Tavsiye

Ynt: Tavsiye

Hocam değişik bir alternatif sunmuşsunuz teşekkür ederim. Ford da hedef listeme girdi şuanda, gayet de iyi bir alternatif, yapacağım her iş için uyumlu. Tekrar teşekkür ederim.
ali şen link=topic=75781.msg894996#msg894996 date=1401386042' Alıntı:
goldoni 6 bin lira ileride yük taşımaya yönelik traktör düşünüyorsanız ortalama 8 bin liraya ford 3600 ler var(ben 20 ton pancar götürmüştüm düz yolda) her işinizi fazlasıyla görür biz kullandık yılda 60-70 dekar arazi işliyorduk ve milli pompalar ile kuyulardanda su çektik. fiyat olarakta uygun ve satarkende sıkıntı olmaz.

Peki arkadaşlar, 80 model altı John Deere ' lere ne dersiniz?? 10-11-12 bin arası çok çeşitli modeller var, bilinen bir sakatlıkları var mıdır bu aletlerin? Tavsiye eder misiniz?? Fuarda öyle bir vuruldum ki yeni modellere, alabileceğim modelleri çok hoş gelmeye başladı gözüme :D

futuuu link=topic=75781.msg895559#msg895559 date=1401543441' Alıntı:
Peki arkadaşlar, 80 model altı John Deere ' lere ne dersiniz?? 10-11-12 bin arası çok çeşitli modeller var, bilinen bir sakatlıkları var mıdır bu aletlerin? Tavsiye eder misiniz?? Fuarda öyle bir vuruldum ki yeni modellere, alabileceğim modelleri çok hoş gelmeye başladı gözüme :D
hocam yerinizde olsam ford alırım dediğiniz makinalar forddan pahalı ve tarlayı çoğaltsanız bile ford size uzun süre yetecektir(siz tarlayı büyütün traktör işi kolay 3-5 bin verilip büyütülür bizimde sizin gibi az tarlamız var biz traktörümüzün üstüne 5 bin verdik ford 5000 aldık).bence traktöre fazla para harcamadan kullanmak için ufak tefek ekipman almaya bakın derim.Daha kuyu içinde paranız gidecek.İnş istediğiniz gibi bir düzen kurarsınız.

UÖZKAN.77 link=topic=75781.msg895561#msg895561 date=1401544057' Alıntı:
Zetor 5211/7211

JD 1030

MF 135/240

Tafe 240

Fiat 480

Fordson Major/Dexta vs..
Teşekkür ederim hocam tavsiyeler için, MF 135 zaten iki tercihten birisi olacaktı ama daha önceki mesajımda dediğim gibi JOhn Deere ' ler de ilgi alanıma fena halde girdi bu yüzden 1030u daha derinlemesine inceleyeceğim. Bende biraz oldu mu iyisi olsun takıntısı vardır, tabi bu takıntı bütçemle sınırlı ayrı konu :D

ali şen link=topic=75781.msg895564#msg895564 date=1401544881' Alıntı:
hocam yerinizde olsam ford alırım dediğiniz makinalar forddan pahalı ve tarlayı çoğaltsanız bile ford size uzun süre yetecektir(siz tarlayı büyütün traktör işi kolay 3-5 bin verilip büyütülür bizimde sizin gibi az tarlamız var biz traktörümüzün üstüne 5 bin verdik ford 5000 aldık).bence traktöre fazla para harcamadan kullanmak için ufak tefek ekipman almaya bakın derim.Daha kuyu içinde paranız gidecek.İnş istediğiniz gibi bir düzen kurarsınız.
aten kuyu işi uykularımı kaçırmakta, onunla ilgili ayrı bir konu açacağım. Dediğiniz gibi traktör aslında işin kolay kısmı. Eğer kuyuyu uygun bir şekilde açtırabilirsem sanırım john deere lere kayacak, kendimi biliyorum, kaşıntı bir kere tuttu mu zor çıkıyor benden :D Ama kuyu pahalıya patlarsa burada yani Konya ' da ikinci eli yeterince bulunabilen ford ' lara bir de MF 135 lere bakacağım, artık temizlik-fiyat oranına göre hangisi denk gelirse. Goldoni hedef listeden çıkacak onun da nedenini bir sonraki mesajımda anlatacağım. TAvsiye ve yönlendirmeniz için teşekkür ederim :)

zac link=topic=75781.msg895572#msg895572 date=1401546873' Alıntı:
ford alma eger ford gıbı buyuk bişi dusunuyorsan http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-1977-model-john-deere-1130-bilir-motorlu-araclar-165875515/detay

