TD100D TIRMIKTA

Ynt: TD100D TIRMIKTA

kolaygelsin hüseyin tırmık böyle çöpelli otlu çöğlü yerde iyi iş çıkarıyo,kazayağı filan tıkanıp kalıyo önüne yığıyor hemen. Bizde genelde tırmıkla hazırlıyoruz yıkansada tapan gibi düzleyip gidiyo :)

Hepinizin güzel yorumları için tesekkür ederim. :)

Rıdvan ben zengin olamadım daha sen al bana :)

Yakup abi tesekkür ederim. Genelde 60 70 80 diş agır tip tırmıklar kullanıyoruz. Bu kullandıgım eski traktörün.

Tesekkürler ibrahim abi bu video 2 ay önceden su anda 1metreye yakın kar var :)

Eyv Volkan aga tırmık güzelde ben sevmiyorum. Mikser kullandım emanet çok güzel iş yapıyor . Almak şart bence. Taslı yerdede çok iyi hatta

Yorumlar için tesekkürler.

Rıdvan agır tıp lazım bana 100 dişe gerek yok 80 olsun yeter ne zman geleyim almaya :)

Hacı valla cekiş iyi yakıtta gayet iyi gecen servis bindi traktöre yanma odacıklarına hava karısımı az odugundan mı neymiş ilk kalkıslarda daha rahat kalkıs saglarmıs. Onun içi gönderme niyetmiz var...

Hüseyin ASLAN link=topic=80351.msg953257#msg953257 date=1420371388' Alıntı:

Rıdvan agır tıp lazım bana 100 dişe gerek yok 80 olsun yeter ne zman geleyim almaya :)

Hacı valla cekiş iyi yakıtta gayet iyi gecen servis bindi traktöre yanma odacıklarına hava karısımı az odugundan mı neymiş ilk kalkıslarda daha rahat kalkıs saglarmıs. Onun içi gönderme niyetmiz var...
kolay gelsin hüseyin kardeş.ekim yatagı hazırlamada güzel bir alettir tırmık ama arkasında kürümü olan yani merdanesi olan.biz yıllardan beri kullanırız.tırmıgı yerinde zamanında ve tavında kullanırsan randıman alırsın.sizin burdakı tarla kesekli ve ufak hale getirmek zor olur.tırmık alacam diyorsan eskişehir turan tarımın pullukları şahane üstüne yok derim belki incelemişsindir.80 diş ufak gelirsenin motora

Güzel yorumlar için tesekkür ederim :D

Abi turan tarımın patlatmasından pulluklarına her seyi var fakat tırmıgını kullandım istediğimi bulamadım hafif olması pek hosuma gitmedi.
Burada konyalı bir abimizin yaptıgı tırmıgı bizzat trktörumuzde deneme fırsatım oldu.
İnanır mısın kaya dahi cikarttım tırmık dişlerinde egilme yamulma asla olmadı...

Hüseyin ASLAN link=topic=80351.msg953369#msg953369 date=1420391668' Alıntı:
Güzel yorumlar için tesekkür ederim :D

Abi turan tarımın patlatmasından pulluklarına her seyi var fakat tırmıgını kullandım istediğimi bulamadım hafif olması pek hosuma gitmedi.
Burada konyalı bir abimizin yaptıgı tırmıgı bizzat trktörumuzde deneme fırsatım oldu.
İnanır mısın kaya dahi cikarttım tırmık dişlerinde egilme yamulma asla olmadı...
tırmık toprak üstü ekipmandır ve ekime hazır hale getirmek için topragı serteltmek içindir.agır tırmık topragı serteltmez agırlıgından dolayı derine batmaya çalışır.hem öyle yüzlerce kilo agırlık farkı olmazki ama tabi karar senin benim bildigim piyasadakı en iyi fabrıkasyon malı turanın dıyebılırım ama atalyö gibi yerlerde yapanlar istedigin kalınlıkta profili kullanır

arapörenli link=topic=80351.msg953407#msg953407 date=1420395685' Alıntı:
tırmık toprak üstü ekipmandır ve ekime hazır hale getirmek için topragı serteltmek içindir.agır tırmık topragı serteltmez agırlıgından dolayı derine batmaya çalışır.hem öyle yüzlerce kilo agırlık farkı olmazki ama tabi karar senin benim bildigim piyasadakı en iyi fabrıkasyon malı turanın dıyebılırım ama atalyö gibi yerlerde yapanlar istedigin kalınlıkta profili kullanır
Kesinlikle haklısın abi

Senin dediklerine ek olarak derine giden tohum çıkısta sıkıntı verir.

Derin işlenen yer hava alır ve tohum kaybı olur gibi gibi çogaltılır aslında

Ama benim kullanacagım alan pancar tarlaları oldugundan agır tip secme yolundayım. Çünkü bilirsin ki agir ıslak kesekli arazıleri işlemek zordur.

Hüseyin ASLAN link=topic=80351.msg953257#msg953257 date=1420371388' Alıntı:

bizimkinin kalkışlardada sıkıntı var devrini zor buluyor bide rampa yukarı durduysan vay haline... Yani şimdi sizin traktörde hava karışımı az yakıt karışımımı fazlaymış? öyle olursa biraz dumanlama olur hava karışımını artırmak daha iyidir tasarrufta sağlar zaten common railin özelliğide onu yapabilmesi yaani yüksek basınçlı hava daha fazla güç sağlıyor dumanı kesiyor

İsmail Pelit link=topic=80351.msg953430#msg953430 date=1420397047' Alıntı:
bizimkinin kalkışlardada sıkıntı var devrini zor buluyor bide rampa yukarı durduysan vay haline... Yani şimdi sizin traktörde hava karışımı az yakıt karışımımı fazlaymış? öyle olursa biraz dumanlama olur hava karışımını artırmak daha iyidir tasarrufta sağlar zaten common railin özelliğide onu yapabilmesi yaani yüksek basınçlı hava daha fazla güç sağlıyor dumanı kesiyor
Aynen öyle. Ben mesela td 75 td 90 da kullanıyorum onlardan pay biçeyim ilk kalkısları bizden çok rahat fakat hemen hemen aynı yuklerde 1400 1500 lü devirlerde bizimki kadar rahat gidemiyor bayılma yapıyor.

Hüseyin ASLAN link=topic=80351.msg953424#msg953424 date=1420396730' Alıntı:
Kesinlikle haklısın abi

Senin dediklerine ek olarak derine giden tohum çıkısta sıkıntı verir.

Derin işlenen yer hava alır ve tohum kaybı olur gibi gibi çogaltılır aslında

Ama benim kullanacagım alan pancar tarlaları oldugundan agır tip secme yolundayım. Çünkü bilirsin ki agir ıslak kesekli arazıleri işlemek zordur.
ozaman mikser al sorunsuz tek seferde hallet.benim mikser videolarım var bakabilirsin