TAŞ TOPLAMA MARKA TAVSİYE

Ynt: TAŞ TOPLAMA MARKA TAVSİYE

YAVUZ_13 link=topic=68487.msg781117#msg781117 date=1380818564' Alıntı:
klasik konya firması işte abi
kusura bakmayın epeyde konyalı arkadaş var ama
bu merdiven altı tarım alet ve ekipmanı üreten konyalı frmalar biraz palazlanınca zaten kalite yok sırf fiyatları makul diye biraz ilgi alaka görünce hemen ne oldum delisi oluyor
birkaç yıl önce şakalagın merkezini aradım hibeden pnomatik mibzer çıkmıştı burdaki bayide yok çekti oyuna getirdi biizi
düşün en son ulaşabilecegim nokta olan fabrikalarını arıyorum bir konuşmaları var ki bir hava bir şımarıklık sorma gitsin vayefendim 6 ay lık üretim doluymuş şahısmalara mal vermiyorlarmış bayilere veriyorlarmış vsvs ben sanki bayide mal olsa kendilerini aramaya çok hevesliyim ya
sizden mibzer alanı s...m dedim kapadım telefonu
gittim gmg aldım kalite orta seviye yedek parça derdi yok güngör markanın yan firması zaten yani bildigimiz güngür marka mibzer 1 telefonla trakyadan kargoyla 1 günde istedigimiz mazeme geliyor ayrıca aynı teknik özelliktei şakalaktan o günün parasıyla 4 binlira ucuzdu nerdeyse yarım mibzer parası
tek bu olay olsa iyi
10 yıl falan oldu belkide daha fazla babam bugday mibzeri aldı özdöken adamlar mibzeri satana kadar bişey demedi bizde bilmiyoruz köyde ikinci mibzer biizm kiydi adam mibzeri satınca buna pistonda takalımmı dedi şu fiyata takarız ipçekme derdinden kurtulursunuz
babam sordu madem bunda piston vardı sen bize bunu en başta nniye demedin adamlarla epey tartıştık ve sonra piston tertibatını bizkendimiz taktırdık oysa orjinal pistonlusu bile varmış o mibzeri aldıgımız tarihte
enson
2 yıla yaklaaşacak bir kürek aldık toprak ve hayvan gübresi vs yüklemek için pistonlu ve uzatmalı konya malı
uzatmayınca römorka yetişmiyor diye uzattık birkaç delik
neyse birgün toprak yüklüyoruz işimiz bitince geri eski eyrine alalım uzattımızı kısaltalım dedik ugraştık yerine girmedi baktık epey bükülmüş madem bükülecek kadar kalitesiz parça kullanıyorsun ozaman neden uzatmalı yapıyorsun sabit yap yada profili kalın olandan kullan degilmi
tiksindim resmen
dediigim gibi sadece uucuz olması cezbediyor az palazlanınca onlarda fiyatı aşırı şekilde yükseltiyor
kalite sıfır müşteri memnuniyeti sıfır profosyönellik sıfırndaaltında
fiyatları ucuz
kısaca uzak olsun benden
tarım alet ve ekipmanlarında birinci sırada ege gelir hem kaliteli hem profosyönel hem müşteriyle ilgi alaka süper tek kötü yanı ege firmaları biraz pahalı
ikinci sırada trakya gelir onlar da kalite normal hizme müşteri memnuniyeti iyi müşteriyle ilgi alaka iyi fiyatlar birkısmı normal bir kısmı düşük

biizm bölgemizde yani akdenzide özelliklede çukurovadaki firmalarda tüm türkiyedeki çiftçilerin geneline hitap eden ürün miktarı sınırlı olsada yani birnevi bölgesel agırlıklı firmalar olsalarda burdaki firmalarda aşagı yukarı trakyadaki firmalar seviyesinde birçok konuda ve özellikte.

İmza.....

Kesinlikle katılıyorum Sewgili Yawuz, Konya ' lıyı esnafı sanayiciyi benden iyi kimse bilemez...Ne desen haklısın elbette içlerinde istisnalar war tabiki inan çok az....

Klasik Türk Girişimcisi....

İnan yerli bir şey almıyorum, hele Konya malı hiç almamak gerek...

Yapmış adam makine diyor, soruyorum bunun profilinin kalitesi nedir ST37, ST52 o ne diyor....Boya standartı nedir? Hönk diyor kalıyor.....

İşin aslı bu tüm sanayi ürünlerinde war, tanıdığım bazı arkadaşlarım war inan ewlerine yerli tencere bile sokmuyorlar...

Af buyur söylemesi ayıp olmasın, ewdeki beyaz eşyayı komple Electrolux ile değiştirdim, öncekiler de hepsi yerli en iyi marka denilenden A+ serisi, yarı yarıya elektrik parası düştü 100TL gelen fatura 50TL oldu buradan pay biç....Bulaşıklar daha temiz, çamaşırlar daha kuru ütüye hazır durumda....

