Allah korusun zaten sulu gömlek söküp parca almanız rektefe yapmanız tekrar toplamnız yağınız suyunu koymanız yaya yaya 3 günüzü alıyor MF ,Fiat ,Ford v.s digerleri gibi traktörü parçalara ayırıp 1 hafta beklemiyorsunuz :D Ben hararet yapmış Steyr duymadım hiç yalnız yapmaz demek anlamına gelmiyor hani millet korkuyor ya aman 80 oldu 90 oldu ben kırmızıda kullandım cok zaman mecburiyetten ama 5 dk bekleyin kendini toplasın böyle tıkır tıkır tıkır ses cıkarmadan dikiş makinesi gibi soğutur kendini o dinlendire dinlendire yap hem sen dinlen hem Steyr :)

bu 8073 lere haşbayla balya yapmaz hararet yapar saman makinasını yapmaz hararet yapar gibi bişeyler denmiş balyayı görmedimde samanı 70 -56 dan daha iyi yapıyor ikisi yan yana saman yapıyorlar elibollar ikiside steyrin saman yaptığı tarla biraz bayır ama 70-56 dan daha hızlı dolduruyordu remorkları kaporta falan hiç biyeride açık değildi 7056 nın şöförüde demişti hatta bize saman yapıyordu bu nasıl traktörmüş ya makinayı dağıtacak diye bende 55-46 var steyr 8073 düşünüyorum balya için