amcamda var kopek gıbıdır bırde arkası cok agırdır kolay kolay patinaj etmez ama buyuk gelır gıbı sana :S
Bak Zac kardeşim can evimden vurdun şimdi beni :D :D :D Ford ların piyasasını tam incelememiştim, şimdi onlara da bakacağım, önceki mesajımda da dediğim gibi kuyu maliyeti etken olacak kararımda biraz da. Goldoni ' yi hedef listemden çıkardım gibi bir şey, neden dersen 6.000 tl olan goldoni bir tane, diğerlerini ortalamaya vurduğun zaman 9-10 bin arası bir piyasası var. O parayı verdikten sonra daha büyük bir alet düşünmek daha mantıklı, MF olur JD olur Ford olur orası değişir ama illa bahçe traktörü olacaksa da, AHS ' nin Karıncası var. Devlet desteğiyle 13.000 e falan geliyor sanırım, ya da kredi vs, uygun şartlarla veriyorlar. Öyle bir şey yaparım yetmiş küsür model goldoni alacağıma.
Biraz da fuardan bahsedeyim. Fiat dışında neredeyse bütün markalar oradaydı. Çoğunun bahçe modellerini inceledim ki aslında çoğu marka da bahçe modellerini öne çıkarmış. John Deere ' e hayret ettim arkadaş en düşük beygirli bahçe modeli 26.000 Euro. Ohaaa dememek elde değildi. Bunu alacak adamın kaç dönüm tarlası ve kaç tane ağacı olacaktı ki?? New Holland fiyat olarak daha mütevaziydi. Tümosan ise New Holland civarlarında hatta bazen daha pahalı. Net fiyatların hepsini aklımda tutamadım. BEnim asıl dikkatimi çeken iki firma vardı bu firmalar kendi traktörlerini yapmışlardı, fiyatları da çok uygundu. Mesela, Yağmur Tarım isimli bir firma önce zirai ekipmanla başlamış, uzun zamandır da patpat yapıyorlardı. Şimdi 3-4 değişik model, daha çok bahçe kullanımına uygun Traktör yapmışlar. 31.000 TL gibi bir fiyata da veriyorlardı. Beygir gücü yanlış hatırlamıyorsam 45 ya da 50 olabilir. Perkins motor koymuşlar alete, cillop gibiydi :) Diğer dikkatimi çeken firma da AHS. AHS çok ilginç bir firma, damper pompası imalatı yaparlardı yıllar önce. Sahibi çok mütevazi ve çok zeki bir insandı. Ben de o yıllarda damper pompası yapan bir firmada çalışıyordum, tanışıklık oradan :) Bundan 3-5 sene önce otomotiv fuarlarına belden kırmalı Karınca bağ bahçe modelini getirmeye başladılar. O zamanlar biraz içimden gülsem de fuarda aleti görünce dibim düştü :) Aynı modelin kasalısını da yapmışlar. Kubota motor var üzerlerinde. İki de tarla traktörü yapmışlar ama henüz internet sitelerinde yok bunlar.

Malumat kısaca böyle arkadaşlar. Amatör görüşle bu kadar yansıtabildim :) BEn şimdi JD lere ve Fordlara bakıyorum :)

BEnim kayınpeder de gençliğinde tarımla uğraşırken 135lik kullanmış, dün anlattı öve öve bitiremedi :) Dedim şimdi aynısından ben de alabilirim diye. Traktör değişik bir olay, 50-60 model bir alte bugün hala popüler olabiliyor ve iş görebiliyor, araba öyle mi, iki yıl sonra sıfır aldığın arabanın yüzüne bakan olmuyor :) Kayınpeder bu 135in en sevdiği özelliği olarak zorlandığı yerde hemen patinaja geçerdi motoru zorlamazdı diye bir şeyler söyledi. Patinaja hemen geçmesi bir traktörün avantaj mıdır yoksa dezavantaj mı??
samet denk link=topic=75781.msg896024#msg896024 date=1401694816' Alıntı:
abi sen albi 135 bak rahatına ford john dere bunları yakıtı çok olur 35 mazotu koklar ileride satmaya kalsan istediğin gibi satarsın

zac link=topic=75781.msg896201#msg896201 date=1401727366' Alıntı:
ford ,mf 135 alma john dere 1030 1040 da alma john deeere 1130 al guzel motor cidden 3 gerısı var

Bence de 1130 en alınacak model, dünden beri inceliyorum. İlginç olan butün JD ler genelde ya egede ya da trakyada, o dönemki distribütörlükle ilgili bir şey sanırım :) En yeni satılık JD 82 model sonra 2002 modele geçiyor.

Bu arada eğer senin hala goldoni niyetin varsa teşvik, kredi bir şeylerden yararlan Karınca al, çok ayarsız alet namussuz :)

futuuu link=topic=75781.msg896413#msg896413 date=1401783976' Alıntı:

Bence de 1130 en alınacak model, dünden beri inceliyorum. İlginç olan butün JD ler genelde ya egede ya da trakyada, o dönemki distribütörlükle ilgili bir şey sanırım :) En yeni satılık JD 82 model sonra 2002 modele geçiyor.

Bu arada eğer senin hala goldoni niyetin varsa teşvik, kredi bir şeylerden yararlan Karınca al, çok ayarsız alet namussuz :)
goldonıyı ben atv yerıne dusunuyordumda fıyatı bana bıraz fazla gelıo

eğer yüksek motor alınacaksa, işbora ımt 415 411 leyland bunları baştan elemek lazım :)
bütçeyi de biraz yükseltirsek mesela
üniversal 445
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-1992-model-445-s-universal-1.sinif-2017-muayneli-165981731/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-duzici-oto-galeriden-1979-model-445-universal-165723920/detay

ford 2000 - 3000
fıat 450 480 daha iyidir ama o paraya bulunmaz bulunsada o motordan hayır gellmez bence :) 415 kesinlikle sorunlu bi alet çalıştırma konusu sıkıntılı :)
steyr traktörlerde güzeldir mesela
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-kaya-a.s-den-satilik-1978-model-steyr-545-167086125/detay

tanker filan denmiş tecrübe yoksa ve etrafta hafifte olsa engebeler varsa kızaklama çekmeme geri kaçma gibi problemlerle karşılaşmamak için yüksek tip tarla tipi traktör daha sağlıklı olur ama sizin bahçeniz için uygun mudur bilemem :)