Bizim yerli beyaz eşya firmaları yüzünden, hanımlardan daha fazla anlar oldum Beyaz Eşya makinelerinden, yurt içi yurt dışı nerelere kadar araştırdım en iyi nasıl yıkar sıkar bilmediğim bişi kalmadı :) Welhasıl kelam sanayicimizin büyüğü de küçüğü de aynı....

Hermiyas link=topic=68487.msg781283#msg781283 date=1380826600' Alıntı:
İmza.....

Kesinlikle katılıyorum Sewgili Yawuz, Konya ' lıyı esnafı sanayiciyi benden iyi kimse bilemez...Ne desen haklısın elbette içlerinde istisnalar war tabiki inan çok az....

Yapmış adam makine diyor, soruyorum bunun profilinin kalitesi nedir ST37, ST52 o ne diyor....Boya standartı nedir? Hönk diyor kalıyor.....

İşin aslı bu tüm sanayi ürünlerinde war, tanıdığım bazı arkadaşlarım war inan ewlerine yerli tencere bile sokmuyorlar...

Af buyur söylemesi ayıp olmasın, ewdeki beyaz eşyayı komple Electrolux ile değiştirdim, öncekiler de hepsi yerli en iyi marka denilenden A+ serisi, yarı yarıya elektrik parası düştü 100TL gelen fatura 50TL oldu buradan pay biç....Bulaşıklar daha temiz, çamaşırlar daha kuru ütüye hazır durumda....

Bizim yerli beyaz eşya firmaları yüzünden, hanımlardan daha fazla anlar oldum Beyaz Eşya makinelerinden, yurt içi yurt dışı nerelere kadar araştırdım en iyi nasıl yıkar sıkar bilmediğim bişi kalmadı :) Welhasıl kelam sanayicimizin büyüğü de küçüğü de aynı....

murat abi sende bu araştırma varken kimse kurtulamaz...
ama özapalıları bunların dışında tutalım hasan abi gibi iyi bir esnaf zor bulunur

Hermiyas link=topic=68487.msg781283#msg781283 date=1380826600' Alıntı:
İmza.....

Bizim yerli beyaz eşya firmaları yüzünden, hanımlardan daha fazla anlar oldum Beyaz Eşya makinelerinden, yurt içi yurt dışı nerelere kadar araştırdım en iyi nasıl yıkar sıkar bilmediğim bişi kalmadı :) Welhasıl kelam sanayicimizin büyüğü de küçüğü de
aynı....

aynen abi içlerinde bazıları elbette iyidir istisnalar var ama malesef bir noktadan sonra para hırsı insanları ürettikleri makina ve ekipmaların kalitesini düşürmeye sevk ediyor
3-4 yıl önce bu site şakalak işmiyle çalkalanıyordu bende pnomatik mibzeri 3 yıl önce burda biraz araştırım almak istemiştim
ve birde şimdi bak şakalak yalan oldu eski şöhretini kaybetti demekki benim gibi düşünen kişi sayısında artış var

zaten beyaz eşya konusunda baştan sna haklısın en yerli dedigimiz vestel ve arçelik bunlar ürettikleri ürünlerin parçalarının yarısından çogunu uzakdogudan getiriyorlar(çin vsvs)
bizim milletimiz bence bunları hak etmiyor keşke herkesin maddi imkanları iyi olsada herşeyin en iyisi kullansa insanımız

Dönüm olarak standart getiremeyiz taşın yoğunluğu ile alakalı depo ile sayıyorum john deere 5625 çiftçeker ile kullanıyorum a3 a4 sürüngen vitesle çalışıyorum.günde 70 depo ortalama topluyor depo kapasitesi 4 ton.

Slm 1 ay önce yüksel tarım nimet modeli 4ton depo kapasiteli taş toplama aldım.ben bu markayı araştırmadan aldım. 500 depo çalıştım çok harika çok sağlam 5000 depoda bakıma ancak girer. belkide girmez derinlik olarakta çok iyi . çiftçeker traktör sona indirince zorlanıyor
Ne 5000 deposu? 40 depoda takozları döktü, vidaları kırdı. 1 vidanın fiyatını bir sorun fabrikasına kaça satıyor

Aynen parcacıdan alacan, fabrika ucuz verir dedik ama 3 e katlıyor..

Aynen parcacıdan alacan, fabrika ucuz verir dedik ama 3 e katlıyor..
Taş toplama makinesinde birleşik mühendislik (Bekir yilmaz) Çorum yapısı üzerine makine tanımam.
Direksiyona geç ve arkana bakmadan çalış. Amortisman istemez,hardox çeliği olduğundan ariza vermez,bakım istemez,günlük yağ vurmak yeterli ve 60 cm ye kadar taşı alır.
Yüksel markayı 1 gün bile kullanamadim, mercedesle tofas markayi kiyaslamak gibi bir mevzu